0012.jpg

У департаменті соціального захисту населення постійно проводиться робота, спрямована на забезпечення контролю за виконанням громадською організацією «Товариство допомоги особам з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень, «Феліцитас» програми «Надання послуг денного догляду, соціальної реабілітації і абілітації особам з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень».

Саме ця громадська організація була визнана переможцем конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), спрямованих на надання у місті Суми деяких видів соціальних послуг на базі інституту громадянського суспільства та в домашніх умовах, для виконання (реалізації) яких буде надаватись фінансова підтримка з міського бюджету в 2017 році (далі – програма), та цільовим використанням бюджетних коштів.

З цією метою в установленому порядку було проведено щоквартальний моніторинг впровадження програми за період з 1 січня 2017 року по 30 червня 2017 року.

За результатами проведеного моніторингу протягом І півріччя 2017 року усі передбачені програмою завдання були виконані у повному обсязі. Необхідні соціальні послуги були надані 32 особам з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень (що становить 100 % від цільової аудиторії), у тому числі: 21 особі з інвалідністю – на базі реабілітаційної установи змішаного типу (комплексної реабілітації) для осіб з інвалідністю внаслідок – центру «Сприяння», 11 особам з інвалідністю – у домашніх умовах.

При цьому загальна сума коштів, фактично витрачених на впровадження програми протягом січня - червня 2017 року, склала 510561,19 грн., що становить 49,8 % від загального кошторису програми, з них: за рахунок фінансування з міського бюджету – 364025,56 грн. (або 71,3 % загальної суми), власний внесок громадської організації – 146535,63 грн. (або 28,7 %).

Нагадаємо, що метою вищезазначеної програми є надання денного догляду особам з інтелектуальною недостатністю на базі реабілітаційної установи, а також проведення соціальної реабілітації на базі реабілітаційної установи та в домашніх умовах, абілітації та транспортування осіб до інституту громадянського суспільства, додому та до іншого можливого місця надання соціальних послуг.

У зв'язку з цим основними завданнями програми визначені:
1) забезпечення денного догляду особам з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень в умовах реабілітаційної установи;
2) забезпечення соціальної реабілітації особам з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень в умовах реабілітаційної установи та в умовах їх проживання;
3) забезпечення абілітації особам з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень;
4) забезпечення транспортування осіб до інституту громадянського суспільства, додому там до іншого можливого місця надання соціальних послуг;
5) забезпечення інформаційними заходами (організація навчання та просвіти, розроблення та розповсюдження рекламно-інформаційних матеріалів щодо надання соціальних послуг, розробка методичних матеріалів, проведення конференцій, семінарів, тренінгів, круглих столів, акцій).