004.jpg

Сьогодні відбулась чергова зустріч членів Сумського регіонального відділення Асоціації міст України.

У засіданні взяли участь голова Сумського РВ АМУ, Сумський міський голова Олександр ЛИСЕНКО, виконавчий директор РВ АМУ Володимир ДЕРИЗЕМЛЯ, міські голови та голови територіальних громад.

На розгляд членів регіонального відділення Асоціації було винесено п'ять питань порядку денного. Зокрема, питання «Про звернення до Верховної Ради України та Асоціації міст України щодо недопущення цілеспрямованого та системного руйнування фінансової основи міста Суми». Йдеться про перереєстрацію 41 підприємства обласної ради за межі міста, у зв'язку з чим міський бюджет втрачає близько 80 млн гривень.

«Нам доведеться переглядати низку міських соціальних програм, скорочувати їх. За умови перереєстрації закладів міська рада буде вимушена внести зміни до дохідної та видаткової частини міського бюджету, згідно з частиною 7 статті 78 Бюджетного кодексу України. Тому обсяг видатків буде зменшено на 15%, які попередньо передбачали на забезпечення життєдіяльності міста, розвиток об'єктів інфраструктури, надання встановлених міською радою соціальних гарантій для малозахищених верств населення, в тому числі на реалізацію програми щодо придбання житла учасникам АТО», - зауважив Олександр Лисенко.

За його словами, на попереднє звернення депутатів міської ради, до сьогоднішнього дня жодної реакції від керівництва держави чи правоохоронних органів так і не надійшло.

Члени правління обговорили проблемне питання. За результатами розгляду Олександру Лисенку доручили направити звернення про недопущення патової ситуації голові Верховної Ради України Андрію ПАРУБІЮ та виконавчому директору Асоціації міст України Олександру СЛОБОЖАНУ.

Також Володимир Дериземля вніс пропозицію, яку підтримали одноголосно, порушити це питання на засіданні правління Асоціації міст України, що відбудеться 4 лютого в Києві.

«З точки зору здорового глузду неможливо пояснити причину одночасної зміни місцезнаходження численних юридичних осіб, які здійснюють свою діяльність у Сумах з моменту їх створення, крім наміру цілеспрямованого та системного руйнування фінансової основи місцевого самоврядування в нашому місті», - наголосив Олександр Лисенко.

Координатор Офісу реформ Сумського РВ АМУ Ніна МЕЛЬНИК поінформувала присутніх голів міст та ОТГ щодо питання «Просування реформи децентралізації в Сумській області. Перспективи приєднання сільських селищних рад до міст обласного значення».

Також, за дорученням виконавчого директора АМУ Олександра Слобожана, учасники засідання обговорили недофінансування медичної і освітньої субвенції у містах. Зокрема, як зауважив Олександр Лисенко, наразі по місту Суми недофінансування по медичній субвенції сягає близько 112 млн грн., по освітній – 20 млн грн.

У підсумку члени Сумського РВ АМУ прийняли рішення рекомендувати міським головам провести відповідні розрахунки, і за власним підписом направити звернення до Уряду країни.

Насамкінець зустрічі присутні заслухали звіт про роботу регіонального відділення Асоціації за 2018 рік.