0010.jpg

На початку тижня до Сум надійшла антирабічна вакцина «Рабіпур» (виробник Індія), отримана по розподілу з Міністерства охорони здоров’я України.

За інформацією міського відділу охорони здоров'я, вакцину передали до антирабічного центру, який працює на міської клінічної лікарні № 1. Шість доз уже використали.

Курс імунізації призначається, коли клінічно та лабораторно підтверджений сказ у тварини; при укусі дикою твариною. В інших випадках – за призначенням лікаря-рабіолога.

Станом на 1 серпня з приводу укусів тваринами до антирабічного центру звернулось 525 хворих, що аналогічно минулорічним показникам. З них було показано проведення щеплення 24 особам. Двоє щепились за бюджетні кошти, десятеро – вакциною, придбаною за власний кошт, двоє пройшли щеплення на території Росії, одна особа отримала його в Португалії.

Нагадаємо, сказ – це надзвичайно небезпечна інфекційна хвороба, яка супроводжується тяжким ураженням центральної нервової системи. Рабічна інфекція або сказ реєструється на території 110 країн світу.

Збудник сказу – нейротропний вірус. Він вражає всіх теплокровних тварин, тому переносником може бути будь-яка тварина. Людина може заразитися сказом тільки від хворої тварини через її слину. Деякий час вірус знаходиться в місці проникнення (6 – 12 днів), потім рухаючись вздовж нервових волокон до спинного і головного мозку накопичується і розмножується в нейронах, викликаючи ураження нервової системи.

При укусах, подряпинах, заслинені будь-якими тваринами людей, а також при ушкодженні шкіряних покривів і попаданні інфікованого матеріалу на слизові оболонки при розтині туш тварин, які загинули від сказу, потрібно терміново звернутись до лікувально-профілактичних закладів . У закладах буде надана перша медична допомога, а також, у разі потреби, призначено курс лікувально-профілактичної імунізації проти сказу.