002.jpg

Фінансовий і соціальний стан Сумської міської ТГ (11 – 18 вересня 2023 року).

Бюджет

Станом на 7 вересня до загального фонду бюджету Сумської міської ТГ (без урахування офіційних трансфертів) надійшло 1,8 млрд грн, що становить 67,8% до плану на рік.

Сума недовиконання пропорційно 1/12 на поточну дату становить 11,7 млн грн або «-» 0,6 %, переважно за рахунок податку на доходи фізичних осіб.

У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження загального фонду (без урахування офіційних трансфертів) збільшилися на 143,2 млн грн (або на 8,7%) переважно за рахунок акцизного податку, місцевих податків та зборів, плати за надання адміністративних послуг і надходження коштів від орендної плати за користування майном, що перебуває в комунальній власності (погашення заборгованості за жовтень-грудень 2022 року ТОВ «Сумитеплоенерго»).

До спеціального фонду бюджету Сумської міської ТГ (без урахування офіційних трансфертів) надійшли кошти в сумі 76,1 млн грн, що становить 70,4% до плану на рік.

Офіційних трансфертів до загального фонду надійшло 401,8 млн грн, до спеціального фонду – 204 млн грн (у тому числі: 200 млн грн – кошти на реконструкцію теплових мереж для забезпечення взаємного резервування теплових джерел Сумської ТЕЦ та КППВ в Сумах; 3,6 млн грн – грантові кошти GIZ на реалізацію проєкту «Улаштування мережевої сонячної електростанції для забезпечення безперебійного гарячого водопостачання будівлі КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди» Сумської міської ради; 0,4 млн грн – кошти на реалізацію грантового проєкту «Підвищення обізнаності населення Сумської міської територіальної громади про можливості відновлювальної енергетики» ЦЕНТУМ).

Плата за землю та комунальне майно

За вересень надійшло:

  • від оренди комунального майна – 4,9 тис. грн, що становить 0,09 % від планового завдання на вересень;
  • плати за землю – 653,5 тис. грн, що становить 7,4 % від планового завдання на вересень (земельного податку – 332,2 тис. грн або 8,1% від плану на поточний місяць; орендної плати – 321,3 тис. грн або 6,8 % від плану на поточний місяць);
  • коштів за шкоду, що заподіяна на земельних ділянках державної та комунальної власності, які не надані у користування та не передані у власність, внаслідок їх самовільного заняття, використання не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу; відшкодування збитків за погіршення якості ґрунтового покриву тощо та за неодержання доходів у зв'язку з тимчасовим невикористанням земельних ділянок – 270,4 тис. грн, що у 8 раз перевищує планове завдання на вересень.

З початку року надходження склали:

  • від оренди комунального майна – 70,4 млн грн, що становить 117,35% від планового завдання на рік;
  • від відчуження комунального майна – 2,1 млн грн, що складає 125,9% від планового завдання на рік;
  • коштів гарантійного та реєстраційного внесків, що визначені Законом України «Про оренду державного та комунального майна», які підлягають перерахуванню оператором електронного майданчика до відповідного бюджету – 26,1 тис. грн, що становить 174% від планового завдання на рік;
  • плати за землю – 94,9 млн грн, що становить 129,6% від планового завдання на січень – вересень (земельного податку – 29,1 млн грн або 86% від плану на січень – вересень; орендної плати – 65,7 млн грн або 167,3% від плану на січень – вересень (коштом погашення заборгованості за попередні періоди);
  • коштів за шкоду, що заподіяна на земельних ділянках державної та комунальної власності, які не надані у користування та не передані у власність, внаслідок їх самовільного заняття, використання не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу; відшкодування збитків за погіршення якості ґрунтового покриву тощо та за неодержання доходів у зв'язку з тимчасовим невикористанням земельних ділянок – 4,6 млн грн, що в 15 раз перевищує планове завдання за січень – вересень;
  • плати за встановлення земельного сервітуту – 13,6 тис. грн, що становить 68,7% від планового завдання на січень – вересень;
  • коштів від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення, що перебувають у комунальній власності, – 1,6 млн грн, що складає 100% від планових розрахунків на січень-вересень 2023 року.

Освіта

Тривала підготовка Пунктів Незламності для роботи в осінньо-зимовий період. Спільно з відділом з питань цивільного захисту управління муніципальної безпеки 48 закладам освіти передано Starlink.

Консультанти Центру професійного розвитку педагогічних працівників провели інструктивно-консультаційну нараду для заступників директорів закладів освіти щодо умов та порядку проведення Всеукраїнського конкурсу «Учитель року–2024», групове консультування для фахівців психологічної служби «Психолого-педагогічний супровід дітей з ООП: стратегія реалізації», педагогічний інтенсив «Реалізуємо НУШ разом», тренінг «Емоційне вигорання».

Фахівці КУ «Інклюзивно-ресурсний центр № 1» взяли участь у 81 засіданні команд психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами в закладах освіти Сумської МТГ.

Відбулося засідання професійної спільноти 46 вчителів-логопедів закладів дошкільної освіти та два семінари для 24 асистентів вихователів на тему «Індивідуальна програма розвитку – важлива складова розвитку дитини з особливими освітніми потребами».

Акти готовності до нового опалювального сезону мають 84 заклади освіти.

Соціальний захист

Надано 4358 послуг соціального характеру з питань оформлення документів для призначення та виплати державної соціальної допомоги, матеріальної допомоги, надання пільг, компенсацій, житлової субсидії, отримання гуманітарної допомоги.

Прийнято з питань соціального захисту 114 внутрішньо переміщених осіб, які прибули до громади з районів проведення бойових дій чи тих, які перебувають в окупації (оточенні). Взято на облік 24 внутрішньо переміщених особи з Білопільської громади, 12 – з Краснопільської, троє – з Хотінської, двоє – з Юнаківської та четверо – з Миропільської.

Протягом звітного періоду 49 осіб надали 74 заявки на забезпечення 206 технічними та іншими засобами реабілітації, сформовані справи направлені до Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.

Зареєстровано 26 випадків домашнього насильства (щодо шести людей – повторно). Постраждалим надано допомогу відповідно до проведеної оцінки потреб, кривдникам винесено приписи із забороною контактувати з постраждалими особами. Працівниками мобільної бригади здійснено 16 виїздів за місцем проживання постраждалих від домашнього насильства, їм надано психологічну допомогу та консультації із соціальних послуг.

Отримано документи від дев'яти людей на виплату з бюджету громади одноразової матеріальної допомоги дітям з багатодітних сімей, які в 2023 році вступили до закладів вищої освіти.

Направлено 24 дитини пільгових категорій до оздоровчих закладів.

Проведено виплату усіх видів державної соціальної допомоги за вересень по додаткових відомостях 168 одержувачам на 1,5 млн грн.

На виконання програм соціального спрямування «Милосердя» та «Соціальна підтримка Захисників і Захисниць України та членів їх сімей» забезпечено виплату різних додаткових гарантій за рахунок коштів бюджету громади на 19,1 млн грн.

Надання соціальних послуг забезпечено в рамках роботи підпорядкованих комунальних установ, міського центру соціальних служб та громадської організації «Товариство допомоги особам з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень, «Феліцитас» (через надання фінансової підтримки). Серед отримувачів послуг найбільший попит мали послуги соціальної адаптації (організація дозвілля та психологічний супровід), догляду вдома, натуральної допомоги, а також транспортні та медичні послуги.

КУ «Сумський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Берегиня» надано 2755 соціальних послуг. Уперше взято на обслуговування 16 людей. Організовано та проведено інформаційну, освітню та культурно-розвивальну роботу, заняття в рамках програми «Підготовка осіб з інвалідністю до самостійного життя», заходи культурно-виховного спрямування, майстер-класи з декоративно-ужиткового мистецтва та кулінарії, заняття «Групи здоров’я» та на факультетах Університету третього віку. У рамках співпраці з волонтерським рухом «МИ ТУТ» працівники терцентру та його відвідувачі надавали допомогу у виготовленні маскувальних сіток, спідньої білизни, шкарпеток, подушок, килимків та оберегів. Завдяки реалізації спільного з ПАТ «Сумська Паляниця» проєкту «Соціальний Хліб» 300 одиноких громадян забезпечено хлібобулочними виробами.

Послугою ночівлі в Будинку нічного перебування терцентру «Берегиня» щодня користувалися 16 людей, двоє безхатьків уперше звернулися до установи та отримали відповідні соціальні послуги. Проведено заходи з соціальної інтеграції та реінтеграції, навчання та відновлення трудових і соціальних навичок, групові профілактичні та психокорекційні бесіди, індивідуальні психологічні консультації. Двом підопічним допомогли з працевлаштуванням. За сприяння установи для 16 людей проведено благодійні обіди, чотирьох додатково забезпечено харчовими продуктами, шістьох – речами. Здійснено вихід соціального патруля в місця можливого скупчення бездомних осіб в районі вул. Засумська, вул. Шевченка та Центрального ринку, під час якого розповсюджено листівки з інформацією про роботу Будинку нічного перебування.

КУ «Центр учасників бойових дій» надано 492 послуги соціальної адаптації по 230 зверненнях. Їх отримали 52 учасники бойових дій та 123 членів сімей захисників, зокрема 16 людей звернулися до установи вперше. Проведено заходи культурно-виховного спрямування для учасників бойових дій та членів їхніх сімей.

Ринок праці

Чисельність зареєстрованих безробітних, які станом на 8 вересня перебували на обліку в Сумській філії Сумського обласного центру зайнятості, становила 1741 особа (893 сумчан), з яких 614 осіб (400 сумчан) отримували допомогу з безробіття.

З початку року за сприянням служби зайнятості працевлаштували 1989 людей, з них зареєстрованих безробітних – 1497.

Під замовлення роботодавців організували професійне навчання для 163 безробітних.

До виконання суспільно корисних робіт залучили 770 людей з-поміж зареєстрованих безробітних (у Сумах – 317 осіб). На виконання громадських робіт направили 52 особи.

Актуальна база вакансій станом на 8 вересня налічувала 894 одиниці: для робітників – 392, службовців – 429, для осіб, які не мають професії або займали місця, що не потребує спеціальної підготовки, – 73.