007.jpg

Під головуванням заступника міського очільника Миколи ВОЙТЕНКА, відбулось чергове засідання робочої групи з питань розвитку та сталого функціонування сфери теплопостачання в місті Суми.

До складу робочої групи входять представники виконавчих органів міської ради, депутати, керівники підприємств та організацій, науковці, проєктні організації.

Як зауважив заступник міського голови, голова робочої групи Микола Войтенко, завданням робочої групи з підготовки Стратегії розвитку та сталого функціювання сфери теплопостачання в місті Суми є в першу чергу визначення економічно найбільш обґрунтованого варіанту забезпечення мешканців північної та частково центральної частини міста своєчасним та безперебійним теплопостачанням.

Він зауважив що місто зацікавлене в тому, аби прийняти до комунальної власності котельню північного промислового вузла, яку наразі орендує ТОВ «КППВ». Але накопичена заборгованість АТ «СНВО», колишнього виробника тепла, лише перед НАК «Нафтогаз України» за постачання природного газу складає 374 млн грн, також перед АТ «Сумигаз» за розподіл природного газу – 39 млн грн. Це ті борги, які згідно Закону України «Про теплопостачання» переходять автоматично до нового власника, орендаря цілісного майнового комплексу (індивідуально визначеного майно) з вироблення теплової енергії.

«Ситуація дуже складна. Крім цих боргів у підприємства є ще заборгованість більше 150 млн грн перед ТОВ «Сумитеплоенерго» за транспортування тепла та близько 15 млн грн перед КП «Міськводоканал» за водопостачання і водовідведення, – сказав Микола Войтенко. – Проте необхідно випрацювати і альтернативні варіанти забезпечення теплопостачання у північній та частково центральній частині міста. На даний час існує чотири варіанти. Перший – забрати до комунальної власності Сумської міської тергромади приміщення котельні разом із теплогенеруючим обладнанням, і разом з існуючими боргами за постачання та розподіл природного газу. Другий варіант – зробити реконструкцію теплових мереж для забезпечення взаємного резервування теплових джерел Сумської ТЕЦ та КППВ, для чого потрібно визначити вартість робіт та термін виконання. Третій варіант – побудувати нову модульну котельню або декілька котельнь, де також необхідно визначитися з часом та вартістю будівництва. Четвертий варіант – перевести всіх споживачів в зоні теплопостачання ТОВ «КППВ» на індивідуальне опалення. Який варіант обрати – завдання робочої групи».

Свою думку щодо найбільш прийнятного рішення у даній ситуації висловив член робочої групи, завідувач кафедрою прикладної гідроаеромеханіки СумДУ Микола СОТНИК.

За його словами, в Схемі теплопостачання міста Суми на період до 2029 року запропоновано декілька варіантів розміщення так званої «перемички», про що він розповів представникам робочої групи.

На його думку, в першу чергу слід прийняти до комунальної власності котельню північного промислового вузла, забезпечити її роботу в наступному опалювальному сезоні, та розпочати заходи з реконструкції теплових мереж для забезпечення взаємного резервування теплових джерел сумської ТЕЦ та КППВ.

Цю думку підтримав і директор Дирекції «Котельня Північного промвузла» Леонід КОВАЛЕНКО.

Директор департаменту інфраструктури міста Олександр ЖУРБА звернувся до представників проєктних організацій, які були присутні на нараді, з пропозицією обрахувати орієнтовну вартість заходів із будівництва нової котельні та реконструкцію теплових мереж для забезпечення взаємного резервування теплових джерел Сумської ТЕЦ та КППВ.

Голова постійної комісії з питань житлово-комунального та дорожнього будівництва обласної ради, Директор Сумської філії ДП «Державний науково-дослідний та проектно-вишукувальний інститут «НДІпроектреконструкція» Вадим ВАЩЕНКО повідомив що працівники підприємства ознайомилися із Схемою теплопостачання міста та готові надати свої пропозиції, на наступне засідання робочої групи, при цьому зауваживши про необхідність виконання ТЕО, яке надасть змогу визначити найбільш економічно-обґрунтований варіант.

Члени робочої групи домовились про наступне засідання найближчим часом. До цього часу департамент інфраструктури міста повинен звернутися до АТ «Сумигаз» з питання наявності технічної можливості переведення на індивідуальне опалення споживачів багатоквартирних будинків північної та частково північної частини міста Суми та обрахувати орієнтовну вартість робіт, які необхідно буде виконати. Крім того, Сумська філія ДП «Державний науково-дослідний та проектно-вишукувальний інститут «НДІпроектреконструкція», ПАТ «Сумбуд» і ПАТ «Сумський промпроект» мають надати пропозиції щодо забезпечення споживачів північної та частково центральної частини міста Суми своєчасним та безперебійним теплопостачанням та постачанням гарячої води.

«Усі ми, і депутати, і міська влада, повинні зробити все, аби не допустити в майбутньому повторення такої ситуації, як останні роки. І це повинен бути останній рік, коли майже 80 тис. населення міста фактично стали заручниками фінансових проблем приватного підприємства. Ми повинні знайти оптимальний шлях вирішення даного питання з тим, аби у місті більше не виникла така ситуація, як цього року, щоб не підставляти людей і міську владу», – наголосив наостанок Микола Войтенко.

Зауважимо, робоча група створена розпорядженням міського голови від 25 листопада № 384-Р з метою створення передумов для розвитку та стабільного функціонування сфери теплопостачання в місті та безперебійного забезпечення споживачів тепловою енергією.