003.jpg

Головне управління ДПС у Сумській області нагадує громадянам про щорічну сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за 2020 рік. Це стосується громадян, які мають у власності об’єкти житлової та/або нежитлової нерухомості (квартири/частки загальна площа яких перевищує 60 м2, будинків/їх часток, загальна площа яких перевищує 120 м2, різних типів житлової нерухомості, загальна площа яких перевищує 180 м2).

Відповідно до ст. 266 Податкового кодексу України податкове зобов’язання за звітний рік з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачується фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення. За несвоєчасну сплату податку фізичній особі нараховується штраф та пеня в залежності від кількості днів затримки сплати цього податку.

У випадку несплати податків Головне управління ДПС у Сумській області буде вимушене звернутися до прокуратури Сумської області про примусове стягнення боргів через суд, а це збільшить витрати боржників на судові та інші витрати пов’язані із розглядом справ.

Власникам нерухомості, які не отримали податкові повідомлення-рішення про сплату податку на нерухомість, або отримали їх із зазначеними некоректними (неточними) даними, варто звернутись до Головного управління ДПС у Сумській області для проведення звірки та уточнення даних.