002.jpg

Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 7 імені Максима Савченка здобула перемогу в конкурсі на зменшення споживання електроенергії серед загальноосвітніх навчальних закладів в рамках проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

У вівторок у Києві відбулась церемонія нагородження переможців.

Окрім почесних грамот та сувенірів вони отримали від Проекту USAID сертифікати на проведення енергетичного аудиту шкільних будівель. За словами керівника Проекту Діани КОРСАКАЙТЕ, такі енергоаудити розпочнуться вже цього року та стануть основою для впровадження різних енергоефективних заходів.

На церемонії також були відзначені автори кращих відеороликів та малюнків на тему енергозбереження. Учень 9-Б класу Сумської спеціалізованої школи № 7 Даниїл ПИЛИПЕНКО посів І місце у номінації «Кращий відеоролик».

Конкурс на зменшення споживання електроенергії проводився у школах 16 українських міст-партнерів Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» (Вінниця, Дніпро, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Кривий Ріг, Краматорськ, Кам'янець-Подільський, Луцьк, Львів, Павлоград, Рівне, Суми, Тернопіль, Херсон, Хмельницький та Чернігів).

Пілотні школи надавали організаторам інформацію, необхідну для проведення розрахунків щодо електроспоживання, проводили зняття показників електролічильників та передавали дані контактним особам, упроваджували технічні та організаційні заходи зі зменшення електроспоживання та проводили інформаційну кампанію з економного використання електроенергії у шкільних приміщеннях.

У рамках конкурсу, який тривав з 29 лютого до 28 квітня 2016 року, 78 шкіл-учасників заощадили понад 41 тис. кВт год електроенергії. Найкращих показників досягли освітні заклади у таких містах: Кам’янець-Подільський (33,5 %) та Хмельницький (20,5 %).

«Результати конкурсу приємно вражають. Буквально за два місяці 78 шкіл у середньому зменшили споживання електроенергії на 17,8 %. Більше того, своєю активною діяльністю Ви, шановні учасники конкурсу, показали, що Україна може бути енергонезалежною лише у тому випадку, якщо ми всі разом будемо ощадливо використовувати енергоносії. І головне – залучати до цього представників різних поколінь», – повідомив начальник Управління заміщення традиційних видів палива Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Держенергоефективності Юрій ШАФАРЕНКО.

Він також наголосив, що Агентство всебічно підтримує проведення подібних заходів у навчальних закладах, адже саме молодь зможе продовжити ті напрацювання у сфері енергоефективності, які сьогодні вже досягнуто.