Print
Hits: 963

Міський голова Олександр ЛИСЕНКО взяв участь в урочистій церемонії нагородження срібним орденом «Народний Герой України» бійців, волонтерів і медиків війни на сході держави.

Очільник міста подякував присутнім в обласній філармонії учасникам військових подій сьогодення за мужність, героїзм, захист і відвагу – за все зроблене на благо країни і на знак пам’яті про тих, хто віддав найдорожче – своє життя, доземно вклонившись захисникам рідного краю.

«Нагородження Народних Героїв України – це не пересічний день для нашого міста, а особлива подія та честь для усієї сумської громади. Тому, аби відчути ці емоції і трепетні хвилини, та на власні очі побачити людей, які міцно стоять на обороні державного суверенітету, якими надихаєшся і кому вдячний, щойно дав доручення змонтувати фільм з усього відзнятого в ході заходу матеріалу, ознайомитись з яким можна буде згодом. Нехай країна шанує у віках, а держава так званий «сусід» пам’ятає, що господарем їй тут не бути», – наголосив Олександр Лисенко.

Відзнаку Народного Героя України за видатні заслуги в обороні незалежності України і волонтерську допомогу ЗСУ вручили військовим Олегу ЛОТОЦЬКОМУ, Степану ТРАЧУ, Андрію ЛАГУТІНУ, Олегу ПОСОХОВУ, Володимиру РУСЕЦЬКОМУ та Андрію ДІДУШЦІ, медикам Ользі ПАРАМЕДИК і Ірині МИТРОФАНОВІЙ та волонтеру Олегу АБРАМИЧЕВУ.

З червоно-чорними колодами орден отримують ті, хто захищає Україну зі зброєю в руках, та з жовто-блакитними, зазвичай, – лікарі, волонтери, громадські діячі, журналісти.

Посмертно орденом Народного Героя удостоїли Святослава Горбенка («друг Скельд»), який загинув 3 жовтня 2014 року під час обстрілів, рятуючи побратима і діставши уламкове поранення від вибуху танкового снаряда, в районі Донецького аеропорту, і Дмитра Волонтирця («друг Волина»), який серед іншого брав активну участь у звільненні Попасної, Лисичанська, Іловайська, провів десятки операцій із розмінування, ризикуючи власним життям та на превеликий жаль помер у 2019 році внаслідок набряку головного мозку.

На заході також були присутні раніше нагороджені Народні Герої України та рідні загиблих сумчан – Народних Героїв – добровольця Сергія Табали («Сєвера») та десантника Максима Савченка.

Наприкінці церемонії голова Ради учасників антитерористичної операції/операції об’єднаних сил та членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції/операції об’єднаних сил при міському голові Андрій ТИМОФІЄВ подякував організаторам заходу, до числа яких також увійшов керманич Сум Олександр Лисенко, заступник міського голови Тамара ІЩЕНКО, та міські громадські формування з охорони громадського порядку за допомогу і підтримку в проведенні заходу, шану й людську гідність.