Print
Hits: 2236

Особи, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, отримують у Сумах необхідний соціальний супровід і соціальну підтримку.

У першому півріччі поточного року взято на облік та видано 344 довідки вимушеним переселенцям. Всього ж на обліку перебуває 1 961 особа, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції.

Виплати щомісячної адресної допомоги особам, що переміщуються з районів АТО та окупованої території України проведено 1 207 сім’ям (1 961 особі) на загальну суму 9 174,5 тис. грн., заборгованість із виплати відсутня.

Із питань оформлення усіх видів державної соціальної допомоги звернулося 564 сім’ї, в тому числі з тимчасово окупованої території – 13, з Донецької та Луганської областей – 551 сімей. Із загальної кількості родин 397 родин вже повернулись додому. Всього призначено та виплачено різні види державної соціальної допомоги 488 родинам, з них 13 з АРК Крим та Севастополя.

14 сімей (23 особи) з числа вимушених переселенців мають право на отримання пільг при оплаті за житлово-комунальні послуги за місцем проживання. Але станом на 26 червня 2016 року дві сім'ї (п'ять осіб) з числа пільгової категорії громадян, які прибули до міста Суми з АР Крим або районів проведення АТО, користуються пільгами на ЖКП за фактичним місцем проживання. Три пільговики, які прибули із зазначених територій України, проживають в пансіонаті по вул. Ковпака, 20, по трьом особам направлено запити на ДП ІОЦ Мінсоцполітики України, інші – або не мають право на пільги по доходам, або відмовились від отримання пільг за фактичним місцем проживання.

30 громадян з Донецької та Луганської областей, в тому числі 21 інвалід, 4 дитини-інваліда, дві дитини віком до 18 років, три особи похилого віку, звернулись з питання забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації та протезно-ортопедичних виробами відповідно до медичних показань, з них 12 (вперше дев'ять) осіб звернулися з початку 2016 року. Дані особи потребують забезпечення 20 технічними та іншими засобами реабілітації (аудіоплеєри, годинники, телефони, ходунки, крісла-стільці, сидіння для ванни, поручень, палиці, крісла колісні універсальні) та 12 пар ортопедичного взуття відповідно до медичних показань, протезом молочної залози та ліфами (три штуки). Так, з початку року один інвалід з дитинства забезпечений диктофоном, особа похилого віку протезом молочної залози та ліфами (три штуки), а також одна особа (інвалід від загального захворювання) отримала компресійний рукав на верхню кінцівку. Забезпечено двох інвалідів ортопедичним взуттям по дві пари. Трьом інвалідам від загального захворювання видано палицю, крісло колісне універсальне, сидіння для ванни. Іншим  видано направлення для забезпечення необхідними засобами реабілітації.

Із початку року внутрішньо переміщені особи послугами комунальної установи «Сумський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Берегиня» не користувались. Але з початку тимчасової окупації АРК та проведення АТО таких було 32 особи: 25 чоловік забезпечено продуктами харчування, три особи засобами реабілітації, трьох узято на обслуговування, одна особа зверталась із питання працевлаштування.

Організовано роботу з оформлення документів щодо надання грошової допомоги постраждалим особам та особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, яка передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року (№ 535). З початку 2016 року проведено 11 засідань відповідної комісії, складено реєстри на 84 громадянина на загальну суму 107 016 грн., які направлено до Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації. 44 внутрішньо переміщеним особам виплачено допомогу на загальну суму 57,6 тис. грн.

За весь період проведення АТО та тимчасової окупації АР Крим до Центру реінтеграції бездомних осіб звернулося 166 громадян з питання реєстрації місця проживання/перебування та тимчасового проживання, в тому числі сім осіб із початку поточного року. Зі 160 осіб, які звернулися за реєстрацією місця перебування та місця проживання, у 140 – термін дії реєстрації (шість місяців) закінчився, 21 особа зареєстрована на постійне місце проживання за юридичною адресою Центру. Шість вимушених переселенців безкоштовно користувалися послугами відділення нічного перебування. Наразі послугами даного відділення користується одна особа даної категорії.