002.jpg

Опікунська рада при органі опіки та піклування міської ради у середу, 5 квітня, підбила підсумки роботи за І квартал поточного року.

З початку року проведено три засідання опікунської ради, на яких розглянуто 26 заяв, що стосуються питань опіки та піклування над повнолітніми недієздатними особами.

Згідно з наданими пропозиціями прийнято три рішення виконавчого комітету з питань опіки та піклування над повнолітніми особами, скарг на дії опікунів, укладання правочинів з нерухомим майном недієздатних тощо. Прийнято участь у 27 судових засіданнях. Як наслідок, над вісьмома особами встановлено опіку, надано дозвіл на укладання правочинів з нерухомим майном недієздатних з метою покращення житлово-побутових умов та захисту майнових прав підопічних трьом опікунам.

Оновлювався та підтримувався в актуальному стані реєстр недієздатних повнолітніх осіб, до якого внесено відомості про 435 осіб, відповідна інформація внесена до Цетралізованого банку даних з проблем інвалідності.

Згідно із затвердженими графіками проведено 185 обстежень житлово-побутових умов недієздатних осіб, що на 39 (26,7 %) більше ніж у відповідному періоді минулого року. Надано методичну допомогу з питань опіки та піклування 170 громадянам, це на 68 осіб або 66,7 % більше показника минулого року, що свідчить про підвищення обізнаності мешканців міста про можливості отримати ці послуги.

За результатами проведеної роботи з опікунами щодо надання звітів за 2016 рік їх отримано 398, що складає 94,3 % від загальної кількості підзвітних осіб (422).

Засідання опікунської ради відбуваються кожної першої середи місяця. Допомогу з питань, що належать до компетенції опікунської ради, можна отримати за адресою:, вул. Харківська, буд. 35, каб. № 210, № 211, тел.: 60-45-21, 60-44-48.

У випадках, коли особа, яка визнана судом недієздатною залишилась без опікуна, а тому потребує опіки, інформацію стосовно неї необхідно надати до органу опіки та піклування міської ради.

У разі, якщо особа має ознаки вираженого психічного розладу і створює реальну небезпеку для оточуючих або самої себе, але відсутня інформація про визнання її судом недієздатною та призначення опікуна, відповідно до статті 41 Закону України «Про Національну поліцію», над такою особою може здійснюватися поліцейське піклування, наслідком якого є передання цієї особи відповідному закладу. При цьому стаття 38 вказаного Закону передбачає, що у невідкладних випадках, пов’язаних із припиненням злочину, що загрожує життю осіб, які знаходяться у житлі або іншому володінні, поліція може проникнути до житла чи іншого володіння особи без вмотивованого рішення суду (Перелік дільничних пунктів поліції м. Суми).

Крім того, згідно зі статтею 11 Закону України «Про психіатричну допомогу» у випадках, коли одержані відомості дають достатні підстави для обґрунтованого припущення про наявність у особи тяжкого психічного розладу, внаслідок чого вона вчиняє чи виявляє реальні наміри вчинити дії, що являють собою безпосередню небезпеку для неї чи оточуючих, може бути проведено психіатричний огляд особи без її усвідомленої згоди. Рішення про проведення такого огляду приймається лікарем-психіатром за заявою родичів особи, яка підлягає психіатричному огляду, лікаря, який має будь-яку медичну спеціальність, інших осіб, якщо ця заява містить відомості, що дають достатні підстави для огляду. У невідкладних випадках заява про психіатричний огляд особи може бути усною і рішення про його проведення приймається лікарем-психіатром самостійно, а огляд проводиться ним негайно.