0010.jpg

Відділ екології, енергозбереження та розрахунків за енергоносії закликає не бути байдужими та приєднатися до відзначення Дня довкілля та Дня Землі.

Традиційно щороку в квітні відзначаються День довкілля та День Землі. Завдяки широкій підтримці громадських організацій, представників органів влади, небайдужих громадян ці свята стали днями активних практичних дій на захист навколишнього середовища. Це є доказом того, що українське суспільство виявляє зацікавленість до розв’язання екологічних проблем та дбає про забезпечення права громадян на безпечне довкілля.

Сьогодні, більше нiж коли-небудь, збереження життя на Землі вимагає від нас почуття загальної відповідальності. Тенденції останніх десятиліть наочно переконують, що сучасний світ опинився на межі катастрофи. Руйнівні урагани, повені, буревії, забруднення повітря, ґрунту та води, винищення величезної кількості представників тваринного та рослинного світу, загрозлива тенденція кліматичних змін – все це говорить про те, що людство постало перед дилемою: або воно змінить своє ставлення до природи або незабаром перестане існувати. Щоб пробудити приспану пильність людства, спонукати його до негайних дій започатковані День Довкілля та День Землі.

В Україні з 1999 року День довкілля проводиться щороку в третю суботу квітня, згідно з Указом Президента від 6 серпня 1998 року № 855/98 «Про День довкілля».

День Землі вперше відзначався у США навесні 1970 року. 22 квітня 1970 року відбулася загальнонаціональна демонстрація на захист природи. Масштабна акція, в якій взяло участь майже 20 мільйонів людей, привернула увагу американського суспільства до екологічних проблем і активізувала дії, спрямовані на їх вирішення. У 1990 році День Землі було проголошено міжнародним.

В Україні День Землі відзначається 22 квітня з 1992 року. Ініціаторами у відзначенні цього свята стала молодь екологічних громадських організацій, що привертали увагу населення до екологічних проблем.

День довкілля та День Землі, які у цьому році відзначаються 21 та 22 квітня, органічно увійшли у наше життя. За цей час вже склалися своєрідні традиції святкування. У ці дні проводяться заходи, спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища, очищення водних джерел, здійснення посадок зелених насаджень, благоустрій населених пунктів та прилеглих до них територій, по збереженню природно-заповідних та інших особливо цінних об’єктів, прибирання побутового сміття, поширення екологічних знань шляхом масового проведення екологічних рейдів та експедицій по дотриманню чинного законодавства і оприлюднення їх результатів через засоби масової інформації, велосипедні паради, зелені концерти, виставки та конкурси малюнків, плакатів на екологічну тематику.

У Сумах з кожним роком до святкування цих днів долучається все більше представників підприємств, установ та організацій, органів самоорганізації населення, громадських організацій, мешканців міста з активною життєвою позицією.

У цьому році в Сумах до Дня довкілля та Дня Землі, відповідно до рішення виконавчого комітету від 20 березня 2018 року № 176 «Про проведення загальноміського місячника благоустрою на території міста Суми», проводиться загальноміський місячник з благоустрою. До участі у наведенні чистоти та порядку на територіях загального користування запрошуються всі мешканці міста.

Управлінням освіти та науки та закладами міської централізованої бібліотечної системи для дітей, учнівської молоді, вихованців дитячо-підліткових клубів за місцем проживанням, крім практичних заходів природоохоронного спрямування, заплановано проведення навчальних занять, конкурсів, вікторин, відео оглядів, акцій, виставок на екологічну тематику.

Загалом День довкілля та День Землі дозволяють оцінити стан природного середовища, в якому ми живемо, надають можливість уважніше замислитися над діями, вчинками та майбутніми кроками, які кожен з нас зробить у своєму житті для збереження, відновлення довкілля та з’ясувати свою роль у збереженні нашої планети, її екосистеми і ресурсів.

Тож усіх небайдужих сумчан закликають приєднатися до Дня довкілля та Дня Землі і внести свій посильний внесок. «Тільки спільними зусиллями і спільною відповідальністю ми зробимо наше рідне місто квітучим і неповторним», – зазначають у відділі екології, енергозбереження та розрахунків за енергоносії.