Print
Hits: 1411

Незалежне уповноважене Рейтингове агентство «IBI-Rating» підтвердило кредитний рейтинг м. Суми та боргове зобов‘язання (запланований випуск облігацій серії А) на рівні uaА-, прогноз «стабільний».

Про це Інформаційному порталу Сумської міської ради повідомили у Департаменті фінансів, економіки та інвестицій з посиланням на повідомлення, яке надійшло від рейтингового агентства.

Кредитний рейтинг м. Суми відображає значення міста як регіонального центру, диверсифікацію економічного комплексу обласного центру, що сприяє швидкому відновленню джерел наповнення доходної частини бюджету міста, а також його зростанню.

Розвиток Сум у 2015 році перебував під впливом загальної ситуації в країні. Місто, незважаючи на скорочення обсягів іноземних інвестицій, зовнішньоторговельного обороту, продемонструвало зростання обсягів освоєння капітальних інвестицій, реалізації промислової продукції в грошовому вираженні та введення в експлуатацію житла.

Заходи із децентралізації бюджетних відносин та делегування містам повноважень щодо збору окремих державних податків та зборів дозволили м. Суми збільшити порівняно із 2014 роком на 46% надходження до міського бюджету, в т. ч. на 12% зросли податкові та на 44% - неподаткові надходження. При чому, збільшення надходжень відбулось за більшістю основних статей.

Показник бюджетної забезпеченості міста продовжує перевищувати середнє значення для місцевих бюджетів по країні. Відмічаються високі показники ліквідності та низькі показники боргового навантаження на доходну частину бюджету міста, а також збільшення капіталовкладень у розвиток інфраструктури міста, яким притаманний високий рівень зношеності.

Наразі позитивно на кредитний рейтинг міста можуть вплинути такі фактори, як: зростання доходної частини міського бюджету та покращення більшості показників соціально-економічного розвитку в розрахунку на одного мешканця міста.

Серед факторів, які можуть негативно вплинути на кредитний рейтинг міста: погіршення показників виконання доходів бюджету, зниження ліквідності, суттєве зростання боргових зобов’язань, погіршення ситуації на ринку запозичень або обмеження доступу до нього муніципальних утворень.

Для проведення аналітичного дослідження фахівцями агентства були використані матеріали, отримані від міста, у тому числі: показники соціально-економічного розвитку, матеріали статистичних бюлетенів; річна казначейська звітність, програмні матеріали, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.