004.jpg

Міська рада 19 грудня затвердила Програму економічного і соціального розвитку міста Суми на 2019 рік та основних напрямів розвитку на 2020-2021 роки.

Програма розроблена з урахуванням пріоритетних завдань 26 міських цільових (комплексних) програм, на виконання яких в міському бюджеті на 2019 рік передбачено 1,8 млрд гривень.

Основними цілями та пріоритетами економічного і соціального розвитку Сум є:

  • підвищення добробуту та створення комфортних умов для проживання громадян в місті;
  • покращення інвестиційного клімату, зміцнення позитивного міжнародного інвестиційного іміджу міста;
  • розширення та поглиблення зовнішніх зв`язків;
  • підвищення рівня енергоефективності та енергозбереження, в першу чергу в бюджетній сфері;
  • підвищення ефективності та надійності функціонування громадського транспорту;
  • розвиток житлово-комунального господарства, модернізація житлово-комунальної інфраструктури міста та покращення стану об’єктів житлово-комунального господарства;
  • створення умов для поліпшення функціонування установ охорони здоров`я, освіти, культури та інших установ соціально-культурної сфери;
  • забезпечення участі громади міста у бюджетному процесі.

В Програмі визначені основні показники на 2019 рік з урахуванням прогнозних показників економічного і соціального розвитку України на 2019 рік:

  • чисельність наявного населення Сумської міської ради станом на кінець року прогнозується у кількості 264,5 тис. осіб;
  • середній розмір заробітної плати працівників підприємств, установ, організацій прогнозується на рівні 9850 грн., що на 18,8% більше показника 2018 року та майже на 21,6% більше показника по області;
  • середньооблікова кількість працівників - 80,2 тис. осіб, що на рівні показника 2018 року;
  • фонд оплати праці працівників - 9,5 млрд грн., що на 18,8% більше відповідного показника 2018 року або 50% показника по області;
  • обсяг реалізованої промислової продукції (товарів, послуг) - 24,2 млрд грн., що на 10% більше відповідного показника 2018 року, або складає 47,5% загальнообласного показника.

Збільшення обсягів на 10% очікуваного показника 2018 року планується досягти за рахунок:

  • розширення виробничих потужностей ПрАТ «Технологія», ТОВ «Кусум Фарм»;
  • поступового виходу на проектні потужності підприємства з виробництва упаковок для дитячого харчування ТОВ «Гуала Пак Україна»;
  • впровадження інвестиційних проектів по реконструкції, модернізації та технічному переоснащенню виробничих потужностей, зокрема ПАТ «Сумихімпром», ТОВ «Горобина», ТОВ «СМНВО», АТ «ВНДІАЕН» тощо.

На ринку праці спостерігатиметься збереження позицій 2018 року. Кількість зареєстрованих безробітних на кінець 2019 року складе 2,2 тис. сумчан. Передбачається працевлаштування на нові робочі 5,3 тис. місць (у юридичних осіб – 2,1 тис., у фізичних осіб-підприємців – 3,2 тис.).

Планується приріст обсягу виконаних будівельних робіт на 10% (до 1,1 млрд грн.); введення 68 тис. м² загальної площі житла, у тому числі за рахунок основних забудовників – 45,8 тис. м².

На фінансування Програми молодіжного житлового кредитування м. Суми на 2018-2020 роки за рахунок міського бюджету передбачається 2,1 млн грн., міської програми «Соціальна підтримка учасників антитерористичної операції та членів їх сімей на 2017-2019 роки» на надання одноразової цільової матеріальної допомоги для придбання житла учасникам АТО та членам сімей загиблих учасників АТО – 21 млн гривень.

За рахунок коштів бюджету розвитку міського бюджету на будівництво та реконструкцію об'єктів житлово-комунального господарства, об’єктів соціально-культурного призначення та інших об'єктів соціальної та виробничої інфраструктури комунальної власності буде спрямовано 100,5 млн грн. (на об’єкти житлово-комунального господарства – 34,7 млн грн.; соціально-культурного призначення – 22,8 млн грн.; інших об'єктів соціальної та виробничої інфраструктури комунальної власності – 43 млн гривень).

Обсяги прямих іноземних інвестицій прогнозуються на рівні 101 млн дол. США, або на 1% більше очікуваного показника на кінець поточного року.

Продовжиться робота щодо підвищення іміджу міста та сприяння залученню інвестицій: розробка Стратегії розвитку міста Суми на період до 2027 року; підтримка існуючих та налагодження нових стосунків із зарубіжними партнерами; продовження роботи зі створення індустріального парку міста Суми.

З метою демонстрації конкурентних переваг, економічного та інвестиційного потенціалу міста, для зацікавлення нових інвесторів вкладати кошти в економіку Сум буде оновлено Інвестиційний паспорт міста, продовжена промоція відеоролику про економічний та інвестиційний потенціал Сум.

Триватиме співпраця з міжнародними фінансовими та донорськими організаціями в рамках наступних проектів:

  • Реалізація пілотного проекту в рамках співпраці з проектом GIZ «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях»: енергоефективна термомодернізація (капітальний ремонт) будівель Дитячої клінічної лікарні Святої Зінаїди (вул. Троїцька, 28 та вул. І. Сірка, 3) за рахунок грантових коштів GIZ, кредиту Північної екологічної фінансової корпорації (НЕФКО) та співфінансування з міського бюджету;
  • «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України», яка реалізується спільно з Мінрегіонбудом України і передбачає залучення кредитних коштів Європейського інвестиційного банку для реалізації проекту «Підвищення енергоефективності в дошкільних навчальних закладах м. Суми»;
  • «Міський громадський транспорт України», який реалізується спільно з Міністерством інфраструктури України і передбачає залучення кредитних коштів Європейського інвестиційного банку для реалізації проекту «Оновлення рухомого складу КП «Електроавтотранс» в місті Суми»;
  • «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми (ССШ №7, № 9, № 20)», який реалізується спільно з Європейською комісією за рахунок грантових коштів Європейського Союзу та співфінасування з міського бюджету;
  • «Модернізація та реконструкція системи водовідведення у м. Суми», який планується реалізовувати в рамках співпраці з Північною екологічною фінансовою корпорацією (НЕФКО) та передбачає залучення кредитних та грантових коштів на умовах спів фінансування з міського бюджету.

У 2019 році триватиме робота з поліпшення бізнес-клімату, створення сприятливих умов для розвитку малого та середнього підприємництва. В рамках реалізації проекту «Платформа – Інвестиції, підприємництво та стартапи», спільно з Центром міжнародного приватного підприємництва і Сумським державним університетом продовжиться робота щодо інформаційної підтримки малого та середнього підприємництва, проведення форумів, виставкових заходів.

Планується проведення міжнародного форуму розвитку ІТ-технологій з залученням іноземних партнерів у рамках підписаного меморандуму про співпрацю між громадською організацією «HI-teach office» (м. Київ) та Сумською міською радою.

Буде продовжена робота з надання консультативних та інформаційних послуг суб’єктам малого підприємництва (Програма ЄБРР в рамках ініціативи «EU4Business» Європейського союзу).

Продовжиться робота в сфері отримання фахових та всебічних консультацій та адміністративних послуг в ЦНАП, в якому надається 216 адміністративних послуг Прийом громадян та суб’єктів господарювання здійснюється за допомогою електронної черги, є вільний доступ до зони Wi-Fi.

Планується збільшення кількості перевезених пасажирів, що скористаються міським пасажирським транспортом на 10,9% (62,1 млн осіб) у порівнянні з очікуваним показником 2018 року, у тому числі за рахунок кількості пасажирів, перевезених міським комунальним транспортом, на 12,1%. У 2019 році планується оновлення парку тролейбусів та автобусів середньої та великої місткості за рахунок коштів міського бюджету в кількості 8 одиниць та залучених ресурсів (кредит ЄІБ) у кількості 22 одиниці тролейбусів.

Відкриття та відновлення підприємств роздрібної торгівлі, закладів ресторанного господарства дозволить у 2019 році збільшити обсяг роздрібного товарообороту до 6,7 млрд гривень, або на 9,8% у порівнянні з очікуваним показником 2018 року. Буде продовжена робота з упорядкування місць сезонної торгівлі та літніх майданчиків, запобігання стихійній торгівлі.

У 2019 році в галузі житлово-комунального господарства, гуманітарній та соціальній сферах продовжиться робота по наданню своєчасних та якісних послуг.

Переглянути презентацію