005.jpg

У Сумах вживають заходів щодо попередження захворюваності на гострі респіраторні інфекції та грип в епідемічний сезон 2016-2017 років та протидії їх розповсюдження.

Про роботу у даному напрямку на щопонеділковій апаратній нараді при міському голові доповіла начальник відділу охорони здоров’я Ольга БРАТУШКА.
За словами посадовиці, враховуючи епідемічну ситуацію минулого сезону та прогноз ВООЗ, в епідемічному сезоні 2016-2017 років в Україні очікуються наступні штами вірусів грипу:

  • А/Каліфорнія/7/2009(H1N1)pdm09-подібний вірус,
  • A/Hong Kong /4801/2014 (H3N2) подібний вірус,
  • вірус B/Brisbane/60/2008,
  • В/Phuket/3073/2013 подібний вірус.

Усі зазначені штами ввійшли до складу актуальних сезонних вакцин проти грипу для країн Північної півкулі на сезон 2016-2017 років як такі, що рекомендовані ВООЗ для виробників грипозних вакцин.

У період підготовки до можливого ускладнення ситуації щодо захворюваності на грип та ГРВІ, повідомила Ольга Братушка, розроблений «Комплексний план заходів з профілактики грипу та інших гострих респіраторних інфекцій та боротьби з ними в Сумах в епідемічному сезоні 2016-2017 років», у виконанні якого задіяні усі структурні підрозділи міської ради, а також підприємства, установи і організації усіх форм власності. У разі зростання захворюваності та необхідності виділення додаткових ліжок для стаціонарного лікування дитячого населення міста у міській дитячій клінічній лікарні Святої Зінаїди передбачено перепрофілювання ліжок отоларингологічного відділення в інфекційні. За необхідності буде відкореговано режим роботи поліклінічних відділень, дільничних та сімейних лікарів. У випадку ускладнення епідситуації передбачено подовження часу роботи поліклінік у будні дні (прийом та обслуговування викликів до хворих на ГРВІ вдома, включаючи вихідні дні). З метою надання своєчасної медичної допомоги хворим в період епідемії передбачено залучення до роботи лікарів-спеціалістів та лікарів-інтернів.

Наразі відпрацьована схема госпіталізації хворих на ГРВІ, а також вагітних і породіль з цією патологією.

Основною госпітальною базою для хворих на ГРВІ та грип визначено: для дорослого населення – інфекційне відділення міської клінічної лікарні № 4; для дитячого населення – інфекційні відділення міської дитячої клінічної лікарні Святої Зінаїди. Госпіталізація вагітних з ГРВІ та грипом має відбуватися до обласного клінічного перинатального центру.

Встановлені показання та порядок госпіталізації хворих, у разі необхідності, при тяжких станах у відділення інтенсивної терапії та реанімації лікувально-профілактичних закладів міста та обласної клінічної інфекційної лікарні ім. З. Красовицького.
На найближчу сесію міської ради, зазначила начальник відділу охорони здоров’я, виносять питання про виділення з міського бюджету 320 тис. грн. на закупівлю медикаментів, що можуть знадобитись в епідсезон.

За даними щотижневого моніторингу станом на 18 листопада у місті зареєстровано 1413 випадків захворювань на ГРВІ, що на 46 випадків більше, ніж за попередній тиждень. Серед недужих 63,4 % (896 осіб) – це діти до 18 років. Показник захворюваності становить 523,8 на 10 тис. населення, що на 36,9 % нижче порогового рівня.

Аналіз захворюваності свідчить, що найвищі рівні захворюваності припадають на дітей молодшого (від 1 до 9 років – 645 випадків, 45,6 %) та шкільного віку (265 випадки, 18, 7%), які є активним джерелом інфекції.
Госпіталізовано за тиждень 109 мешканців міста, з них 82 особи – діти. У восьми випадках відзначався тяжкий перебіг захворювання на ГРВІ, в усіх випадках – це діти.

У зв’язку з підвищенням рівня госпіталізації хворих дітей з ГРВІ та перевантаженням інфекційних відділень міської дитячої клінічної лікарні Святої Зінаїди, з метою надання якісної медичної допомоги в стаціонарі 21 листопада здійснено перепрофілювання 30 отоларингологічних ліжок в інфекційні. Допомога хворим з гострою отоларингологічною патологією буде надаватися у педіатричному відділенні.

Із вересня в місті активізовано санітарно-освітню роботу серед населення з питань профілактики грипу та гострих респіраторних інфекцій. Проведено 203 лекції, 512 бесід, відбулось три виступи по радіо та два по телебаченню, надруковано шість статей та інформаційних повідомлень, проведено два тематичних вечори, два вечори запитань та відповідей, випущено 15 санбюлетнів, три санкуточки та 285 листівок.
Профілактичні заходи спрямовані насамперед для підвищення здатності організму чинити опір збудників грипу, а також інших ГРВІ.

Проводиться робота зі щеплення населення проти грипу. Лікувальними закладами надаються відповідні роз’яснення населенню та керівникам підприємств, розміщені оголошення про порядок проведення вакцинації та можливість придбати вакцини у аптечних закладах.

Кошторисом закладів охорони здоров’я Сум для проведення щеплення медичних працівників передбачено 29,14 тис. грн. Заплановано щепити 373 медичних працівника за бюджетні та залучені кошти. Станом на 23 листопада щеплена 41 особа з числа працівників закладів охорони здоров’я міста. Вакцинація продовжується.

Міський голова Олександр ЛИСЕНКО доручив начальнику відділу охорони здоров’я Ользі Братушці не полишати роз’яснювальну роботу серед населення, пояснюючи сумчанам, як уберегтись від недуги і як діяти в разі хвороби.