006.jpg

Начальник управління публічної інформації, депутат міської ради Олена ДЯГОВЕЦЬ представила сумську громаду на триденній провідній конференції з електронного урядування e-Governance Conference 2024 у Тарту (Естонія).

Захід, який щороку організовує Академія електронного управління (eGA), зібрав цього року для обміну досвідом упровадження технологій та інновацій у державні процеси. Майже 500 експертів із 67 країн. Під час панельних дискусій учасники обговорили, яким має бути уряд в період цифрових технологій та штучного інтелекту, як покращити роль місцевого самоврядування в процесі диджиталізації для кожного українця.

Представники місцевої влади ділились власним досвідом впровадження електронних сервісів серед громадян Естонії. Учасники від України розповіли про досвід цифровізації в умовах повномасштабної війни. Зокрема, представили сервіси, які запустили з початку повномасштабного вторгнення і які не мають аналогів у світі. Серед таких: «єВідновлення», комплексна послуга для бізнесу «е-Підприємець», чатбот «єВорог» та інші.

«Естонія, як й Україна, будує конкурентоспроможне та сучасне європейське суспільство. І ці успіхи вже відчувають як естонці, так і українці. Багато електронних сервісів вже діє в обох країнах. Сумська громада також впроваджує подібні для зручного доступу сумчан до інформації міської ради та отримання оперативної інформації щодо життєдіяльності громади. Так, торік у Сумах запрацював міський чат-бот «Суми 15-80». Наразі ним послуговуються майже 8000 сумчан», – зазначила Олена Дяговець.

Участь посадовця сумської громади в конференції стала можливою за підтримки Європейського Союзу, Асоціації міст України та Інституту політичних досліджень Йохана Скайта Тартуського.