0012.jpg

Фінансовий і соціальний стан Сум (22 – 29 січня 2018 року).

Бюджет

Станом на 25 січня до Загального фонду міського бюджету (без урахування офіційних трансфертів) надійшли 67,4 млн грн. (4,3 % до плану на рік).

Сума недовиконання пропорційно 1/12 на поточну дату становить 32,3 млн грн., в тому числі: податок на доходи фізичних осіб – 16,8 млн грн.; акцизний податок – 7,4 млн грн.; земельний податок та орендна плата – 7,6 млн гривень.

Сума недовиконання за розписом – 13,8 млн грн., в тому числі: акцизний податок – 8,6 млн грн.; земельний податок та орендна плата – 6,3 млн гривень.

У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження загального фонду міського бюджету (без урахування офіційних трансфертів) збільшилися на 13,5 млн гривень.

До Спеціального фонду міського бюджету (без урахування офіційних трансфертів) надійшли 3,5 млн грн. (4,5% до плану на рік), що на 800 тис. грн. (30,7%) більше надходжень за відповідний період 2017 року.

Надходження до бюджету розвитку склали 400 тис. грн. що в 2 рази більше планових розрахунків на поточну дату пропорційно 1/12.

Офіційних трансфертів до Загального фонду міського бюджету надійшло 65,3 млн грн. (38,2% до плану на січень), до Спеціального фонду офіційних трансфертів не надходило.

Плата за землю та комунальне майно

У січні від оренди комунального майна надійшло 99,2 тис. грн. (6,8% від планового завдання на місяць).

Станом на 23 січня на розподільчому рахунку знаходяться кошти від оренди комунального майна в сумі 1,6 млн гривень.

Заборгованість із заробітної плати

Протягом попереднього тижня (19 – 25 січня) заборгованість із заробітної плати здійснювалася ТОВ «Маш-Сервіс». Усього протягом тижня було погашено 15,6 тис. грн. заборгованості.

Усього протягом січня поточного року погашено 134 тис. грн. або 0,1% заборгованості.

Станом на 1 січня поточного року сума загального боргу складала 108,2 млн гривень.

Його накопичили 20 підприємств: чотири – економічно активні (78,6 млн грн.), вісім – підприємства-банкрути (29,1 млн грн.), вісім – економічно неактивні (532 тис. гривень).

Питома вага заборгованості – 72,6% – належить економічно активним підприємствам (71,2% – ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання»); 26,9% – підприємствам-банкрутам (ВАТ «Selmi» – 87,7%), 0,5% – економічно неактивним підприємствам.

Охорона здоров’я

У міському клінічному пологовому будинку Пресвятої Діви Марії за останній тиждень з’явилась на світ 42 дитини (за попередній тиждень – 43): хлопчиків – 19, дівчаток – 23.

Кількість сумчан, котрі звернулись до лікувальних закладів міста з приводу отримання травм, дещо збільшилась: 533 особи проти 321.

Ушкоджень, отриманих у побуті – 257 (переломи – 32, травми зв’язок – 47, рани – 74, вивихи – 15, інше – 89).

Вуличних травм – 241 (переломи – 102, травми зв’язок – 26, рани – 55, вивихи – 11, інше – 47), виробничих – дві, дорожньо-транспортних – чотири, спортивних – одна та інших – 28.

Також до лікувально-профілактичних закладів міста впродовж тижня звернулись 13 осіб переселенців із Донецької та Луганської областей, з них 11 дорослих, з яких 10 на амбулаторне лікування, один – на стаціонарне лікування та дві дитини на стаціонарне лікування. Переселенці із АРК не звертались.

Медичної допомоги потребував 30 військовослужбовців, що знаходилися у зоні АТО: з них п'ять лікувалися стаціонарно.

Зареєстровано два телефонних дзвінка до психологів Телефону довіри суїцидологічного центру від військовослужбовців, які знаходилися у зоні АТО.

Освіта

Заклади освіти міста працювали у звичайному режимі.

Керівники шкіл взяли участь у нараді з питань реформування післядипломної педагогічної освіти, яка була організована Сумським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти.

За результатами ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики І місце посіли учні школи № 17, класичної гімназії, з англійської мови – школи № 9, класичної гімназії, з математики – школи № 10, класичної гімназії, з історії – шкіл № 7, № 21, з економіки – школи № 10, з німецької та французької мов – гімназії № 1, класичної гімназії, шкіл № 9, № 10, № 20.

У садочку № 19 відбулася виставка-огляд кращих методичних розробок педагогічних працівників закладів дошкільної освіти.

Проведено І міський мультимедійний краєзнавчий турнір, у якому взяли участь 93 школярі. Перше місце за учнями школи № 21.

За результатами моніторингу 133 учні (з них 84 дітей-інвалідів) навчаються за індивідуальною формою. За програмою ЗОШ навчається 100 учнів, за  програмами для дітей з порушеннями інтелекту – 18 учнів, за програмами інтенсивної педагогічної корекції – 9 школярів, за програмами для дітей з порушенням опорно-рухового апарату – 6 учнів.

У Палаці дітей та юнацтва відбувся міський етап Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості «Чисті роси» (номінація «Театральне мистецтво» – «Маски Мельпомени»). 

Команди шкіл № 6, № 15, гімназії № 1 взяли участь у обласному етапі ігрового практикуму «Життєвий капітал».

Школярі міста взяли участь у обласному етапі олімпіад з астрономії, російської мови та літератури, біології та хімії.

Продовжувалися заняття у школі «Юного олімпійця» для підготовки учнів до участі у ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад.

Для ЗМІ надали інформацію з питань організації харчування учнів у школах міста та підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання.  

Відбулось 15 заходів, спрямованих на підвищення фахового рівня педагогів, результативності навчально-виховного процесу.

Працював Телефон довіри для населення.

Ринок праці

За період з 19 по 25 січня у пошуках роботи до міського центру зайнятості звернулись 166 осіб.

Чисельність зареєстрованих безробітних, які станом на 26 січня перебували на обліку, складала 2192 особи, із них 1744 (80%) отримували допомогу з безробіття.

Актуальна база вакансій налічувала 560 одиниць: для робітників – 318, службовців – 190, осіб, які не мають професії або займали місця, що не потребують спеціальної підготовки – 52. Навантаження на одне вільне робоче місце зареєстрованих безробітних становило чотири особи.

Станом на 26 січня поточного року між приватними підприємцями та найманими працівниками розірвано 34 трудових договорів, укладених до 1 січня 2015 року.

За сприяння служби зайнятості з початку року працевлаштували 290 осіб, з них зареєстрованих безробітних – 128.

Чисельність безробітних направлених на професійне навчання під замовлення роботодавця з початку року становить 56 осіб.

Комунальним закладом обласної ради «Сумське обласне патологоанатомічне бюро» подано звіт про заплановане масове вивільнення 42 осіб у зв’язку з реорганізацією 1 березня цього року, ДУ «Виправна колонія № 116» подано звіт про заплановане масове вивільнення 10 осіб у зв’язку з реорганізацією 10 березня цього року. Філія ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» «Сумська регіональна дирекція» надала звіт про заплановане масове вивільнення 22 осіб у зв’язку зі скороченням 30 березня поточного року.

24 січня відбувся семінар для 17 безробітних з орієнтації на службу в Збройних Силах України за участю міського військового комісаріату та вербувального центру Військово-Морських Сил ЗСУ.

25 січня організована та проведена для шукачів роботи презентація роботодавця ТОВ «Преміум Стар».

23 та 26 січня проведені профорієнтаційні заходи для 55 випускників ЗОШ № 20 та обласного ліцею-інтернату спортивного профілю «Барса», де фахівці Сумського МЦЗ презентували послуги Центру професійного успіху «Моя кар’єра».