004.jpg

Фінансовий і соціальний стан Сум (25 березня – 1 квітня 2019 року).

Бюджет

Станом на 28 березня до Загального фонду міського бюджету (без урахування офіційних трансфертів) надійшов 374,4 млн грн. (20,1% до плану на рік).

Сума недовиконання пропорційно 1/12 на поточну дату становить 76 млн грн. в тому числі за рахунок: податку на доходи фізичних осіб – 59,4 млн грн., акцизного податку – 21 млн гривень.

Сума недовиконання за розписом становить 43,6 млн грн. в тому числі за рахунок: податку на доходи фізичних осіб – 31,6 млн грн.; акцизному податку – 16,6 млн гривень.

У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження загального фонду міського бюджету (без урахування офіційних трансфертів) збільшилися на 40,2 млн гривень (або на 12%).

До Спеціального фонду міського бюджету (без урахування офіційних трансфертів) надійшло 20,3 млн грн. (18,3% до плану на рік) та на 2,4 млн грн. (або на 10,5%) менше надходжень за відповідний період 2018 року.

Надходження до бюджету розвитку склали 1 млн грн., що на 0,2 млн грн. (або на 17%) більше до плану пропорційно 1/12.

Офіційних трансфертів до Загального фонду надійшло 337,9 млн грн., що становить 90,7% до плану на січень-березень за розписом, до Спеціального фонду – 3,4 тис. грн., що становить 88,8% до плану за розписом.

Плата за землю та комунальне майно

Протягом березня надійшло від оренди комунального майна – 1960,9 тис. грн., що складає 115,3% від планового завдання на місяць; плати за землю – 10282,3 тис. грн., що складає 68,7% від планового завдання на місяць.

З початку цього року надходження склали: від оренди комунального майна – 5900,5 тис. грн., що складає 115,7% від планового завдання на три місяці; плати за землю – 40657,6 тис. грн., що більше ніж надходження відповідного періоду минулого року на 7285,6 тис. грн., або на 21,9%.

Заборгованість із заробітної плати

Протягом попереднього тижня (з 21 по 27 березня) трьома підприємствами-боржниками було виплачено 11858,3 тис. грн. заборгованої заробітної плати, а саме: ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання» – 11052 тис. грн.; ТОВ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання» – 768,6 тис. грн.; ТОВ «Сумиспортінвест» – 37,7 тис. грн.

Крім того, у зв’язку з затвердженням Господарським судом Сумської області звіту ліквідатора і ліквідаційного балансу та ліквідацією юридичної особи – банкрута було списано 543,6 тис. грн. заборгованості ПП «Суми – Капітал».

Усього з початку березня цього року було погашено 13549,9 тис. грн. заборгованості із заробітної плати, у тому числі: ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання» – 11052 тис. грн.; ТОВ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання» – 930,2 тис. грн.; Філією «Сумська дорожньо-експлуатаційна дільниця» – 679,5 тис. грн.; ПП «Суми – Капітал» – 543,6 тис. грн.; ТОВ «Суми-Цукор» – 293,9 тис. грн.; ТОВ «Сумиспортінвест» – 50,7 тис. гривень.

Згідно з оперативною інформацією станом на 1 березня прострочену заборгованість із заробітної плати на загальну суму 2544836 тис. гривень.

Її накопичили 15 підприємств: шість – економічно активні (225,1 млн грн.), з них: ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання» – 218 млн грн.; вісім – підприємства-банкрути (29,4 млн грн.), найбільшу питому вагу серед яких має ВАТ «Selmi» – 26,4 млн грн.; одне підприємство, яке фактично не веде діяльність, є економічно неактивним, за юридичною адресою не знаходиться (16,7 тис. гривень).

По шести підприємствах сума заборгованості із заробітної плати протягом 2018-2019 років залишається незмінною і становить 2778,7 тис. грн. або 1,1% загальної суми заборгованості на 1 березня, з них: 2762 тис. грн. по п’яти підприємствах – банкрутах та 16,7 тис. грн. по одному економічно неактивному підприємству.

Охорона здоров’я

У міському клінічному пологовому будинку Пресвятої Діви Марії за останній тиждень з’явилась на світ 50 дітей (за попередній тиждень – 49): хлопчиків – 23, дівчаток – 27.

Кількість сумчан, котрі звернулись до лікувальних закладів міста з приводу отримання травм, зменшилась – 389 осіб (проти 439 осіб на минулому тижні).

Ушкоджень, отриманих у побуті – 249, вуличних – 82, дорожньо-транспортних – дві, спортивних – 27, інших – 29.

Також до лікувально-профілактичних закладів міста впродовж тижня звернулись 15 осіб–переселенців із Донецької та Луганської областей: 14 дорослих (на амбулаторне лікування – 13, на стаціонарне – один), дітей – один (звернення за стаціонарною допомогою). Один переселенець із АРК звернувся за амбулаторною медичною допомогою.

Медичної допомоги потребували 27 військовослужбовців, що перебував у зоні АТО, з них 22 звернулись за амбулаторною допомогою, п’ятеро – за стаціонарною допомогою. Телефонних дзвінків до психологів Телефону довіри суїцидологічного центру від військовослужбовців, які знаходилися в зоні АТО, та їх родичів не зареєстровано.

Всього з початку приписної компанії у комунальних медичних закладах Сум укладено 208917 декларацій про вибір лікаря, що надає первинну медичну допомогу (Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1 – 108084, Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2 – 100833), що становить 78,7% приписного населення міста.

Освіта

За результатами ІV фінального етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад учні школи № 21 вибороли перші місця з історії та української мови і літератури, учні класичної гімназії стали найкращими в змаганнях з фізики та економіки.

Команда учнів школи № 10 взяла участь у І Всеукраїнській олімпіаді креативності, яка проходила у Києві. За підсумками трьох днів змагань сумські школярі здобули перемогу та отримали право представляти Україну на Глобальному Фіналі креативної олімпіади у США.

У міському етапі ІІ (заочного) обласного конкурсу сімейних дерев-родоводів «Нехай квітує дерево родинне» перші місця посіли вихованці Центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді та Центру науково-технічної творчості молоді.

Лідери шкільних органів учнівського самоврядування змагалися у міському конкурсі «Кращий лідер року». Перше місце за школою № 10.

Представниками Міністерства освіти і науки України, Департаменту організації заходів цивільного захисту здійснено моніторинг якості підготовки з питань навчання діям у надзвичайних ситуаціях у школі № 22 та ДНЗ № 13. Заклади освіти засвідчили належний рівень підготовки.  

Проведено нараду керівників закладів освіти та колегію управління освіти і науки.

Здійснено вивчення стану ведення документації комірниками закладів загальної середньої освіти щодо організації харчування. Суттєвих порушень не виявлено.

Сумські заклади дошкільної освіти № 13, № 14, № 18 є учасниками проекту «Сприяння освіті» у рамках Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та фондом the LEGO Foundation (Королівство Данія). 28 березня на базі дитячого садка № 14 для представників закладів – учасників проекту було проведено базовий тренінг щодо використання методики «Шість цеглинок».

Для учителів фізичної культури організовано педагогічну майстерню «Використання інновацій, формування предметних компетентностей з фізичної культури в освітньому процесі в контексті Нової української школи».

Учителі предмета «Правознавство» долучилися до он-лайн школи «Система судоустрою. Загальні положення статусу суддів та присяжних. Вища рада правосуддя». Захід проведено у рамках співпраці Інформаційно-методичного центру та Національного університету імені Ярослава Мудрого. До навчально-методичного семінару були залучені й фахівці Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Сумській області.

На базі СумДПУ ім. А. С. Макаренка відбулася VІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні питання методики викладання суспільних та гуманітарних дисциплін в умовах розбудови сучасної школи», у якій взяли участь і учителі історії та суспільствознавчих дисциплін шкіл міста.

На базі гімназії № 1 тривали курси з української мови для населення, де викладають педагоги міста.

Організовано 15 методичних заходів, спрямованих на підвищення фахового рівня педагогів, результативності освітнього процесу.

Систематично проводився прийом громадян.

Працював Телефон довіри для населення.

Ринок праці

З 22 по 28 березня у пошуках роботи до міського центру зайнятості звернулись 166 осіб.

Чисельність зареєстрованих безробітних, які станом на 29 березня перебували на обліку, складала 2619 осіб із них 2252 (86%) отримували допомогу з безробіття.

Актуальна база вакансій станом на 29 березня налічувала 991 одиниці: для робітників – 493, службовців – 409, осіб, які не мають професії або займали місця, що не потребують спеціальної підготовки – 89. Навантаження на одне вільне робоче місце зареєстрованих безробітних становило три особи.

Станом на 29 березня розірвано 96 трудовий договір між приватними підприємцями та найманими працівниками, укладений до 1 січня 2015 року.

За сприяння служби зайнятості з початку року працевлаштовано 1298 осіб, з них зареєстрованих безробітних – 558.

На виконання громадських робіт у 2019 році для інформування населення про надання житлових субсидій направлено 60 осіб з числа зареєстрованих безробітних, в тому числі: 25 – у КП «Зеленбуд»; 35 – у департамент соціального захисту населення. З початку року 11 осіб взяли участь у роботах тимчасового характеру, оплата яких здійснюється за кошти роботодавців.

139 осіб проходили професійне навчання під замовлення роботодавця.