001.jpg

У Сумах коштом Червоного Хреста збудують модульне містечко для проживання внутрішньо переміщених осіб.

За проєктом на території такого комплексу зведуть шість двоповерхових будинків для ВПО. Загалом – 96 одно- і двокімнатних квартир, з умовами для проживання маломобільних категорій громадян і два будинки під адміністративні приміщення Сумської обласної організації Товариства Червоного Хреста. У містечку передбачені власне укриття та соціальний блок з магазинами, аптекою, перукарнею і пральнею.

Перший етап будівництва реалізують завдяки фінансовій підтримці Шведського Червоного Хреста, Шведського агентства з питань міжнародної співпраці та розвитку Sida та Нідерландського Червоного Хреста.

«Важливість цього проєкту не в його масштабі, а в його людському вимірі. Ми не опускаємо рук у прагненні допомогти тим, хто втратив усе через війну, ми хочемо зміцнити довіру й сподівання цих знедолених людей, що об’єднавшись цією спільною ідеєю допомоги, ми зможемо зробити разом дуже багато», – зазначила представник Шведського Червоного Хреста Карен БЙОРНЕСТАД.

Потреба у модульному житлі набуває все більшої актуальності у зв’язку зі значною кількістю переселенців, які виїжджають із прикордонних громад Сумщини через постійні російські обстріли українських територій, сказав у своєму слові вдячності благодійникам в. о. міського голови Артем КОБЗАР.

«У сумській громаді наразі зареєстровані та проживають понад 29 тисяч людей, що мають статус ВПО. Ми – вся сумська громада, дуже вдячні Шведському Червоному Хресту, особисто пані Карен, та іншим національним представництвам Міжнародного Червоного Хреста, що разом зробили все, аби цей проєкт, важливий для наших переселенців, втілився у життя», – сказав посадовець.

На місці майбутнього модульного містечка заклали «капсулу часу» зі зверненням до нащадків, яке скріпили своїми підписами всі учасники заходу. У листі розповідається про війну з росією, яка спричинила масштабні обстріли, руйнування, загибель людей і появу мільйонів українських біженців, котрі покинули свої домівки через загрози для життя.

«Цей лист ми залишаємо як свідчення нашого партнерства, нашої віри в незламність українського народу та спільних зусиль задля майбутнього. Ми сподіваємося, що коли ви відкриєте цю капсулу, Україна буде квітучою та мирною країною, де кожен матиме змогу жити у безпеці та злагоді. Нехай це місце, де постане модульне містечко, залишиться в пам’яті символом єдності, співчуття та сили людей у найтяжчі часи», – зазначено у зверненні.

Загальна вартість проєкту – 385 млн грн. Кошторис першого етапу – 110 млн грн. У рамках його реалізації планують закласти базу під містечко (комунікації, фундамент) та звести два перших двоповерхових будинки на 32 квартири з їх повним облаштуванням.