005.jpg

Наприкінці червня у Сумах після дворічної перерви відбудеться Всеукраїнський фестиваль духової музики «Сурми України».

Про учасників та заплановані в рамках фестивалю заходи на брифінгу 17 червня розповіли заступник міського голови Степан ПАК та начальник відділу культури та туризму Наталія ЦИБУЛЬСЬКА.

Нинішній фестиваль ювілейний – XV. Організовує його відділ культури та туризму міської ради. Витрати на організацію та проведення заходу здійснюються за кошти міського бюджету – 400 тис. грн. Посильну допомогу надають підприємства та організації міста. Скористатись державними коштами на організацію та проведення фестивалю не вдалось, оскільки резервувати їх треба було щонайменше за рік, а доля цьогорічного заходу вирішилась лише восени.

Участь у ювілейному фестивалі візьмуть 13 колективів (вісім – гості міста). А це понад 500 учасників, близько 400 із них – гості. Торік і позаторік, зазначив Степан Пак, військові оркестри не могли брати участь у фестивалі, а цього року рішенням командування Збройних Сил України, Генерального Штабу ці колективи долучаться до заходу.

Упродовж трьох днів, із 26 по 28 червня, на сумчан і гостей міста чекають незабутні зустрічі зі старими друзями та знайомство з новими учасниками. На фестиваль зберуться кращі духові оркестри Києва, Чернігова, Харкова, Кременчука, Мирополя (Житомирська область), Сум, приїдуть шалені барабанщиці з Одеси та яскравий колектив із Туреччини.

Дебютуватимуть на «Сурмах України» Національний президентський оркестр, Заслужений академічний ансамбль пісні і танцю Збройних Сил України, оркестри Харківського авіаційного університету, Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І. Г. Харитоненка.

«І сумчани і гості міста в період проведення фестивалю мають отримати позитивні емоції й розуміння значущості свята Конституції та головного Закону в житті кожного українця, – наголосив заступник міського голови. – Всі заходи, які потрібні для організації фестивалю, нами зроблені. Ми готуємо фестиваль давно, це робота не одного тижня й не одного місяця, як мінімум щільно ми працюємо вже понад півроку, бо, як ви самі розумієте для того, аби узгодити приїзд-від'їзд, кількість учасників потрібно чимало часу. До того ж це спільна робота великої кількості структур: не лише профільного відділу, а й комунальних служб, логістики, правоохоронців».

Жива музика чутиметься в місті зранку й до темна.

26 червня у День молоді звучатимуть яничарські марші та національні мелодії у виконанні вже знаного сумчанами оркестру турецького війська Улюдаг Мехтер Такімі.

Наступного дня, 27 червня, на Театральній площі відбудеться урочисте відкриття фестивалю (18:00).

У День Конституції України, 28 червня, учасники фестивалю зранку пройдуть марш-парадом вулицею Соборною (10:30), виступлять у театрі Щепкіна (15:00) та на майданчиках міста (15:30, Альтанка, ресторан «Колиба», «Яппі-суші», урочище Баранівка (біля таборів відпочинку)), а ввечері (19:00) зберуться на стадіоні «Ювілейний» на закриття фестивалю.

«Мені дуже хочеться, щоб на цей фестиваль прийшло багато сумчан і гостей, бо ми дуже багато зусиль, душі вкладаємо в його проведення», – зауважила начальник відділу культури та туризму.

Наталія Цибульська та Степан Пак порадили сумчанам і гостям міста побувати на всіх фестивальних майданчиках, оскільки на кожному з них учасники демонструватимуть різні номери.

Вхід на всі заходи фестивалю вільний. Від практики друку та розповсюдження серед сумчан запрошень на гала-концерт цього разу організатори вирішили відмовитись. Зарезервують лишень місця для керівників колективів-учасників, аби тим зручніше було спостерігати за виступами підопічних. Решта глядачів зможуть обрати місце на власний розсуд 

Нагадаємо, фестиваль духової музики проводять в Сумах із 2000 року. Захід приурочили до Дня Конституції та назвали відповідно «Сурми Конституції».
У 2009 році, коли фестиваль відзначав своє десятиріччя, назву змінили на «Сурми України».
Із 2005 року фестиваль має статус Всеукраїнського. Він відбувається щороку. Стали винятком лише 2014 та 2015 роки, коли через складну суспільно-політичну ситуацію в країні цей захід не проводили.