006.jpg

Вже у січні сумчани відчують негативні наслідки від недоотримання міським бюджетом коштів з податків працівників обласних установ.

Про це йшлося на апаратній нараді при міському голові. Під час звіту директора департаменту фінансів, економіки та інвестицій Світлани ЛИПОВОЇ міський голова Олександр ЛИСЕНКО поцікавився ситуацією з недоотриманням коштів з підприємств, перереєстрованих в райони і села області.

Очільник Сум вкрай занепокоєний ситуацією, оскільки вона суттєво вдаряє по бюджету розвитку обласного центру. За попередніми оцінками спеціалістів департаменту фінансів, економіки та інвестицій сума недофінансування збігається з прогнозованою, і становить від 74 до 80 млн гривень.

«Лише виплати у сфері соціального захисту населення – практично 1,5 млрд грн. на рік, що отримуємо з державного бюджету у вигляді субвенцій! Це для тих, хто стверджує, що бюджет міста – 3 млрд грн., і 80 млн грн. – не така значна сума, – сказав Олександр Лисенко. – Але треба ж брати до уваги, що бюджет розвитку міста – менше 500 млн грн!», – сказав міський голова.

Очільник міста також зауважив: «Якщо врахувати виплати на заробітні плати медикам, педагогам та інші галузі, то місто, дійсно, втрачає 15% бюджету розвитку. До того ж, згідно з чинним законодавством, з податку на доходи фізичних осіб, до обласного бюджету надходить 15%. Зокрема, в минулому році обласна скарбниця від сплати ПДФО отримала 189 млн гривень. А чи спрямували обласні можновладці хоча б частину цих коштів на потреби сумчан?».

Наразі ситуація з перереєстрацією установ обласного підпорядкування, на жаль, залишається незмінною. Олександр Лисенко наголосив на тому, що такий стан справ суперечить Бюджетному кодексу України. Міський голова доручив начальнику правового управління Олегу ЧАЙЧЕНКУ продовжити діяльність щодо отримання від правоохоронних органів, податкової служби, Фонду соціального страхування, реагування на ситуацію цілеспрямованого виводу коштів з бюджету Сум.

За словами начальника правового управління, минулого тижня були спрямовані відповідні листи до місцевої прокуратури, СБУ, поліції, ДФС щодо їх реагування на порушення законодавства.

За інформацією Олега Чайченка, Фонд соціального страхування вже був змушений повернути до державного бюджету до 16 млн грн. виплат працівникам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності через зміну обласними установами місця реєстрації. Фактично працівники цих установ не отримали вчасно належну їм компенсацію.

Додамо, що за повідомленням департаменту фінансів, економіки та інвестицій, сума недовиконання міського бюджету пропорційно 1/12 на 10 січня становить 10,1 млн грн. (- 27,4 %), в тому числі по податку на доходи фізичних осіб – 4,5 млн гривень.