0012.jpg

Фінансовий і соціальний стан Сумської міської ТГ (6–13 грудня 2021 року).

Бюджет

Станом на 9 грудня до Загального фонду бюджету Сумської міської ТГ (без урахування офіційних трансфертів) надійшло 2,2 млрд грн, що становить 95,7% до плану на рік. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшились на 490,2 млн грн (або на 28%).
Із загальної суми надходжень 67,5% (1,5 млрд грн) – податок на доходи фізичних осіб; 22,1% (495,6 млн грн) – місцеві податки та збори (зокрема, 13,4% (301,5 млн грн) – єдиний податок; 7,8% (174,6 млн грн) – земельний податок та орендна плата); 7,2% (161,8 млн грн) – акцизний податок; 1,2% (26,6 млн грн) – плата за оренду комунального майна.

До Спеціального фонду бюджету Сумської міської ТГ (без урахування офіційних трансфертів) надійшли кошти в сумі 71,4 млн грн, що становить 100,9% до плану на рік.

Надходження до бюджету розвитку становили 10,2 млн грн (кошти від відчуження майна – 8,6 млн грн, кошти пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту – 1,5 млн грн, кошти від продажу землі –0,1 млн грн).

Офіційних трансфертів до Загального фонду надійшло 533,1 млн грн, що становить 95,4% до плану на рік, до Спеціального фонду – 16,5 млн грн, що становить 99,7% до плану на рік.

Плата за землю та комунальне майно

Протягом грудня надійшло: від оренди комунального майна – 56,5 тис. грн, що становить 3% від плану на місяць; від відчуження комунального майна – 349,8 тис. грн, що 3,5 раза перевищує планове завдання на місяць; плати за землю – 840,7 тис. грн, що становить 5,3% від планового завдання на місяць (земельного податку – 200,8 тис грн або 3% від плану на лгрудень; орендної плати – 639,7 тис. грн або 7% від плану на грудень); коштів за шкоду, що заподіяна на земельних ділянках державної та комунальної власності, які не надані у користування та не передані у власність, внаслідок їх самовільного заняття, використання не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу; відшкодування збитків за погіршення якості ґрунтового покриву тощо та за неодержання доходів у зв'язку з тимчасовим невикористанням земельних ділянок – 50 тис. грн.

З початку року надходження склали: від оренди комунального майна – 26,6 млн грн, що становить 98,4% від уточненого планового завдання на 12 місяців; від відчуження комунального майна – 8,6 млн грн, що становить 131,3% від уточненого планового завдання на 12 місяців; плати за землю – 174,6 млн грн, що складає 88,2% від планового завдання на 12 місяців (земельного податку – 68,1 млн грн або 80% від плану на 12 місяців; орендної плати – 106,5 млн грн або 94,4% від плану на 12 місяців); від продажу земельних ділянок – 49,5 тис. грн, що становить 24,8% від планового завдання на 2021 рік; коштів за шкоду, що заподіяна на земельних ділянках державної та комунальної власності, які не надані у користування та не передані у власність, внаслідок їх самовільного заняття, використання не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу; відшкодування збитків за погіршення якості ґрунтового покриву тощо та за неодержання доходів у зв'язку з тимчасовим невикористанням земельних ділянок – 1,2 млн грн, що становить 134% від планового завдання на 2021 рік.

Крім того, з початку року надійшло 11,5 тис. грн плати за встановлення земельного сервітуту, що становить 121,1% від планового завдання на 2021 рік.

Заборгованість із заробітної плати

Згідно з оперативною інформацією, протягом тижня ДП «Завод обважнених бурильних та ведучих труб» виплатило 7,8 тис. грн заборгованої заробітної плати.

Охорона здоров’я

Протягом тижня в місті з’явилось на світ 41 дитина: хлопчиків – 20, дівчаток – 21.

Кількість сумчан, котрі звернулись до лікувальних закладів міста з приводу отримання травм, дещо збільшилася: 365 осіб проти 362.

Ушкоджень, отриманих у побуті, – 187, вуличних травм – 94, спортивних – 21, дорожньо-транспортних – одна, інших – 62.

З початку приписної компанії у комунальних медичних закладах міста Суми укладено 212564 декларації про вибір лікаря, що надає первинну медичну допомогу (КНП «ЦПМСД № 1» – 112640, КНП «ЦПМСД № 2» – 99924), що становить 82,1% постійного населення міста.

Освіта

У ІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики взяли участь 78 учнів 7–11 класів із 16 закладів загальної середньої освіти, з німецької мови – 31 учень 8–11 класів із шести закладів загальної середньої освіти, з французької мови – 14 учнів 8–11 класів із трьох закладів освіти.

В онлайн-режимі провели ІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з математики, хімії та екології.

За підсумками ІІІ (обласного) етапу ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка учні шкіл Сумської міської територіальної громади здобули три перемоги та чотири призових місця.

Спеціаліста управління освіти і науки спільно зі спеціалістами Сумського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області провели семінар для керівників закладів освіти та відповідальних за організацію харчування здобувачів освіти.

За участі заступника міського голови Станіслава ПОЛЯКОВА відбулася спільна нарада спеціалістів управління освіти і науки, директорів шкіл з фахівцями управління Державної служби якості освіти в Сумській області з питання забезпечення якісної освітив умовах децентралізації.

Тривала організаційно-просвітницька робота щодо вакцинації працівників закладів освіти від коронавірусної хвороби COVID-19. У школах вакциновано 3508 працівників (100%), у садочках – 1913 осіб (99,8%), 101 особа має протипоказання, 13 осіб відсторонено.

У закладах дошкільної освіти Сумської міської територіальної громади функціонували 438 груп, відвідували заклади 5487 вихованців. У садочках зафіксовано захворювання на COVID-19 чотирьох працівників і восьми дітей, у закладах загальної середньої освіти хворіли 76 учнів і два працівники.

Спеціалісти управління освіти і науки провели внутрішній аудит системи енергетичного менеджменту у ЗОШ № 22 та ДНЗ №№ 22, 23.

Соціальний захист

Департамент продовжував роботу з урахуванням карантинних обмежень: особисті прийоми громадян проводилися за попереднім записом (при нагальній потребі та за наявності вільних місць – у день звернення); документи приймалися за допомогою пошти або через електронні сервіси; керівники департаменту надавали роз’яснення та консультації щосереди на «прямій телефонній лінії».

У Громадській приймальні департаменту, на додаткових робочих місцях, які організовані для прийому громадян із питань оформлення житлової субсидії в приміщенні Міського єдиного інформаційно-розрахункового центру, КУ «Центр учасників бойових дій» та на віддаленому робочому місці департаменту за адресою: вул. Охтирська, 11. Також мешканці Сумської міської територіальної громади мали можливість залишати письмові звернення, заяви, документи тощо в спеціальних скриньках, розташованих при вході в адміністративну будівлю (вул. Харківська, 35). Забезпечувався прийом жителів громади спеціалістами департаменту в старостинських округах.

У загальному підсумку за звітний період департаментом надано 4809 послуг соціального характеру послуг соціального характеру щодо оформлення документів для призначення та виплати державної соціальної допомоги, матеріальної допомоги, надання пільг, компенсацій та житлової субсидії.

У повному обсязі забезпечено виплату усіх видів державної соціальної допомоги за грудень поточного року 14149 жителям громади на 26,4 млн грн; 28993 особам перераховано готівкою житлові субсидії та пільги за листопад поточного року (44,8 млн грн).

Виконувалися програми Сумської міської територіальної громади соціального спрямування «Милосердя» та «Соціальна підтримка захисників України та членів їх сімей»: КП «Електроавтотранс» відшкодовано витрати за пільгове перевезення окремих категорій громадян (290,4 тис. грн), двом багатодітним сім’ям, діти з яких в 2021 році вступили до закладів вищої освіти, перераховано допомогу в розмірі прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку (4,5 тис. грн), двом жителям громади надано одноразову цільову матеріальну допомогу для проведення лікування та оплати навчання (96,1 тис. грн); матері, дружині та двом неповнолітнім дітям померлого захисника України надано одноразову матеріальну допомогу в загальній сумі 170 тис. грн (по 30 тис. грн матері та дружині, по 55 тис. грн – кожній дитині); трьом сім’ям загиблих (померлих) захисників України надано матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань в сумі 10 тис. грн; семи учасникам антитерористичної операції, які були включені до списку, затвердженому рішенням міської ради в 2020 році, та п’яти учасникам, які включені до списку в 2021 році, перераховано цільову допомогу для придбання житла в розмірі 350 тис. грн.

Протягом тижня зареєстровано 16 випадків домашнього насильства відносно 14 осіб, в тому числі щодо семи осіб насильство вчинялось неодноразово, а щодо семи – вперше.
Жителям громади, які проходять гемодіаліз (23 особи), надавали послугу «Соціальне таксі», ще 11 допомагали з підвезенням до лікувальних установ.

КУ «Сумський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Берегиня» забезпечено надання 2541 соціальної послуги громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги. Соціальні робітники терцентру на дому обслуговували 720 осіб із числа одинокопроживаючих мешканців громади, в тому числі 34 осіб із приєднаних до міста громад.

Заняття з відвідувачами відділень терцентру організовано в онлайн та офлайн режимах: продовжувалася інформаційна, освітня та культурно-розвивальна робота з відвідувачами відділень, їхніми батьками та слухачами «Університету третього віку», проводилися онлайн-конкурси, марафони та вікторини. У вівторок і четвер у спортзалі міського центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» проходили заняття «Групи здоров’я».

Для 70 відвідувачів терцентру організували пішохідні прогулянки міським парком ім. Кожедуба та дитячим парком «Казка».

Всього протягом тижня 180 осіб взяли участь у 52 онлайн іофлайн заходах культурно-виховного спрямування, 110 осіб – у восьми майстер-класах із декоративно-вжиткового мистецтва.

Тривала робота Університету третього віку: відбулись заняття на факультетах «Сучасних технологій», «Основ медицини та здорового способу життя», «Народознавства і фольклору», «Креативного рукоділля», «Геронтопсихлогії», «Віртуального туризму», «Гаджетів», якими було охоплено 178 слухачі поважного віку.

Театральний колектив «Єднання» з поставкою «Роздуми» взяв участь у Гала-концерті Всеукраїнського фестивалю творчості осіб з обмеженими фізичними можливостями «Барви життя» в Києві.

Послуга притулку в Будинку нічного перебування терцентру «Берегиня» щодня надавалася 36 особам. Взято на облік одну бездомну особу. Також надано 33 послуги з соціальної інтеграції та реінтеграції, навчання, відновлення трудових і соціальних навичок, 17 осіб отримали фахову допомогу психолога.

Здійснено соціальний патруль в районі вул. Харківська, в ході якого виявлено бездомну особу, яка відмовилася від отримання послуг в Будинку нічного перебування.

У відповідності до програми «Милосердя» 53 нужденних громадян двічі на тиждень отримували безоплатні обіди в закладах громадського харчування, а ще 40 особам, котрі є отримувачами соціальної послуги догляду вдома, соціальні робітники доставляли їжу додому.

У рамках реалізації спільного з ПАТ «Сумська Паляниця» проєкту «Соціальний Хліб» 300 одиноких громадян забезпечили хлібобулочними виробами.

За сприяння терцентру 10 осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах, отримали безкоштовно продукти харчування.

КУ «Центр учасників бойових дій» протягом тижня надано 676 послуг. За сприяння комунальної установи центру восьмеро захисники України та членів їх сімей безплатно відвідали вистави в обласного академічного театру ім. Щепкіна. Центром організовано організовано та надано благодійну допомогу матері захисника України та транспортну послугу захиснику України, якого доправлено на лікування до Рівненського обласного госпіталю ветеранів війни в смт. Клевань.

В онлайн-режимі відбулися засідання дорадчих органів: комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам (розглянуто 16 справ стосовно призначення щомісячної адресної допомоги на проживання та інших видів соціальних допомог внутрішньо переміщеним особам); з питань надання деяким категоріям громадян окремих видів матеріальної допомоги (ухвалено рішення надати матеріальну допомогу 24 заявникам на загальну суму 87449 грн, а саме: п’яти матерям загиблих захисників України та дітям дітям захисників України на суму 25280 грн; та 17 мешканцям Сумської міської територіальної громади, які опинилися в складних життєвих обставинах та потребують проведення термінового лікування, на суму 62169 грн); щодо розгляду питань по наданню цільової матеріальної допомоги мешканцям Сумської міської територіальної громади з числа осіб з інвалідністю, що пересуваються за допомогою крісел колісних, для вирішення ними питань, пов’язаних із проведенням реконструкції житлових будинків (квартир) (затверджений розмір цільової матеріальної допомоги, 78 тис. грн, для виплати одній особі з інвалідністю).

Ринок праці

Чисельність зареєстрованих безробітних, які станом на 10 грудня перебували на обліку, становила 2067 осіб, з яких 1775 осіб (86%) отримували допомогу з безробіття.

З початку року за сприянням служби зайнятості працевлаштовані 3194 особи, із них зареєстрованих безробітних – 2514.

Під замовлення роботодавців організували професійне навчання для 139 осіб.

Станом на 19 листопада розірвано 173 трудових договорів між приватними підприємцями та найманими працівниками, укладених до 1 січня 2015 року.

Актуальна база вакансій на цю дату налічувала 871 одиницю: для робітників – 561, службовців – 229, для осіб, які не мають професії або займали місця, що не потребують спеціальної підготовки, – 81. Навантаження на одне вільне робоче місце зареєстрованих безробітних становило дві особи.