006.jpg

У Сумах біля пам’ятного знаку жертвам Голодомору 1932 – 1933 років відбулись мітинг-реквієм і панахида за невинно загиблими від спланованих голодів.

Схилили голови в глибокій жалобі за тими, хто загинув голодною смертю, в. о. міського голови Артем КОБЗАР, його заступник Римма БИКОВА, депутати міської ради, керівництво області, народний депутат України Ростислав ПАВЛЕНКО, військовослужбовці, громадські активісти, представники духовенства.

Архієпископ Сумський і Охтирський ПЦУ Мефодій і капелани відслужили спільну поминальну молитву за мільйонами українців, вбитих штучним голодом.

«Голод був умисно спланований тодішньою радянською владою, він лютував саме на тих землях, де жили українці, і його метою було знищення нашої вільнолюбної і працьовитої нації. А сьогодні росія вбиває українців війною, зброєю, обстрілами. Але ми – той народ, який став міцною стіною за свою землю, за свою правду», – сказав владика Мефодій.

Учасники мітингу вшанували пам'ять жертв голодоморів хвилиною мовчання та поклали до пам’ятного знаку квіти, колоски пшениці та запалені свічки.

Артем Кобзар наголосив на тому, що День пам'яті жертв голодоморів нагадує усім нам як про масштабну національну трагедію, так і про особистий біль та скорботу.

«У кожній українській родині у ті страшні роки голод забрав когось із рідних, і цей глибокий гіркий слід досі залишається у нашій генетичній пам’яті. Важко уявити собі, що на найкращих у світі чорноземах люди помирали від голоду, а ще важче від того, що голодомори були свідомо сплановані владою для фізичного знищення українців. Тому так важливо, щоб пам'ять про тих, хто став жертвою геноциду, стала нашою силою. Ми маємо працювати для Перемоги у війні та заради кращого майбутнього для України», – підкреслив Артем Кобзар.

Традиційно в день пам’яті померлих від голоду співвітчизників о 16:00 розпочинається загальнонаціональна хвилина мовчання, а далі люди по всій країні долучаються до акції «Запали свічку», в рамках якої приходять зі свічками в середмістях, а також виставляють їх вдома у вікнах, аби згадати мільйони жертв жорстокого сталінського режиму.