001.jpg

У Сумах стартувала дводенна конференція щодо обміну досвідом по впровадженню заходів з енергоефективності в лікарнях.

Учасниками конференції є представників українських міст, влади, неурядових організацій, енергоменеджерів, експертів і консультантів Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ)

Навчання за підтримки проєктів «Енергоефективність у громадах ІІ» та «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях» проходить з метою обміну досвідом різних міст України, а також обговорення міжнародного досвіду з впровадження реальних кроків у сфері енергоефективності та енергозбереження.

Суми для проведення конференції було обрано не випадково, адже за останні роки місто зробило значний крок у напрямку енергозбереження бюджетних установ, зокрема реалізуючи проєкт з комплексної термомодернізації будівлі дитячої клінічної лікарні Святої Зінаїди.

«Ми раді, що наше місто відібрано німецьким урядом для реалізації проєкту «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях». Керуючись європейським досвідом в питанні термомодернізації бюджетних установ, зараз ми вже маємо можливість поділитися нашими напрацюваннями з іншими громадами», – сказав перший заступник міського голови Володимир ВОЙТЕНКО.

Він також наголосив на необхідності таких навчань, під час яких зацікавлені сторони мають можливість дізнатись про напрацювання інших та поділитись власним досвідом.

Координатор проєктів «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях» та «Енергоефективність у муніципалітетах ІІ» (GIZ) Василина ГОРБАНЬ зазначила, що наразі німецький уряд досить серйозно зосереджений на сфері енергоефективності, і одним з пріоритетів є  підтримка  місцевої влади.

«Мета проєкту – підтримка українських міст, щоб вони стали рушієм для енергоефективності України в цілому. І міста в цьому напрямку докладають дуже активні зусилля, ми можемо бачити це на прикладі Сум»– зазначила вона.

Практична частина конференції розпочалась із виступу консультанта проєкту GIZ «Енергоефективність у лікарнях ІІ» Андрія БАРУЛІНА. Він розповів про зміст енергоаудиту та енергетичного сертифікату, та про їх використання на початковому етапі впровадження проєкту з термомодернізації лікарень.

Про основні труднощі та їх вирішення при проведення енергоаудиту та фактичне використання результатів енергоаудитів розповіла в. о начальника відділу охорони здоров'я міської ради Олена ЧУМАЧЕНКО.

Учасники зібрання обговорили виклики, що постають у процесі розробки і впровадження системи енергоменеджменту. Як зауважив Володимир Войтенко, термомодернізована лікарня яскраво демонструє, що енергоефективність – ключ до комплексного вирішення проблем з енергозабезпеченням бюджетних установ.

«Заходи з комплексної термомодернізації будівель дозволяють вдвічі зменшити використання теплової енергії, а значить – значно заощадити на опаленні. Все це дає можливість зекономити значні суми бюджетних коштів і спрямувати їх на інші проєкти», – сказав посадовець.

Він також подякував усім, хто доклав зусиль, аби реалізувати такий проєкт саме в Сумах.

Конференція розрахована на два дні. Сьогодні до вечора учасники займатимуться теоретичною частиною. А вже завтра відвідають міську дитячу клінічну лікарню Святої Зінаїди, де впроваджується пілотний проєкт, поспілкуються у форматі відкритого діалогу. Потому обміняються досвідом і власним баченням перспектив та планів щодо подальшої співпраці.