0010.jpg

У Сумах відбувся брифінг щодо механізмів захисту постраждалих від насильства та заходів, які відбуватимуться в громаді в рамках щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».

Про роботу з подолання насильства розповіли заступник очільника Сумської міської територіальної громади Віра МОТРЕЧКО, муніципальні консультантки проєкту «Міста і громади, вільні від домашнього насильства» UNFPA Олена НАДТОЧІЙ та Тетяна ЛИСЕНКО, заступник начальника управління освіти і науки Олена НАЗАРЕНКО, начальник управління «Служба у справах дітей» Валерія ПОДОПРИГОРА, начальник управління соціально-трудових відносин департаменту соціального захисту населення, Олена БУТОВА, директор міського центру соціальних служб Марія ВЕРТЕЛЬ.

Віра Мотречко зауважила, що міська ТГ активно долучається до проєкту UNFPA Фонду ООН у галузі народонаселення «Міста та громади вільні від домашнього насильства», який спрямований на посилення спроможності та ролі муніципалітетів у розбудові стійких механізмів захисту та надання допомоги постраждалим від домашнього насильства.

«В межах проєкту сумська громада вже подолала 11 з 22 дорожніх кроків. Звичайно, ми намагаємось організувати роботу так, аби ті, хто постраждав чи страждає від домашнього насильства, знали, що вони можуть отримати кваліфіковану допомогу від спеціалістів. Для цього в закладах соціального спрямування вживаються усі заходи задля захисту та підтримки постраждалих від домашнього насильства. Головне ж – не замовчувати проблему та звертатися по допомогу. Об’єднавши зусилля, зможемо запобігти цьому явищу», – наголосила Віра Мотречко.

Серед головних досягнень у боротьбі з домашнім насильством заступник очільника громади назвала відкриття цьогоріч у Сумах денного центру соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Функціонує він на базі міського центру соціальних служб по вул. Харківська, 42. Аби послуги надавались оперативно, при центрі працює мобільна бригада. В планах створення кризового центру для постраждалих від домашнього насильства.

За психологічною допомогою особи, які постраждали від домашнього насильства, можуть звернутися до міського центру соціальних служб, зателефонувати до Національної «гарячої» лінії з запобігання домашньому насильству за номером: 116 123 або до громадської організації «Кризовий центр психічного здоров’я» за телефоном: (050)6138037. Юридичну допомогу постраждалі від домашнього насильства мають змогу отримати в Сумському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги. В разі, якщо перебування в одному помешканні з кривдником становить потенційну загрозу для постраждалої, є можливість тимчасового проживання в Сумському обласному центрі соціально-психологічної допомоги (вул. Іллінська, 51Г), матерям з дітьми – в КУ «Центр матері та дитини» (вул. Герасима Кондратьєва, 110).

У рамках акції «16 днів проти насильства», яка розпочалась 25 листопада і триватиме до 10 грудня, структурні підрозділи міської ради, заклади освіти, культури та охорони здоров’я, громадські організації, які діють в межах сумської громади, проводитимуть просвітницько-профілактичні заходи щодо формування культури гендерної рівності, попередження ризиків потрапляння у рабство, навичок протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та торгівлі людьми.

Контакти допомоги жертвам домашнього та/або гендерно зумовленого насильства