0010.jpg

Напередодні Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми, який світова спільнота відзначає 30 липня, департамент соціального захисту населення нагадує містянам, як не стати жертвами торгівлі людьми.

На сучасному етапі у зміст поняття торгівлі людьми вкладають різні явища, що мають спільні ознаки, головна серед яких – продаж людини (інша платна передача з метою експлуатації).

Україна плідно працює задля запобігання торгівлі людьми. Але ж в першу чергу самі громадяни мають бути уважними та обережними.

Ті, хто мають намір отримати роботу за кордоном, повинні пам’ятати, що в жодному разі не можна віддавати ідентифікаційні документи нікому, окрім офіційних службовців. Отримувати та сплачувати за закордонний паспорт, візи та проїзні документи слід самому. За кордоном обов'язково треба мати з собою копію внутрішнього та закордонного паспортів. Вони можуть спростити процедуру отримання документів на повернення в Україну.

Переговори про працевлаштування за кордоном, навчання, туристичні подорожі чи шлюб не слід проводити наодинці з агентом.

Інформацію про наявність ліцензії на посередництво у працевлаштуванні за кордоном можна перевірити на офіційному сайті Міністерства соціальної політики України.

Трудовий договір треба укладати зрозумілою мовою у двох примірниках, один з яких залишається у клієнта. При поїздці за кордон законно працювати, необхідно отримати саме робочу візу. Необхідно звертати увагу на термін законного перебування на території іноземної держави, що вказаний у візі.

Треба залишати родичам копії документів і повідомити їм телефонні номери роботодавця, друзів за кордоном, посольства (консульства) України та місця потенційного проживання.

У разі потрапляння за кордоном у важку ситуацію, треба звернутись до посольства (консульства) України в країні перебування або зателефонувати до Міністерства закордонних справ України.

Номери гарячої лінії: 0800505501 зі стаціонарного телефону, 527 з мобільного.

Всі дзвінки в межах України безкоштовні.