007.jpg

Фінансовий і соціальний стан Сум (23 – 30 жовтня 2017 року).

Бюджет

До Загального фонду міського бюджету (без урахування офіційних трансфертів) надійшло 1,1 млрд грн. (79,9% до плану на рік).

Сума недовиконання пропорційно 1/12 становить 25,1 млн грн., в тому числі: податок на доходи фізичних осіб – 21,3 млн грн.; акцизний податок – 13,2 млн грн.; земельний податок та орендна плата – 8,4 млн гривень.

Сума недовиконання за розписом – 5,3 млн грн., в тому числі: податок на доходи фізичних осіб – 1,8 млн грн.; акцизний податок – 12,1 млн грн.; земельний податок та орендна плата – 8,9 млн гривень.

У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження загального фонду міського бюджету (без урахування офіційних трансфертів) збільшилися на 246,0 млн гривень.

До Спеціального фонду міського бюджету (без урахування офіційних трансфертів) надійшло 56,4 млн грн. (76,4% до плану на рік), що на 4,4 млн грн. (8,6%) більше надходжень за відповідний період 2016 року.

Надходження до бюджету розвитку склали 8,7 млн грн. що в 1,6 рази більше планових розрахунків на поточну дату пропорційно 1/12.

Офіційних трансфертів до Загального фонду міського бюджету надійшло 1,21 млрд грн. (96,7% до плану на січень-жовтень за розписом), до Спеціального фонду – 19,3 млн грн. (42,2% до плану за розписом).

Плата за землю та комунальне майно

У жовтні від оренди комунального майна надійшло 125,4 тис. грн. (8,8% від планового завдання на місяць). Від відчуження комунального майна – 404,0 тис. грн. (444,0% від планового завдання на місяць).

З початку року надходження склали: від оренди комунального майна – 15,2 млн грн. (89,7% від планового завдання на 10 місяців), від відчуження комунального майна – 4,0 млн грн. (145,2% від планового завдання на 10 місяців).

Станом на 24 жовтня на розподільчому рахунку знаходяться кошти від оренди комунального майна в сумі 1,5 млн грн.

Заборгованість із заробітної плати

Протягом минулого тижня заборгованість по заробітній платі зменшилась на 18,2 млн грн. за рахунок виплати у ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання» (18 млн грн.), ТОВ «Маш-Сервіс» (109,6 тис. грн.), ТОВ «Сумиспортінвест» (49,4 тис. грн.).

Сума загального боргу наразі складає 91 млн гривень.

Його накопичило 21 підприємство: чотири – економічно активні (79,3 млн грн.), дев’ять – підприємства-банкрути (29,4 млн грн.), вісім – економічно неактивні (532 тис. грн.).

Питома вага заборгованості – 72,6% – належить економічно активним підприємствам (ПАТ «Сумське машинобудівне науково- виробниче об’єднання» – 72,2%), 26,9% – підприємствам-банкрутам (ВАТ «Selmi» – 87%), 0,4% – економічно неактивним підприємствам.

Охорона здоров'я

У міському клінічному пологовому будинку Пресвятої Діви Марії за останній тиждень з'явилась на світ 29 дітей (за попередній тиждень – 33): хлопчиків – 18, дівчаток – 11.

Кількість сумчан, котрі звернулись до лікувальних закладів міста з приводу отримання травм, дещо збільшилась: 368 осіб проти 351.

Ушкоджень, отриманих у побуті – 268 (переломи – 79, травми зв’язок – 54, рани – 62, вивихи – 12, інше – 67).

Вуличних травм – 79 (переломи – 18, травми зв’язок – 12, рани – 15, вивихи – три, інше – 31). Виробничих травм, пов’язаних з нерівностями тротуарів – шість.

Також до лікувально-профілактичних закладів міста впродовж тижня звернулись 9 переселенців із Донецької та Луганської областей: вісім дорослих ( сім – щодо амбулаторного лікування, один – щодо стаціонарного).

Також звернулася одна дитина на стаціонарне лікування.

Медичної допомоги потребували й 24 військовослужбовцям, котрі перебували в зоні проведення АТО, шість з яких лікувалися стаціонарно.

Телефонних дзвінків до психологів Телефону довіри суїцидологічного центру від військовиків, котрі перебували на Сході країни, та їхніх рідних не зареєстровано.

Освіта

У школах міста розпочалися осінні канікули, які триватимуть до 5 листопада. Дитячі садки і позашкільні заклади працюють у звичайному режимі.

Педагогічні колективи міста долучилися до урочистостей з нагоди Дня визволення України від фашистських загарбників. У закладах освіти пройшла акція «З добрим ранком, ветеране!» та тематичні виховні години.

Проведені заходи з впровадження Концепції «Нова українська школа». На базі навчально-виховного комплексу № 34 пройшов круглий стіл «Освіта без кордонів», присвячений питанню навчання дітей з особливими освітніми потребами. Директори шкіл та керівники батьківських комітетів були задіяні у тренінгу «Батьки – педагоги – шкільна адміністрація: від діалогу до партнерства», який був проведений Інститутом розвитку освіти.

У Сумському державному університеті відбулося нагородження переможців конкурсу «Як ІТ змінюють наше життя» у рамках освітнього проекту «Стань ІТ-шником». Протягом місяця учасники мали створити власний унікальний проект на мові програмування Scratch. Найкращими стали учні Піщанської ЗОШ та школи № 6. Переможців було нагороджено грамотами та подарунками від ІТ компаній м.Суми.

Представники управління, директори шкіл та їх заступники взяли участь у дев’ятій міжнародній виставці «Інноватика в сучасній освіті». Матеріали, представлені закладами освіти міста, отримали високу оцінку організаторів виставки та відзначені дипломами Державної наукової установи «Інституту модернізації змісту освіти».

У рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, який проходить під гаслом «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя», організовано смачну вікторину «Харчування і здоров’я». Одинадцять учнів-переможців нагороджені цінними подарунками (книжками).

У дитячих садочках триває «Свято осені».

Проведено відбірковий етап міського конкурсу педагогічної майстерності «Територія творчості».

Відбулося друге засідання Школи педагогічної майстерності для учасників І туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2018».

Організовано 12 заходів, спрямованих на підвищення фахового рівня педагогів, результативності навчально-виховного процесу.
Харківський апеляційний адміністративний суд залишив чинним рішення Сумської міської ради про україномовне навчання у школах міста.

За рахунок коштів державного бюджету розпочато капітальний ремонт покрівлі ЗОШ № 20.Відповідно до програми підвищення енергоефективності в бюджетній сфері міста Суми на 2017-2019 роки за рахунок коштів державного бюджету продовжується заміна вікон у ДНЗ № 20 та ЗОШ № 23. Фактично сплачено з державного бюджету (разом зі співфінансуванням) за виконання капітальних ремонтів 5,3 млн грн. (профінансовано 24,9 млн. грн.).

Оголошено закупівлю комп’ютерної техніки для спеціальної школи на суму 69,8 тис. гривень.

Працює Телефон довіри для населення.

Ринок праці

За період з 20 по 26 жовтня у пошуках роботи до міського центру зайнятості звернулось 115 осіб.

Чисельність зареєстрованих безробітних, які станом на 27 жовтня перебували на обліку, складала 1988 осіб, із них 1654 (83%) отримували допомогу з безробіття.

Актуальна база вакансій налічувала 712 одиниць: для робітників – 432, службовців – 207, осіб, які не мають професії або займали місця, що не потребують спеціальної підготовки – 73. Навантаження на одне вільне робоче місце зареєстрованих безробітних становило три особи.

З початку року між приватними підприємцями та найманими працівниками розірвано 915 трудових договорів, укладених до 1 січня 2015 року.

За сприяння служби зайнятості з початку року працевлаштували 4500 осіб, з них зареєстрованих безробітних – 2054.

Організували та направили на виконання робіт тимчасового характеру 119 осіб.

До проведення громадських робіт із початку року залучили 566 осіб із числа зареєстрованих безробітних: 345 працювали у КП «Зелене будівництво», 162 – у департаменті соціального захисту населення, 54 – у КП «Спеціалізований комбінат», п’ять – у департаменті інфраструктури міста.