007.jpg

У сумських бібліотеках відбулась низка просвітницьких заходів в рамках Тижня сталої енергії.

Так, у центральній міській бібліотеці ім. Т. Г. Шевченка для студентів Сумського фахового коледжу мистецтв і культури імені Д. С. Бортнянського організували Зелений день «Енергозбереження – крок до майбутнього»!. У рамках заходу учасників ознайомили з тематичною полицею «Споживай енергію розумно!», розповіли про проблеми надмірного використання енергії та її вплив на довкілля, ознайомили з простими, але дієвими способами економії енергії у повсякденному житті.

За допомогою цікавих завдань та вікторин студенти навчились відповідально використовувати енергію, берегти її ресурси.

У бібліотеці-філії № 1 провели інформаційну бесіду для учнів 5-х класів школи № 27 «Зупинись людино, земля в нас одна!», під час якої діти дізнались, як правильно використовувати та економити електроенергію. Разом із бібліотекарями під час майстер-класу школярі дали друге життя пластиковим пляшкам, зробивши з них вазочки, також дітей ознайомили з виставкою «Будь природі другом».

Працівники бібліотеки-філії № 2 розповідали сумчанам, як ощадливо і раціонально споживати ресурси, що дозволить економити кошти та зберегти довкілля для майбутніх поколінь.

У Молодіжній бібліотеці-філії № 8 в секторі соціокультурної та мультимедійної діяльності відбулась інформина «Збережемо енергію – збережемо землю». Бібліотекарі розповіли користувачам: як бути економним та розумним господарем у своєму будинку; як правильно розпоряджатися ресурсами; що таке чиста енергія і які вона має переваги.

Також відвідувачі бібліотеки ознайомились з малюнками маленьких читайликів на тему заощадження енергоресурсів. А дорослі користувачі з задоволенням переглянули відеоролики з даної тематики та отримали консультації від бібліотекарів. В інформині взяли участь жителі мікрорайону, які дискутували та обмінювались особистим досвідом щодо ощадливого споживання електроенергії.

Маленькі користувачі бібліотеки-філії № 4 у рамках проведення Днів сталої енергії дізналися про цікаві факти з енергоощадження та отримали корисні поради щодо того, як треба ощадно використовувати воду, світло, тепло. Діти висловлювали власну думку та пропозиції з приводу збереження енергоресурсів у побуті.

Бібліотека-філія № 10 провела вуличну акцію корисних екопорад «Ми за чисту планету», під час якої знайомила з виставкою на екологічну тематику та цінними екопорадами. Особливо було цікаво дітям: вони залюбки брали участь у різноманітних екологічних іграх, відгадували загадки, які навчали їх сортувати сміття, економити електроенергію та дотримуватись правил поводження на природі. Малеча з великим задоволенням розгадувала кросворд «Споживаймо енергію розумно» та переглянула цікавий мультфільм «Ефективне використання енергії».