003.jpg

За півроку медики вакцинували від кору майже 13 тисяч сумчан.

Відділ охорони здоров’я нагадує про шляхи зараження кором, симптоми хвороби та профілактику.

Вірус кору — надзвичайно заразний, швидко передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час вдихання найдрібніших крапель слизу, які потрапили в повітря при чханні, кашлі або розмові хворого. Він не передається через воду, продукти харчування, побутові предмети та інше.

Переважно на кір хворіють саме діти, які не мають щеплень. Однак дорослі та підлітки, яких не вакцинували в дитинстві, також можуть захворіти. У дорослих захворювання кором минає набагато тяжче, ніж у дітей.

Симптоми кору: висока температура, нежить, кашель, висип, іноді блювання й пронос. Часто ускладнюється пневмонією та може викликати ураження головного мозку.

Ліків від кору не існує, єдиний надійний метод профілактики захворювання — вакцинація. Щеплення роблять дитині в 12 місяців та шість років. В Україні використовують комбіновану вакцину для профілактики одразу трьох хвороб – кору, епідемічного паротиту та краснухи.

Вакцинуватись за Календарем і надолужити пропущені щеплення можуть безоплатно усі діти до 18 років, а також дорослі, в першу чергу із групи професійного та медичного ризику, – контактні особи, військові, учасники ООС, студенти, освітяни, медики. Пройти вакцинацію можна в амбулаторії у лікаря, з яким укладено декларацію.

Згідно з діючими нормами закону відвідувати державні заклади освіти можуть лише ті діти, які отримали щеплення за Календарем профілактичних щеплень, або у дитини є медичні протипоказання до вакцинації (ст. 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»). Верховний Суд України своїм рішенням підтвердив, що вакцинація є обов’язковою, а невакцинованим дітям не можна відвідувати дитячі садочки.

За І півріччя поточного року у Сумах зареєстрували 79 випадків захворювання на кір (дорослі – 61 особа, діти – 18). Більшість хворих були невакциновані або мали лише одне щеплення замість двох.

За минулий тиждень випадків захворювання на кір не було.

Протягом півроку медики вакцинували 8638 дорослих та 4282 дитини (59,2% від запланованих дітей).