003.jpg

Фінансовий і соціальний стан Сумської міської ТГ (20–27 лютого 2023 року).

Бюджет

Станом на 23 лютого до загального фонду бюджету Сумської міської ТГ (без урахування офіційних трансфертів) надійшло 365 млн грн, що становить 13,8% до плану на рік.

Сума недовиконання пропорційно 1/12 на поточну дату становить 31,4 млн грн або «-» 7,9%.

У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження загального фонду (без урахування офіційних трансфертів) зменшилися на 12,6 млн грн (або на 3,3%).

До спеціального фонду бюджету Сумської міської ТГ (без урахування офіційних трансфертів) надійшли кошти в сумі 7,3 млн грн, що становить 6,9% до плану на рік.

Офіційних трансфертів до загального фонду надійшло 74,7 млн грн, що становить 99,8% до плану на січень-лютий.

Плата за землю та комунальне майно

Протягом лютого надійшло:

  • від оренди комунального майна – 7,1 млн грн, що становить 147,01% від планового завдання на лютий 2023 року;
  • від відчуження комунального майна –
    107,6 тис. грн, що складає 119,56% від планового завдання на лютий 2023 року;
  • плати за землю – 7,7 млн грн, що становить 97% від планового завдання на лютий (земельного податку – 2,6 млн грн або 70,4% від плану на поточний місяць; орендної плати – 5,1 млн грн або 120,7% від плану на поточний місяць);
  • коштів за шкоду, що заподіяна на земельних ділянках державної та комунальної власності, які не надані у користування та не передані у власність, внаслідок їх самовільного заняття, використання не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу; відшкодування збитків за погіршення якості ґрунтового покриву тощо та за неодержання доходів у зв'язку з тимчасовим невикористанням земельних ділянок – 459,7 тис. грн, що в 14 разів перевищує планове завдання на лютий;

З початку року надходження склали:

  • від оренди комунального майна – 14,2 млн грн, що становить 23,65 від планового завдання на рік;
  • від відчуження комунального майна – 107,6 тис. грн, що складає 10,76% від планового завдання на рік;
  • плати за землю – 21,4 млн грн, що становить 136% від планового завдання на січень-лютий (земельного податку – 8,3 млн грн або 111,5% від плану на січень-лютий; орендної плати – 13,2 млн грн або 157,9% від плану на січень-лютий);
  • коштів за шкоду, що заподіяна на земельних ділянках державної та комунальної власності, які не надані у користування та не передані у власність, внаслідок їх самовільного заняття, використання не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу; відшкодування збитків за погіршення якості ґрунтового покриву тощо та за неодержання доходів у зв'язку з тимчасовим невикористанням земельних ділянок – 583,3 тис. грн, що в 8,5 разів перевищує планове завдання за січень-лютий.

Крім того, з початку року до бюджету надійшло 0,6 тис. грн плати за встановлення земельного сервітуту, що складає 15,4% від планового завдання на січень–лютий.

Освіта

У межах ініціативи Глобальної бізнес-коаліції для освіти та проєкту «Цифровий актив для України» компаній HP і Microsoft, з метою забезпечення ефективної роботи педагогічних працівників отримано 329 ноутбуків для закладів загальної середньої освіти.

Тривало облаштування класів безпеки у 23 закладах загальної середньої освіти Сумської міської територіальної громади.

Завершено II (обласний) етап МАН, учасниками якого стали 36 учнів Сумської міської ТГ з семи шкіл (школи № 6, № 9, № 10, № 12, № 15, № 21, гімназія № 1). За результатами оцінок журі, учні сумських ЗЗСО здобули 23 призових місця – (п’ятеро – І місце, дев’ятеро – ІІ місце, дев’ятеро – III місце).

У I етапі Всеукраїнських учнівських інтернет-олімпіадах взяли участь 47 учнів закладів освіти Сумської міської тергромади. Троє учнів класичної гімназії стали учасниками ІІ етапу олімпіади з біології, двоє учнів ССШ № 10 – учасниками олімпіади з географії.

За підсумками обласного етапу Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв закладів освіти «Край, в якому я живу» у номінації «військово-історичні музеї» перемогу здобула Катерина ПОНОМАРЧУК (ССШ № 10), а у номінації «літературні» II місце посіла Єлизавета БЕЗКОРОВАЙНА (ССШ № 7).

У трьох закладах загальної середньої освіти продовжували капітальний ремонт частини підвальних приміщень з пристосуванням їх для використання як найпростішого укриття.

Консультанти Центру професійного розвитку педагогічних працівників провели хаб стійкості «Стратегії поведінки в стресі», мовний клуб «Мова: стосується кожного», правовий хаб «Обмеження прав людини у воєнний час», тренінгове заняття «Безпечний простір», аукціон ідей «Якісна підготовка до НМТ з української мови та літератури – ключ в успішне життя».

Соціальний захист

На належному рівні в умовах воєнного стану організовано приймання жителів громади з різних питань соціального захисту, вживаються всі заходи по своєчасній підготовці документів для призначення та виплати державних та місцевих соціальних гарантій. Приймання громадян здійснюється в Громадській приймальні департаменту, на робочому місці департаменту в управлінні «Центр надання адміністративних послуг у м. Суми», максимально проводиться роз’яснювальна робота та комунікація з мешканцями за телефонами та різними месенджерами.

Протягом звітного періоду надано 6550 послуг щодо оформлення документів для призначення та виплати державної соціальної допомоги, матеріальної допомоги, надання пільг, компенсацій, житлової субсидії, отримання гуманітарної допомоги.

Звернулися за оформлення довідки про взяття на облік 198 внутрішньо переміщених осіб.

Виконувалися програми Сумської міської територіальної громади соціального спрямування «Милосердя» та «Соціальна підтримка Захисників і Захисниць України та членів їх сімей»:

  • виплачено матеріальну допомогу членам добровольчих формувань на загальну суму 198,2 тис. грн;
  • шести дітям загиблих (померлих) Захисників України виплачено матеріальну допомогу за лютий (в розмірі 150% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку);
  • чотирьом сім’ям (12 особам) Захисників України, які беруть безпосередню участь у бойових діях, надано матеріальну допомогу на оплату житлово-комунальних послуг (в розмірі від 10% до 25% прожиткового мінімуму для працездатних осіб, залежно від кількості членів сім’ї);
  • КП «Електроавтотранс» відшкодовано витрати за пільгове перевезення окремих категорій громадян (2,3 млн грн);
  • АТ «Укрзалізниця» компенсовано витрати за пільговий проїзд окремих категорій громадян залізничним транспортом приміського та міжміського сполучення на загальну суму 185,7 тис. грн.

Протягом тижня зареєстровано 15 випадків домашнього насильства відносно 15 осіб. Працівниками мобільної бригади здійснено 16 виїздів за місцем проживання постраждалих від домашнього насильства, їм надано психологічну допомогу та консультації із соціальних послуг.

Надання соціальних послуг забезпечено в рамках роботи підпорядкованих комунальних установ та громадської організації «Товариство допомоги особам з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень, «Феліцитас» (через надання фінансової підтримки). Серед отримувачів послуг найбільший попит мали послуги соціальної адаптації (організація дозвілля та психологічний супровід), догляду вдома, натуральної допомоги, а також транспортні та медичні послуги.

КУ «Сумський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Берегиня» 1906 громадянам надано 3139 соціальних послуг. Вперше на обслуговування взято 14 осіб. У рамках співпраці з волонтерським рухом «МИ ТУТ» працівники терцентру та його відвідувачі надавали допомогу у виготовленні маскувальних сіток та маскувального одягу, 42 обереги та браслети, також зроблено 28 окопних свічок. шість килимків, маскувальні костюми. Завдяки реалізації спільного з ПАТ «Сумська Паляниця» проєкту «Соціальний Хліб» 300 одиноких громадян забезпечувалися хлібобулочними виробами.

Послугою притулку в Будинку нічного перебування терцентру «Берегиня» щодня користувалося 30 людей, ще четверо осіб звернулися до пункту обігріву та залишилися на ночівлю. Також установою проведено для підопічних заходи із соціальної інтеграції та реінтеграції, навчання та відновлення трудових та соціальних навичок, групові профілактичні та психокорекційні бесіди. За сприяння установи для 26 бездомних осіб проведено три благодійні обіди, також дані особи були додатково забезпечені харчовими продуктами, сім осіб отримали речі. Під час здійснення соціального патруля в місцях можливого скупчення безхатьків у районі вул. Революції Гідності, вул. Польська та вул. Івана Харитоненка розповсюджено листівки з інформацією про роботу Будинку нічного перебування.

КУ «Центр учасників бойових дій» протягом тижня надано 412 послуг із соціальної адаптації, консультації, медичні та реабілітаційні послуги. Відбулося шість заходів культурно-виховного спрямування для учасників бойових дій та членів їхніх сімей. Організовано безоплатний перегляд вистав у Сумському національному академічному театрі ім. М. Щепкіна та Театрі юного глядача.

Ринок праці

Чисельність зареєстрованих безробітних, які станом на 24 лютого перебували на обліку, становила 1676 осіб, з яких 629 осіб (38%) отримувала допомогу з безробіття.

З початку 2023 року за сприянням служби зайнятості працевлаштували 331 особу, з них зареєстрованих безробітних – 239.

Під замовлення роботодавців організували професійне навчання для 44 людини.

До виконання суспільно корисних робіт залучили 45 осіб з-поміж зареєстрованих безробітних.

Актуальна база вакансій станом на 24 лютого налічувала 188 одиниць: для робітників – 95, службовців – 89, для осіб, які не мають професії або займали місця, що не потребує спеціальної підготовки, – 4.