0010.jpg

Представники Міжнародного Комітету Червоного Хреста (МКЧХ) зацікавлені реалізувати на території Сумської міської ТГ проєкт з енергозабезпечення критичної інфраструктури.

Перший заступник міського голови Артем КУЗНЕЦОВ, голова Сумської МВА Олексій ДРОЗДЕНКО провели спільну нараду з головою Харківського субофісу Міжнародного Комітету Червоного Хреста Стефані ГАРТЛАХЕР та в. о. голови Сумської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Ігорем ШАПОВАЛОМ.

Головна мета – обговорити ключові проблеми, які потребують негайного розв’язання, визначити напрями й обсяги допомоги, які були б максимально ефективними для сумчан та які може надати Міжнародний Червоний Хрест.

Артем Кузнецов та Олексій Дрозденко поінформували гостей про безпекову ситуацію в громаді та нагальні потреби.

«Більшість сумчан зробили свій вибір – залишитись у громаді. Також ми прийняли близько 29 тисяч внутрішньо переміщених осіб із сумського прикордоння та тимчасово окупованих територій України. Ми маємо подбати про безпеку населення, умови для проживання, навчання дітей, роботи. Ключове завдання сьогодні – підготовка до зими, подача тепла, води, стабільне електропостачання. Це дуже складно з огляду на критичну ситуацію в енергосистемі України через руйнування, яких цілеспрямовано завдає ворог. Тож сумчани з вдячністю приймають допомогу від міжнародних донорів і організацій, які поряд з ними у цей складний час», – зазначив Артем Кузнецов.

Стефані Гартлахер наголосила, що мета діяльності МКЧХ в Україні – допомога населенню прикордонних територій, які потерпають від російського вторгнення від його початку й донині. Серед проєктів гуманітарної підтримки, які втілює МКЧХ на території громади, – надання медикаментів і засобів гігієни лікувальним закладам; тренінги з поводження під час обстрілів і надання першої допомоги пораненим; забезпечення технічними засобами для розбирання руйнувань та розмінування територій тощо.

З огляду на ситуацію у сфері енергетики, мають намір працювати й у напрямку сталого енергозабезпечення критичної інфраструктури.

«Ключовий проєкт, який ми хочемо реалізувати в Сумах, це повне технічне й енергетичне забезпечення місцевого водоканалу, щоб ваше підприємство в умовах можливих обстрілів та відключень світла безперебійно постачало воду жителям громади. Інженери Міжнародного Червоного Хреста вже співпрацюють з колективом комунального підприємства й ми підходимо до підписання нашого першого спільного документа про співпрацю», – повідомила пані Гартлахер.

Також сторони не полишають намірів реалізувати проєкт із будівництва в Сумах модульного містечка для вимушених переселенців, але донорів наразі непокоїть напружена безпекова ситуація.

Як повідомив Артем Кузнецов, влада сумської громади підтримує такі ініціативи, і сама активно шукає інвесторів під проєкт будівництва житла для ВПО. Крім того, зацікавлена, аби інвестори збудували на території громади й підприємство з виготовлення модульних конструкцій.