002.jpg

Фінансовий і соціальний стан Сум (2 – 9 квітня 2018 року).

Бюджет

Станом на 5 квітня до Загального фонду міського бюджету (без урахування офіційних трансфертів) надійшли 377,7 млн грн. (24,1% до плану на рік).

Сума недовиконання пропорційно 1/12 на поточну дату становить 35,5 млн грн., в тому числі: податок на доходи фізичних осіб – 29 млн грн.; акцизний податок – 8,3 млн грн.; земельний податок та орендна плата – 2,5 млн гривень.

Сума перевиконання за розписом – 10,4 млн грн., в тому числі: податок на доходи фізичних осіб – 10,5 млн грн.; плата за надання адміністративних послуг – 3,1 млн гривень.

У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження загального фонду міського бюджету (без урахування офіційних трансфертів) збільшилися на 66,1 млн гривень.

До Спеціального фонду міського бюджету (без урахування офіційних трансфертів) надійшли 24,1 млн грн. (30,7% до плану на рік), що на 6,6 млн грн. (37,5%) більше надходжень за відповідний період 2017 року.

Надходження до бюджету розвитку склали 3,7 млн грн. що в 4,4 раза більше планових розрахунків на поточну дату пропорційно 1/12.

Офіційних трансфертів до Загального фонду міського бюджету надійшло 601,6 млн грн. (74,2% до плану на січень-квітень), до спеціального фонду – 0,5 млн грн. (100% до плану за розписом).

Плата за землю та комунальне майно

У березні від оренди комунального майна надійшло 1,7 млн грн. (114,1% від планового завдання на місяць), від відчуження комунального майна – 685,1 тис. грн. (728,8% від планового завдання на місяць).

З початку року надходження склали: від оренди комунального майна – 5,2 млн грн. (26,2% від планового завдання на три місяці), від відчуження комунального майна – 2,8 млн грн. (280,5% від планового завдання на три місяці).

Станом на 3 квітня на розподільчому рахунку знаходилися кошти від оренди комунального майна у сумі 60,3 тис. грн.

Заборгованість із заробітної плати

Протягом минулого тижня (30 березня – 5 квітня) підприємствами – боржниками міста було виплачено 402 тис. грн. простроченої заборгованості із заробітної плати, з них: ТОВ «Маш-Сервіс» – 391 тис. грн. та ТОВ «Газмашсервіс» – 11 тис. грн.

Станом на 1 квітня поточного року сума загального боргу складала 138,9 млн гривень.

Його накопичили 20 підприємств: вісім – економічно активні (109,7 млн грн.), вісім – підприємства-банкрути (29,1 млн грн.), чотири – економічно неактивні (110,5 тис. гривень).

Питома вага заборгованості – 79% – належить економічно активним підприємствам (75,9% – ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання»); 20,9% – підприємствам-банкрутам (ВАТ «Selmi» – 87,7%); 0,1% – економічно неактивним підприємствам.

Охорона здоров’я

У міському клінічному пологовому будинку Пресвятої Діви Марії за останній робочий тиждень з’явилась на світ 40 дітей (за попередній тиждень – 41): хлопчиків – 21, дівчаток – 19.

Кількість сумчан, котрі звернулись до лікувальних закладів міста з приводу отримання травм, зменшилася: 386 особи проти 438.

Ушкоджень, отриманих у побуті – 246 (переломи – 45, травми зв’язок – 42, рани – 64, вивихи – 9, інше – 86).

Вуличних травм – 111 (переломи – 32, травми зв’язок – 21, рани – 41, вивихи – одне, інше – 16), спортивних – одна та інших – 28.

Також до лікувально-профілактичних закладів міста впродовж тижня звернулися 11 осіб − переселенців з Донецької та Луганської областей. З осіб, що звернулись вісім на амбулаторне лікування, три – на стаціонарне лікування.

Зареєстроване одне звернення переселенця із АРК за амбулаторною допомогою.

Медичної допомоги потребували 29 військовослужбовців, що знаходилися у зоні АТО: з них три лікувався стаціонарно. Зареєстровано один телефонний дзвінок до психологів Телефону довіри суїцидологічного центру від родичів військовослужбовців, які знаходилися в зоні АТО.

Освіта

У школах і садочках міста були організовані святкові заходи до Великодня.

Проведена атестація педагогічних працівників міста. Атестовано 600 педагогів, із них на засіданні атестаційної комісії управління освіти і науки на присвоєння вищої категорії та педагогічних звань – 240. Педагогічні звання присвоєно або підтверджено відповідність раніше присвоєних звань: «старший учитель» – 108 освітян, «учитель-методист» – 20, «вихователь-методист» – дев’ять, «старший вихователь» – три, «керівник гуртка» – два, «керівник закладу» – два. Вища категорія присвоєна або підтверджена 231 педагогу.

Більше 70 педагогів шкіл та садочків міста взяли участь у VІІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції з міжнародною участю «Освіта і здоров’я», яка відбулася у Сумському державному педагогічному університеті ім. А. С. Макаренка.

В урочистостях, присвячених зустрічі 15-го окремого мотопіхотного батальйону, взяли участь 60 учнів козацьких класів школи № 25. Більше 250 школярів міста виготовили обереги для бійців батальйону.

Здійснювався моніторинг роботи сайтів закладів освіти.

У закладах освіти керівниками організовані методичні заходи, спрямовані на підвищення фахового рівня педагогів, результативність освітнього процесу.

Працював Телефон довіри для населення.

Ринок праці

За період з 30 березня по 5 квітня у пошуках роботи до міського центру зайнятості звернулись 245 осіб.

Чисельність зареєстрованих безробітних, які станом на 6 квітня перебували на обліку, складала 2118 осіб із них 1736 (82%) отримували допомогу з безробіття.

Актуальна база вакансій налічувала 922 одиниці: для робітників – 514, службовців – 337, осіб, які не мають професії або займали місця, що не потребують спеціальної підготовки – 71. Навантаження на одне вільне робоче місце зареєстрованих безробітних становило дві особи.

Станом на 6 квітня поточного року між приватними підприємцями та найманими працівниками розірвано 162 трудових договорів, укладених до 1 січня 2015 року.

За сприяння служби зайнятості з початку року працевлаштували 1744 особи, з них зареєстрованих безробітних – 622.

Чисельність безробітних направлених на професійне навчання під замовлення роботодавця з початку року становить 123 особи.

На виконання громадських робіт у поточному році для інформування населення про надання житлових субсидій направлено 19 осіб з числа зареєстрованих безробітних у департамент соціального захисту населення. Також, з початку року 14 осіб взяли участь у роботах тимчасового характеру, оплата яких здійснюється за кошти роботодавців.

ТОВ «НЕМ-ПРІНТ» подало звіт про заплановане масове вивільнення семи осіб у зв’язку з ліквідацією 16 квітня цього року, Сумський обласний центр зайнятості надав звіт про заплановане масове вивільнення 35 осіб у зв’язку з скороченням 27 квітня 2018 року, ТОВ «КК «ДОМКОМ СУМИ»» надало звіт про заплановане масове вивільнення 55 осіб у зв’язку із скороченням 28 травня поточного року, ПРБП «РЕМБУД» надало звіт про заплановане масове вивільнення 69 осіб у зв’язку із скороченням 30 травня цього року, ДП «СУМИКООПОПТТОРГ» ОСС надало звіт про заплановане масове вивільнення 11 осіб у зв’язку із скороченням 31 травня 2018 року, КК «КОМЕНЕРГО-СУМИ»» надала звіт про заплановане масове вивільнення 102 осіб у зв’язку із скороченням 31 травня поточного року, КП «Сумитеплоенергоцентраль» надало звіт про заплановане масове вивільнення 123 осіб у зв’язку із скороченням 31 травня цього року, СФ ДЕРЖАВНОГО НАУКОВО-ДОСЛІДНОГО ІНСТИТУТУ З ЛАБОРАТОРНОЇ ДІАГНОСТИКИ ТА ВЕТЕРИНАРНО–САНІТАРНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ надала звіт про заплановане масове вивільнення 121 особи у зв’язку із реорганізацією 31 травня 2018 року, СФ ТОВ «Венбест» надала звіт про заплановане масове вивільнення 22 осіб у зв’язку із скороченням 1 червня поточного року, Сумське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області надало звіт про заплановане масове вивільнення 9 осіб у зв’язку із скороченням 4 червня 2018 року, ТОВ «ОБЛСУМИЛІФТ» надало звіт про заплановане масове вивільнення 31 особи у зв’язку із скороченням 5 червня 2018 року, ТОВ»МІСЬКСУМИЛІФТ» надало звіт про заплановане масове вивільнення 36 осіб у зв’язку із скороченням 5 червня цього 2018 року.

3 квітня для учнів випускних класів загальноосвітніх шкіл міста та району міський центр зайнятості провів виїзний профорієнтаційний масовий захід «День кар'єри» у приміщенні ДПТНЗ «Сумський центр професійно-технічної освіти з дизайну та сфери послуг». Захід відвідали більше 200 учнів. Учасників заходу поінформували щодо профорієнтаційних послуг, які надаються службою зайнятості, презентували професії будівельного напрямку та сфери послуг, за якими готують ДПТНЗ «Сумський центр професійно-технічної освіти з дизайну та сфери послуг» та ДНЗ «Сумське міжрегіональне вище професійне училище».

Також 3 квітня з метою ознайомлення із правовою роботою та послугами служби зайнятості для студентів правового відділення коледжу СНАУ у міському центрі зайнятості проведена ознайомча екскурсія. Захід відвідали 35 осіб. Отримана інформація про послуги служби зайнятості для молоді допоможе майбутнім фахівцям знайти себе на сучасному ринку праці та самореалізуватися у професійному житті.