005.jpg

Фінансовий і соціальний стан Сумської міської ТГ (29 серпня –вересня 2022 року).

Бюджет

Станом на 1 вересня до Загального фонду бюджету Сумської міської ТГ (без урахування офіційних трансфертів) надійшло 1,6 млрд грн, що становить 56,8% до плану на рік. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшились на 80,9 млн грн (або на 5,2 %) коштом податку на доходи фізичних осіб та орендної плати за користування майновим комплексом та іншим майном, що перебуває в комунальній власності.

До Спеціального фонду бюджету Сумської міської ТГ (без урахування офіційних трансфертів) надійшли кошти в сумі 57,4 млн грн, що становить 48,3% до плану на рік. 

Надходження бюджету розвитку становлять 4,8 млн грн (кошти від відчуження майна – 3,6 млн грн, кошти пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту – 1,2 млн грн).

Офіційних трансфертів до загального фонду надійшло 364,9 млн грн, що становить 99,1 % до плану на січень – серпень за розписом.

Плата за землю та комунальне майно

Протягом серпня надійшло: від оренди комунального майна – 706,6 тис. грн, що становить 33,2% від планового завдання на серпень; відчуження комунального майна – 370,4 тис. грн, що становить 117% від планового завдання на серпень; плати за землю – 11,7 млн грн, що становить 51,9% від планового завдання на серпень (земельного податку – 5,5 млн грн, або 64,3% від плану на поточний місяць; орендної плати – 6,2 млн грн, або 44,4% від плану на поточний місяць; коштів за шкоду, що заподіяна на земельних ділянках державної та комунальної власності, які не надані у користування та не передані у власність, внаслідок їх самовільного заняття, використання не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу; відшкодування збитків за погіршення якості ґрунтового покриву тощо та за неодержання доходів у зв'язку з тимчасовим невикористанням земельних ділянок – 189,4 тис. грн.

З початку року надійшло: від оренди комунального майна – 41,4 млн грн, що у 2,1 раза перевищує планове завдання на вісім місяців; від відчуження комунального майна – 3,6 млн грн, що становить 84,8% від планового завдання на вісім місяців; коштів гарантійного та реєстраційного внесків, що визначені Законом України «Про оренду державного та комунального майна», які підлягають перерахуванню оператором електронного майданчика до відповідного бюджету – 19 тис. грн, що становить 47,5 % від планового завдання на вісім місяців; плати за землю – 85,8 млн грн, що становить 55,7% від планового завдання на вісім місяців (земельного податку – 40,4 млн грн, або 65,8% від плану на вісім місяців; орендної плати – 45,4 млн грн, або 49% від плану на вісім місяців, від продажу земельних ділянок – авансовий внесок в рахунок оплати ціни земельної ділянки – 5 тис. грн (надходження планом не передбачалися); коштів за шкоду, що заподіяна на земельних ділянках державної та комунальної власності, які не надані у користування та не передані у власність, внаслідок їх самовільного заняття, використання не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу; відшкодування збитків за погіршення якості ґрунтового покриву тощо та за неодержання доходів у зв'язку з тимчасовим невикористанням земельних ділянок – 853,9 тис. грн, що в 10,2 раза перевищує планове завдання на вісім місяців.

Крім того, з початку року до бюджету надійшло 17,5 тис. грн плати за встановлення земельного сервітуту, що становить 111,5% від планового завдання на січень – серпень 2022 року.

Освіта

Відбулася серпнева конференція педагогічних працівників Сумської міської територіальної громади.

Відзначено учнів, які набрали максимальний бал з національного мультипредметного тесту (НМТ).

У 40 закладах загальної середньої освіти комунальної форми власності приступили до навчання 29643 учні, з них за кордоном перебувають 6132 учні. До 1-го класу прийшли на навчання 2477 учнів. За результатами наради при голові Сумської ОВА 20 закладів загальної середньої освіти навчатимуться за змішаною формою навчання, інші – онлайн.

Вчителі-логопеди, вчителі-дефектологи, практичні психологи надавали психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги дітям з особливими освітніми потребами.

Завершувалася підготовка закладів освіти до роботи в осінньо-зимовий період 2022 – 2023 років. Акти готовності отримали 80 закладів.

Соціальний захист

Працівники департамент соціального захисту населення здійснювали приймання жителів громади з різних питань соціального захисту, вживалися заходи зі своєчасної підготовки документів для нарахування державних та місцевих соціальних гарантій.Протягом звітного періоду надано 4415 послуг щодо оформлення документів для призначення та виплати державної соціальної допомоги, матеріальної допомоги, надання пільг, компенсацій, житлової субсидії, отримання гуманітарної допомоги.

Прийнято, взято на облік та видано відповідні довідки 394 внутрішньо переміщеним особам.

Проведено нарахування житлової субсидії за серпень: представникам 10384 домогосподарств нараховано її на 3,6 млн грн.

Також проведено нарахування пільг при оплаті за житлово-комунальні послуги: їх нараховано 11950 особам на 9,8 млн грн.

Профінансовано три заклади вищої та три заклади фахової передвищої освіти для забезпечення проведення виплати 491 студенту, якому призначено соціальну стипендію за серпень 2022 року (1, 2 млн грн).

Виконувалися програми Сумської міської територіальної громади соціального спрямування «Милосердя» та «Соціальна підтримка захисників України та членів їх сімей»: членам добровольчих формувань Сумської міської територіальної громади виплачено матеріальну допомогу на придбання взуття в розмірі 2 тис. грн та одному добровольцю – матеріальну допомогу на розв'язання соціально-побутових питань, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг; чотирьом сім’ям загиблих (померлих) захисників України надано матеріальну допомогу на розв'язання соціально-побутових питань в розмірі 10 тис. грн (для сім’ї з однієї особи) або 15 тис. грн (для сім’ї з двох осіб); проведено відшкодування витрат підприємств-надавачів послуг за надані в липні поточного року пільги з оплати послуг зв’язку в сумі 65,2 тис. грн.

Тривало оздоровлення пільгової категорії громадян: протягом тижня направили до санаторіїв три особи.

КУ «Сумський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Берегиня» щоденно забезпечувала обслуговування одиноких та одинокопроживаючих осіб похилого віку та з інвалідністю.

Заняття з відвідувачами відділень терцентру проходили в онлайн та офлайн режимах: продовжувалася інформаційна, освітня та культурно-розвивальна робота, проводилися конкурси, марафони та вікторини. У рамках програми «Підготовка осіб з інвалідністю до самостійного життя» провели 10 занять для 46 осіб. Для 48 відвідувачів терцентру влаштували пішохідні прогулянки до міського парку ім. Кожедуба та дитячого парку «Казка». Всього протягом звітного періоду 67 осіб взяли участь у 19 заходах культурно-виховного спрямування, 50 – у 11 майстер-класах із декоративно-вжиткового мистецтва.

У понеділок і четвер на озері Чеха проводилися заняття «Групи здоров’я».

Відбулося чотири заняття на факультетах Університету третього віку за участі 44 слухачів.

За сприяння терцентру приватними пекарнями як благодійна допомога надано 500 хлібобулочних виробів для 250 осіб з-поміж вразливих верств населення.

У рамках реалізації спільного з ПАТ «Сумська Паляниця» проєкту «Соціальний Хліб» 300 одиноких громадян забезпечувалися хлібобулочними виробами.

Жителям громади, які проходять гемодіаліз (25 осіб), надавали послугу «Соціальне таксі».

Одиноким пенсіонерам, особам з інвалідністю (18 осіб) надано продуктові набори та одяг.

Послугою притулку в Будинку нічного перебування терцентру «Берегиня» щодня користувалися 27 осіб. Відбувалися заходи з соціальної інтеграції та реінтеграції, навчання, відновлення трудових і соціальних навичок, профілактичні бесіди з психологом. За сприяння установи для 35 безхатьків провели сім благодійних обідів, шість осіб забезпечили речами.

КУ «Центр учасників бойових дій» протягом тижня надала 398 послуг соціальної адаптації.

Ринок праці

Чисельність зареєстрованих безробітних, які станом на 2 вересня перебували на обліку, становила 2976 осіб з яких 2584 (87%) отримували допомогу з безробіття.

З початку року за сприянням служби зайнятості працевлаштували 1583 особи, із них зареєстрованих безробітних – 1168.

Під замовлення роботодавців організували професійне навчання для 128 осіб.

У роботах тимчасового характеру, оплата яких здійснюється за кошти роботодавців, взяли участь 14 осіб.

Станом на 2 вересня розірвано 78 трудових договорів між приватними підприємцями та найманими працівниками, що були укладені до 1 січня 2015 року.

Актуальна база вакансій на цю дату налічувала 346 одиниць: для робітників – 146, службовців – 156, для осіб, які не мають професії або займали місця, що не потребують спеціальної підготовки, – 44.

***

Приєднуйтеся: