006.jpg

Фінансовий і соціальний стан Сумської міської ТГ (23 – 30 січня 2023 року).

Бюджет

Станом на 26 січня до загального фонду бюджету Сумської міської ТГ (без урахування офіційних трансфертів) надійшло 138 млн грн, що становить 90,2% до плану на рік.

Сума недовиконання пропорційно 1/12 на поточну дату становить 42,2 млн грн або «-» 23,4%.

Сума недовиконання на поточну дату за розписом – 14,9 млн грн або «-» 9,8%.

До спеціального фонду бюджету Сумської міської ТГ (без урахування офіційних трансфертів) надійшли кошти в сумі 1,4 млн грн, що становить 21,3% на поточну дату за розписом на січень.

Офіційних трансфертів до загального фонду надійшло 37,3 млн грн, що становить 99% до плану на січень.

Плата за землю та комунальне майно

Протягом січня надійшло:

 • від оренди комунального майна – 7,1 млн грн, що становить 151,8% від планового завдання на січень та 11,9% від планового завдання на рік шляхом сплати ТОВ «Сумитеплоенерго» заборгованості за минулий період та орендної плати за грудень 2022 року;
 • плати за землю – 5,4 млн грн, що становить 69,9% від планового завдання на січень (земельного податку – 1,7 млн грн або 46,9% від плану на поточний місяць; орендної плати – 3,7 млн грн або 90,3% від плану на поточний місяць);
 • коштів за шкоду, що заподіяна на земельних ділянках державної та комунальної власності, які не надані у користування та не передані у власність, внаслідок їх самовільного заняття, використання не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу; відшкодування збитків за погіршення якості ґрунтового покриву тощо та за неодержання доходів у зв'язку з тимчасовим невикористанням земельних ділянок – 108,6 тис. грн, що в 3,2 раза перевищує планове завдання на січень;
 • плати за встановлення земельного сервітуту надійшло 0,3 тис. грн, що становить 8,3% від планового завдання на січень.

Освіта

Відбулося чергове засідання постійної комісії для обстеження приміщень закладів освіти комунальної форми власності Сумської міської територіальної громади щодо готовності їх використання як найпростіших укриттів. Обстежено найпростіші укриття в 10 закладах загальної середньої освіти. Розроблена проєктно-кошторисна документація та отримані позитивні експертні звіти щодо розгляду проєктної документації на будівництво у шести ЗДО, двох ЗОШ та одній ССШ. Проводилася процедура отримання дозволу на початок робіт із капітального ремонту частини підвальних приміщень з пристосуванням їх для використання як найпростішого укриття.

Відбулася установча нарада з керівниками закладів загальної середньої освіти, на якій розглядалися питання організації освітнього процесу в II семестрі 2022/2023 навчального року, бюджету галузі «Освіта» на 2023 рік, проведення зовнішніх оцінювань у 2023 році, організації корекційно-розвиткових занять; нарада з заступниками директорів з виховної роботи за участю представників правоохоронних органів щодо запобігання правопорушень та злочинності серед здобувачів освіти, визначення дієвих шляхів вдосконалення системи роботи з цих питань.

Консультанти Центру професійного розвитку педагогічних працівників провели тренінгові заняття у рамках програми «Безпечний простір», учительські сесії, засідання Школи педагогічної майстерності для учасників першого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2023».

 Соціальний захист

Працівники департамент соціального захисту населення здійснювали приймання жителів громади з різних питань соціального захисту, вживалися заходи зі своєчасної підготовки документів для нарахування державних та місцевих соціальних гарантій. Протягом звітного періоду надано 6119 послуг щодо оформлення документів для призначення та виплати державної соціальної допомоги, матеріальної допомоги, надання пільг, компенсацій, житлової субсидії, отримання гуманітарної допомоги.

Для 185 внутрішньо переміщеним особам, які прибули з районів проведення бойових дій чи тих, які перебувають в окупації (оточенні), оформлено відповідні документи

Виконувалися програми Сумської міської територіальної громади соціального спрямування «Милосердя» та «Соціальна підтримка захисників і захисниць України та членів їх сімей»:

 • п’яти членам сімей загиблих (померлих) захисників України перераховано матеріальну допомогу на розв'язання соціально-побутових питань (по 10 тис. грн);
 • КП «Електроавтотранс» відшкодовано витрати за пільгове перевезення окремих категорій громадян (1,9 млн грн);
 • відшкодовано витрати підприємств-надавачів послуг за надані в грудні 2022 року пільги з оплати послуг зв’язку (72,3 тис. грн).

Здійснювалося комплексне визначення ступеня індивідуальних потреб 33 осіб, котрі потребують надання соціальних послуг, для подальшого розрахунку права громадянина, який надає соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, на виплату відповідної компенсації.

Надання соціальних послуг забезпечено в рамках роботи підпорядкованих комунальних установ та громадської організації «Товариство допомоги особам з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень, «Феліцитас» (через надання фінансової підтримки).

Серед отримувачів послуг найбільший попит мали послуги соціальної адаптації (організація дозвілля та психологічний супровід), догляду вдома, натуральної допомоги, а також транспортні та медичні послуги:

 • практичними психологами комунальних установ проведено чотири просвітницькі заходи, три групові консультації, два корекційні заняття та 30 індивідуальних консультацій.
  У рамках проєкту «IRINA – Міжсекторна ініціатива реагування на допомогу жертвам української кризи» проведено три заняття з дітьми та дружинами захисників України;
 • фахівцями з фізичної реабілітації комунальних установ надано 238 послуг із лікувальної фізкультури;
 • медичні послуги та послуги з фізичної реабілітації відділенням реабілітації учасників бойових дій надано 15 особам;
 • соціальними робітниками територіального центру, відповідно до графіка, надано послугу догляду вдома 852 одиноким непрацездатним особам, у тому числі 74 особам з приєднаних до міста громад, де найбільш потрібним є дрставлення харчових продуктів і ліків;
 • транспортні послуги у звітному періоді отримали 56 осіб, у тому числі 24 особи, що проходять гемодіаліз на постійній основі, скористалися послугами «Соціального таксі», 30 осіб – отримувачі послуг ГО «Феліцитас»;
 • послугу натуральної допомоги отримали 465 жителів громади.

КУ «Сумський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Берегиня» щоденно забезпечувала обслуговування одиноких та одинокопроживаючих осіб похилого віку та з інвалідністю. Вперше на обслуговування взято 12 осіб. Зі 130 особам з інвалідністю та людьми похилого віку на базі відділень денного перебування «Калина», «Злагода» та «Спільнота» проведено інформаційну, освітню та культурно-розвивальну роботу. У рамках програми «Підготовка осіб з інвалідністю до самостійного життя» проведено дев’ять занять для 78 людей. Протягом звітного періоду 82 особи взяли участь у 26 заходах культурно-виховного спрямування, 70 відвідувачів денних відділень терцентру – у шести майстер-класах із декоративно-вжиткового мистецтва та кулінарії. У понеділок і четвер у спортзалі МЦФЗН «Спорт для всіх», у середу біля озера Чеха проводилися заняття «Групи здоров’я», в яких взяли участь 28 людей. Відбулося чотири заняття на факультетах Університету третього віку за участі 48 слухачів. У рамках співпраці з волонтерським рухом «МИ ТУТ» під гаслом «Наближаємо Перемогу разом» працівники терцентру та його відвідувачі надавали допомогу у виготовленні маскувальних сіток та маскувального одягу, оберегів і браслетів, також зроблено вісім окопних свічок і 10 килимків. Завдяки реалізації спільного з ПАТ «Сумська Паляниця» проєкту «Соціальний Хліб» 300 одиноких громадян забезпечувалися хлібобулочними виробами.

Послугою притулку в Будинку нічного перебування терцентру «Берегиня» щодня користувалися 29 людей, ще п’ять осіб звернулися до пункту обігріву та залишилися на ночівлю. Для 53 осіб проведено 40 заходів із соціальної інтеграції та реінтеграції, навчання та відновлення трудових та соціальних навичок, з 55 бездомними – три групові профілактичні та психокорекційні бесіди. За сприяння установи для 26 бездомних осіб організовано два благодійні обіди, 11 осіб забезпечено речами. Під час здійснення соціального патруля в місцях можливого скупчення бездомних осіб в районі Залізничного вокзалу, вул. Воскресенська, вул. Козацький Вал, просп. Шевченка розповсюджено листівки з інформацією про роботу Будинку нічного перебування. Також виявлено бездомного, який відмовився скористатися послугами закладу.

КУ «Центр учасників бойових дій» протягом тижня надавала послуги з соціальної адаптації, юридичні та психологічні консультації, медичні та реабілітаційні послуги. Відбулося п’ять заходів культурно-виховного спрямування для учасників бойових дій та членів їхніх сімей. Організовано безоплатний перегляд вистав у Сумському національному академічному театрі ім. М. Щепкіна.

Ринок праці

Чисельність зареєстрованих безробітних, які станом на 27 січня 2023 року перебували на обліку, становила 2087 осіб, з яких 1072 (51%) отримували допомогу з безробіття.

З початку 2023 року за сприянням служби зайнятості працевлаштували 134 особи, з них зареєстрованих безробітних – 111.

Під замовлення роботодавців організували професійне навчання для 35 людей.

До виконання суспільно корисних робіт залучили 41 особу з-поміж зареєстрованих безробітних.

Актуальна база вакансій станом на 27 січня 2023 року налічувала 211 одиниць: для робітників – 99, службовців – 97, для осіб, які не мають професії або займали місця, що не потребує спеціальної підготовки, – 15.