005.jpg

Сумчанам роз’яснили зміни, які Кабінет Міністрів України вніс до Порядку призначення житлових субсидій населенню всередині минулого місяця.

Що ж зміниться для городян згідно з нововведеннями під час брифінгу розповіли профільний заступник міського голови Альона ДМІТРЄВСКАЯ та заступник директора департаменту соціального захисту населення, начальник управління надання державної соціальної допомоги Ірина ЛАГІРЕНКО. За словами Альони Дмітрєвской, останні зміни до Порядку спрямовані на те, аби більше громадян мали можливість отримувати житлову субсидію.

«Згідно з Порядком призначення житлових субсидій, який набув чинності 1 травня поточного року, багато громадян втратили можливість отримувати субсидію. Відповідні скарги надходили і на адресу департаменту соціального захисту населення. З метою вирішення цієї проблеми міський голова Олександр ЛИСЕНКО дав доручення цьому структурному підрозділу підготувати текст звернення до керівництва держави з тим, аби до травневого Порядку були внесені зміни. Підтримали дане звернення і депутати міськради, а вже 17 жовтня Кабінет Міністрів України вніс зміни до Порядку призначення житлових субсидій», – розповіла посадовиця.

Ірина Лагіренко закцентувала увагу на головних змінах, згідно з якими, якщо шлюб між батьками неповнолітньої дитини розірвано, доходи того, хто не мешкає з дитиною, не враховуються при визначенні розміру субсидії на домогосподарство, в якому саме і мешкає дитина. Також субсидія відтепер призначатиметься особам, перед якими підприємства мають заборгованість із заробітної плати; за рішенням комісії, якщо члени домогосподарства в період, за який враховуються доходи, документально підтвердили набуття страхового стажу в інших країнах шляхом надання легалізованих в Україні документів; за рішенням комісії, якщо член домогосподарства не має доходів, або перебуває у складних життєвих обставинах через хворобу, або в складі сім’ї є працездатні алко- чи наркозалежні (за наявності довідки від лікаря), онкохворі (за наявності висновку ЛКК). З 1 жовтня у разі, коли вартість фактично спожитої послуги менша, ніж обов’язкова частка витратна оплату цієї послуги, громадяни сплачують лише за спожите. Також Ірина Лагіренко підкреслила, що на понаднормову площу, але не більше ніж 30% від норми, відтепер мають право і громадяни, які отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника; досягли пенсійного віку і отримують пенсію за вислугу років; отримують державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю.

Згідно зі змінами на субсидію можуть розраховувати і ті працюючі особи, за яких роботодавець не сплачує ЄСВ.

Департаментом соціального захисту населення проведено розрахунок субсидій з жовтня 2018 року на опалювальний період 2018 – 2019 років. Субсидія в жовтні нарахована на послугу «опалення» на неповний календарний місяць, а саме: для будинків з «індивідуальним опаленням» – з 16 жовтня; для будинків з «централізованим опаленням» – з 22 жовтня; для будинків, яким послуга «опалення» надається Котельнею північного промвузла, субсидія розрахована без даної послуги в зв’язку з її відсутністю в жовтні 2018 року. Інформація про нараховані субсидії буде відображена в квитанціях, які сумчани отримають в листопаді поточного року.

Насамкінець Ірина Лагіренко нагадала, що з будь-яких питань сумчани можуть звернутись за телефонами «гарячих» ліній: 60-46-04, 60-45-01, (050)4078199.