003.jpg

Виконавчий комітет розглянув питання виконання плану заходів щодо впровадження Державної цільової програми «Національний план дій з реалізації Конвенції про права інвалідів» на період до 2020 року».

Про основні напрямки роботи членам виконавчого комітету розповіла директор департаменту соціального захисту населення Тетяна МАСІК. За її словами, протягом 2017 року коштом міського бюджету на безоплатне зубне протезування 32 інвалідів війни профінансовано 47,1 тис. грн., що склало 100% від потреби.

Протезування осіб з інвалідністю внаслідок загального захворювання та з дитинства проводиться після протезування пільгових категорій, які мають право на позачергове та першочергове протезування. Значна увага приділялась забезпеченню осіб з інвалідністю слуховими апаратами.

За звітний період придбано 99 слухових апаратів, які видані потребуючим хворим (у тому числі трьом інвалідам війни). Штучними кришталиками за кошти потребуючих забезпечено 69 осіб. За рахунок коштів державного бюджету чотирьом особам надали кардіостимулятори на загальну суму 51,2 тис. гривень.

З початку поточного року особам з інвалідністю видано 135 візків (36% від потреби) та 869 інших засобів реабілітації (33% від потреби). Залишається потреба у видачі 1 767 засобів реабілітації та 243 візків, в тому числі 83 дітям необхідні 106 засобів реабілітації та 30 крісел колісних. Незабезпеченість осіб з інвалідністю технічними засобами реабілітації пов’язана з тим, що заводи-виробники тільки з червня поточного року розпочали видавати замовлене ще в минулому році.

Також Тетяна Масік повідомила, що послугами територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Берегиня» з початку року скористалися 262 особи, в тому числі 26 особам з інвалідністю було надано відповідні засоби пересування.

На обліку в міському центрі зайнятості протягом звітного періоду перебували 331 особа з інвалідністю, 171 особі були запропоновані вакансії від 63 підприємств, установ, організацій міста. Працевлаштована 71 особа. Профорієнтаційні та профконсультаційні послуги надані 305 особам з інвалідністю, які звернулися до міського центру зайнятості. Професійне навчання протягом звітного періоду проходили три особи з інвалідністю. Участь у громадських роботах та роботах тимчасового характеру брали 13 осіб з інвалідністю, які отримували мінімальну заробітну плату.

Зосередила увагу директор департаменту і на тому, що протягом 2017 року на чотирьох перехрестях міста встановлено звукове оснащення світлофорних об’єктів. Мова йде про перехрестя вул. Першотравнева – вул. Набережна р. Стрілка; вул. Харківська – вул. Прокоф’єва – пр-т М. Лушпи; вул. Ярослава Мудрого – вул. Іллінська; вул. Іллінська – вул. Набережна р. Стрілка.
Важливим є передбачення на 2018 рік коштів на реконструкцію під’їздів житлових будинків з улаштуванням пандусів та влаштування зовнішніх підйомників, які є вкрай необхідними для забезпечення нормальної життєдіяльності осіб з інвалідністю.

Разом із тим Тетяна Масік наголосила і на тому, що сьогодні у Сумах є місцях загального користування вздовж проїжджих частин вулиць, зупинок громадського транспорту та улаштуванню посадкових майданчиків, де люди з обмеженими можливостями не можуть скористатись пандусами через їх неналежне облаштування.

Міський голова Олександр ЛИСЕНКО дав доручення департаменту інфраструктури міста та управлінню капітального будівництва та дорожнього господарства опрацювати це питання ще раз, аби люди з інвалідністю не відчували незручностей, пересуваючись містом. Окрім того, члени виконавчого комітету підтримали пропозицію щодо включення до комітету доступності представника громадської організації, який буде брати участь у формуванні титульних списків капітального ремонту об’єктів благоустрою та зможе впливати на якість виконання робіт.