002.jpg

Фінансовий і соціальний стан Сумської міської ТГ (13 – 20 березня 2023 року).

Бюджет

Станом на 16 березня до загального фонду бюджету Сумської міської ТГ (без урахування офіційних трансфертів) надійшло 519,6 млн грн, що становить 19,7% до плану на рік.

Сума недовиконання пропорційно 1/12 на поточну дату становить 26,1 млн грн або «-» 4,8%.

У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження загального фонду (без урахування офіційних трансфертів) збільшилася на 10,6 млн грн (або на 2,1%).

До спеціального фонду бюджету Сумської міської ТГ (без урахування офіційних трансфертів) надійшли кошти в сумі 14,2 млн грн, що становить 13,4% до плану на рік.

Офіційних трансфертів до загального фонду надійшло 112,7 млн грн, що становить 100,2% до плану на січень-березень.

Плата за землю та комунальне майно

Протягом березня надійшло:

  • від оренди комунального майна – 7,1 млн грн, що становить 145,57% від планового завдання на березень 2023 року;
  • від відчуження комунального майна –
    48 тис. грн, що складає 53,33% від планового завдання на березень 2023 року;
  • плати за землю – 4,8 млн грн, що становить 61,9% від планового завдання на березень (земельного податку – 2,2 млн грн або 60,4% від плану на поточний місяць; орендної плати – 2,6 млн грн або 63,2% від плану на поточний місяць);
  • коштів за шкоду, що заподіяна на земельних ділянках державної та комунальної власності, які не надані у користування та не передані у власність, внаслідок їх самовільного заняття, використання не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу; відшкодування збитків за погіршення якості ґрунтового покриву тощо та за неодержання доходів у зв'язку з тимчасовим невикористанням земельних ділянок – 443,4 тис. грн, що в 13,1 разів перевищує планове завдання на березень.

З початку року надходження склали:

  • від оренди комунального майна – 21,3 млн грн, що становить 35,57% від планового завдання на рік;
  • від відчуження комунального майна – 155,6 тис. грн, що складає 15,56% від планового завдання на рік;
  • плати за землю – 32,6 млн грн, що становить 138,8% від планового завдання на січень-березень (земельного податку – 11,8 млн грн або 107,1% від плану на січень-березень; орендної плати – 20,8 млн грн або 166,9% від плану на січень-березень);
  • коштів за шкоду, що заподіяна на земельних ділянках державної та комунальної власності, які не надані у користування та не передані у власність, внаслідок їх самовільного заняття, використання не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу; відшкодування збитків за погіршення якості ґрунтового покриву тощо та за неодержання доходів у зв'язку з тимчасовим невикористанням земельних ділянок – 1,1 млн грн, що в 10,8 разів перевищує планове завдання за січень-березень.

Крім того, з початку року до бюджету надійшло 7 тис. грн плати за встановлення земельного сервітуту, що складає 166,7% від планового завдання на січень–березень.

Освіта

Відбулося засідання координаційної ради з питань модернізації мережі закладів загальної середньої освіти Сумської міської ТГ, на якому обговорювався перспективний план щодо оптимізації та трансформації закладів загальної середньої освіти та визначений термін подання заяв батьків майбутніх першокласників про зарахування до школи на наступний навчальний рік (з 17 квітня 2023 року).

Учні 7–9 класів закладів загальної середньої освіти доєдналися до Всеукраїнського уроку з профорієнтації,  що проходив у межах Всеукраїнського проєкту з профорієнтації та побудови кар’єри «Обери професію своєї мрії» у рамках Єдиного Телевізійного Марафону.

ДНЗ № 29 з хореографічним номером «Ми майбутнє України» посів І місце у Всеукраїнському дистанційному багатожанровому конкурсі «Все буде Україна», а з казкою «Пригоди дівчинки Марійки» – І місце у I Всеукраїнському конкурсі вокально-інструментального мистецтва імені Миколи Лисенка «Ой, Заграйте, музиченьки».

Облаштовано кабінети безпеки у трьох закладах освіти.

Консультанти Центру професійного розвитку педагогічних працівників провели марафон цифрової грамотності «Eazy Test – онлайн-генератор тестів», педагогічний інтенсив «Реалізуємо НУШ разом», арттерапевтичний марафон «Техніка роботи з Я–концепцією «Маски тварин і рослин», практикум «Мнемонічні вправи на уроках української мови й літератури», школу педагогічної майстерності.

Соціальний захист

На належному рівні в умовах воєнного стану здійснювалося приймання жителів громади з різних питань соціального захисту, вживалися всі заходи зі своєчасної підготовки документів для призначення та виплати державних та місцевих соціальних гарантій.

Приймання громадян здійснювалося в Громадській приймальні департаменту, на робочому місці департаменту в управлінні «Центр надання адміністративних послуг у м. Суми», максимально проводилася роз’яснювальна робота та здійснювалася комунікація з мешканцями за телефонами та різними месенджерами.

Протягом звітного періоду надано 4851 послугу щодо оформлення документів для призначення та виплати державної соціальної допомоги, матеріальної допомоги, надання пільг, компенсацій, житлової субсидії, отримання гуманітарної допомоги.

Звернулися за оформлення довідки про взяття на облік 192 внутрішньо переміщених осіб.

Протягом тижня зареєстровано 10 випадків домашнього насильства відносно 10 осіб. Кривдникам винесені приписи із забороною контактувати із постраждалими особами. Працівниками мобільної бригади здійснено 12 виїздів за місцем проживання постраждалих від домашнього насильства, їм надано психологічну допомогу та консультації із соціальних послуг.

В онлайн-режимі проведено засідання комісії з розгляду заяв членів сімей осіб, які загинули (пропали безвісти), померли та осіб з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, деяких категорій осіб, які брали участь в Революції Гідності, про виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення. За результатами роботи комісії, враховуючи збільшення вартості спорудження 1 м2 житла, проведено перерахунок розміру компенсації семи особам з інвалідністю 1–2 групи внаслідок війни з числа учасників бойових дій на території інших держав на 512,3 тис. грн.

Проведено виплату усіх видів державної соціальної допомоги за березень по додаткових відомостях 579 одержувачам на суму 4,7 млн грн.

Особам з інвалідністю (308 осіб) перераховано в повному обсязі від потреби компенсації на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів, мотоколясок та на транспортне обслуговування за І півріччя 2023 року (84 тис. грн).

Виконувалися програми Сумської міської територіальної громади соціального спрямування «Милосердя» та «Соціальна підтримка Захисників і Захисниць України та членів їх сімей»:

  • восьми захисникам України, які отримали поранення, надано матеріальну допомогу в розмірі 10465 грн (п’ять прожиткових мінімуми для осіб, які втратили працездатність;
  • КП «Електроавтотранс» для відшкодування витрат за пільгове перевезення окремих категорій громадян направлено 2,5 млн грн.

Надання соціальних послуг забезпечено в рамках роботи підпорядкованих комунальних установ, міського центру соціальних служб та громадської організації «Товариство допомоги особам з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень, «Феліцитас» (через надання фінансової підтримки). Серед отримувачів послуг найбільшим попитом користувалися послуги соціальної адаптації (організація дозвілля та психологічний супровід), догляду вдома, натуральної допомоги, а також транспортні та медичні послуги.

КУ «Сумський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Берегиня» 1692 громадянам надано 2697 соціальних послуг. Уперше на обслуговування взято 18 осіб. У рамках співпраці з волонтерським рухом «МИ ТУТ» працівники терцентру та його відвідувачі надавали допомогу у виготовленні маскувальних сіток та маскувального одягу, також виготовлено 31 оберіг і браслети, 60 окопних свічок та 10 килимків. Завдяки реалізації спільного з ПАТ «Сумська Паляниця» проєкту «Соціальний Хліб» 300 одиноких громадян забезпечувалися хлібобулочними виробами.

Послугою притулку в Будинку нічного перебування терцентру «Берегиня» щодня користувалося 32 людей, ще семеро осіб звернулися до пункту обігріву та залишилися на ночівлю. Також з 56 особами проведено 38 заходів із соціальної інтеграції та реінтеграції, навчання та відновлення трудових та соціальних навичок, з 25 бездомними психологом – дві групові профілактичні та психокорекційні бесіди. За сприяння установи для 29 бездомних осіб проведено три благодійних обіди, 32 особи були додатково забезпечені продуктами харчування, дев’ять осіб отримали речі. Здійснено вихід соціального патруля в місцях можливого скупчення бездомних осіб у районі вул. Богуна, вул. Охтирська, вул. Миру, під час чого розповсюджено листівки з інформацією про роботу Будинку нічного перебування.

КУ «Центр учасників бойових дій» протягом тижня надано 415 послуг із соціальної адаптації, юридичні консультації, медичні та реабілітаційні послуги. Відбулося сім заходів культурно-виховного спрямування для учасників бойових дій та членів їхніх сімей. Для 26 захисників України та членів їх сімей організовано безоплатний перегляд вистав у Сумському національному академічному театрі ім. М. Щепкіна та Театрі юного глядача.

 Ринок праці

Чисельність зареєстрованих безробітних, які станом на 17 березня перебували на обліку, становила 2478 особи, з яких 917 осіб (37%) отримувала допомогу з безробіття.

З початку 2023 року за сприянням служби зайнятості працевлаштували 553 особи, з них зареєстрованих безробітних – 419.

Під замовлення роботодавців організували професійне навчання для 60 людей.

До виконання суспільно корисних робіт залучили 96 осіб з-поміж зареєстрованих безробітних.

Актуальна база вакансій станом на 17 березня налічувала 356 одиниць: для робітників – 195, службовців – 128, для осіб, які не мають професії або займали місця, що не потребує спеціальної підготовки, – 33.