005.jpg

До уваги учасників АТО та членів їх сімей!

 

У Сумах та Сумській області діють центри надання допомоги учасникам АТО та членам їх сімей.

З метою узгодження і координації на території Сумської області дій органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій з надання матеріальної, соціально-психологічної, медичної, правової та іншої допомоги створено сектор надання допомоги учасникам АТО та членам їх сімей.

Сектор функціонує за адресою: м. Суми, майдан Незалежності, 3 (приміщення Сумського обласного центру зайнятості населення).

Керівник центру – Лисаченко Лідія Іванівна

Контактний телефон: (0542) 685-527

Також заяви від учасників АТО та членів їх сімей приймаються за телефоном контактного центру (0542) 663-377 (безкоштовно для жителів м. Суми та Сумського району), 0-800-301-501 (безкоштовно для жителів Сумської області), або можна звернутися за електронною адресою (Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.).

Крім того, учасники АТО та члени їх сімей можуть звертатися до управління соціального захисту населення Сумської міської ради, а саме:

  • відділу з питань обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС (0542) 790-205),
  • сектору з питань соціальних послуг вищевказаного відділу (0542) 604-498).

 


З метою організації надання благодійної допомоги Збройним Силам України, Державній прикордонній службі України та Національній гвардії України створено Координаційний центр з питань організації надання благодійної допомоги Збройним Силам України, Державній прикордонній службі України та Національній гвардії України у м. Суми.

Адреса: майдан Незалежності, 2, І поверх, кабінет № 4.

Графік роботи: з 8:00 до 17:00.

Перерва: з 12:00 до 13:00.

Телефон: (0542) 632-888.

Розпорядження міського голови про створення Координаційного центру


Українським військовим, які перебувають у зоні АТО, необхідні теплі речі. Враховуючи таку потребу, Координаційний центр з питань організації надання благодійної допомоги Збройним Силам України, Державній прикордонній службі України та Національній гвардії України у м. Суми оголошує збір необхідних теплих речей.

Звертаємося до сумчан з проханням надавати за можливості такі речі.

Це можуть бути светри, бушлати, куртки, штани, футболки, шапки в’язані, термобілизна, водолазки, шкарпетки теплі, рукавички, тепле взуття, ковдри.

Принести речі можна до Координаційного центру.


Реквізити для перерахування благодійної допомоги.

Отримувач: Благодійна організація «Благодійний фонд підтримки військовослужбовців Сумського артилерійського полку та членів їх сімей»

р/р 26009119001 у АТ «Ощадбанк» Сумське обласне управління

Ідентифікаційний код 39143656 МФО банку 337568.

Координати для зв'язку: сайт: artpolk.sumy.ua,електронна пошта: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.

Координатор: +38(063)21-87-457; +38(050)19-88-313, Конорєва Надія Володимирівна, фахівець зі зв’язків з громадськістю та пресою благодійної організації «Благодійний фонд підтримки військовослужбовців Сумського артилерійського полку та членів їх сімей»


Благодійна організація «Благодійний фонд Павловського»

Реквізити для перерахунку коштів:

ЄДРПОУ 39037745

ПриватБанк

МФО 337546

р/р 26009055014321


Сумська обласна організація «Совеаф» (Спілка ветеранів Афганістану)

м. Суми, вул. Кузнечна,5

р/р 26005000069526 в ПАТ «Укрсоцбанк»,

МФО 300023, код 13997101

призначення платежу: надання благодійної допомоги Сумському батальйону територіальної оборони №15

Координатор: +38(066)77-51-891 Герасиміва Ірина Віталіївна, голова організації родин військовослужбовців Сумського батальону територіальної оборони


Координаційний центр допоможе мобілізованим сумчанам, які отримують короткотермінові відпустки, швидше дістатись домівки

Зарезервувати місце в транспорті військовослужбовці або їхні рідні можуть, звернувшись за адресою: майдан Незалежності, 2, каб. 4, або за телефоном: (0542)632-888.

Завдяки централізованому підвезенню воїни проводитимуть у дорозі з Луганщини на Сумщину замість двох діб 6-7 годин.


До уваги учасників антитерористичної операції та членів їх сімей!

Депутати Сумської міської ради 24 вересня 2014 року прийняли рішення щодо надання матеріальної допомоги сім’ям 8 загиблих учасників антитерористичної операції, мешканців міста Суми на загальну суму 600,0 тис. грн.: по 50 тисяч грн. кожній сім’ї загиблого (батькам, дружинам та дітям).

Також з 1 жовтня по 31 грудня 2014 року будуть надаватися 100% пільги 900 сім’ям (2700 особам) учасників антитерористичної операції та членам їх сімей, для чого з міського бюджету виділено 414,1 тис. грн.

Пільги будуть надаватися при оплаті за:

- послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій;

- вивозу твердих побутових відходів та рідких нечистот;

- водопостачання та водовідведення.

Додатково до 50% знижки при оплаті за житлово-комунальні послуги, яка надається за рахунок коштів державного бюджету сім’ям загиблих під час проведення антитерористичної операції, з 1 жовтня по 31 грудня 2014 року будуть надаватися за рахунок коштів міського бюджету ще 50% пільги на загальну площу житла при оплаті за житлово-комунальні послуги зазначеним сім’ям. На дані цілі виділено 5,1 тис. грн.

Для оформлення вищезазначених пільг необхідно звернутися до управління соціального захисту населення (вул. Харківська, 35, праве крило, 2-й поверх, кабінети №№ 226 - 228), телефон для довідок 32-76-01.

Відповідно до рішення Сумської міської ради від 19 червня 2013 року № 2457-МР «Про затвердження Положення про надання пільг за рахунок міського бюджету юридичним особам, фізичним особам-підприємцям та фізичним особам міста Суми» до членів сім’ї при наданні пільг належать:

- дружина (чоловік);

- їхні неповнолітні діти (до 18 років);

- непрацездатні батьки;

- неодружені повнолітні діти, які визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи;

- особа, яка проживає з інвалідом війни I групи та доглядає за ним за умови, що інвалід війни не перебуває у шлюбі;

- особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, що мають право на пільги, та проживає разом з ним.

Для отримання пільг члени сімей учасників антитерористичної операції подають наступний перелік документів:

1) заява;

2) документи, які підтверджують право на пільги (довідка про факт перебування учасника антитерористичної операції в зоні проведення АТО);

3) для мешканців приватного сектору: довідка з місця проживання про склад сім’ї;

4) копію свідоцтва про народження учасника антитерористичної операції (для батьків учасника антитерористичної операції);

5) копію свідоцтва про шлюб (для дружини/чоловіка учасника антитерористичної операції);

6) копію свідоцтва про народження (для дітей учасника антитерористичної операції).

Для вирішення питання оформлення пільг членам родин учасників антитерористичної необхідно звернутися до управління соціального захисту населення Сумської міської ради, яке знаходиться за адресою: м. Суми, вул. Харківська, 35, праве крило, ІІ поверх, кабінет 228, тел. 327-601. Прийом громадян проводиться у понеділок – четвер з 8:00 до 17:00, п’ятницю з 8:00 до 16:00 (перерва на обід з 12:00 до 13:00).


Про порядок надання статусу учасника бойових дій

Сумське міське управління юстиції періодично надає консультації з питань дотримання Конституційних прав і свобод громадян, які були призвані на військову службу по мобілізації у зв’язку з подіями на сході України, про порядок отримання грошового забезпечення військовослужбовцями - учасниками антитерористичної операції чи їх сім’ями та з інших питань.

Не зважаючи на те, що сьогодні діє режим двостороннього припинення вогню в зоні проведення АТО, бойові дії фактично тривають. Терористичні угрупування на сході країни не хочуть визнавати умов Плану Президента України Петра Порошенка щодо мирного врегулювання цього конфлікту і продовжують обстріли наших блок-постів, інших місць розташування військових, а також населених пунктів. В результаті продовжують гинути та отримувати поранення як військові так і мирні жителі. Не дивлячись ні на які труднощі, наші військові продовжують з честю виконувати свій обов’язок по захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.

А як держава піклується про соціальний захист військовослужбовців та інших осіб, які беруть участь в бойових діях в зоні АТО?

Прийнятими раніше змінами до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», було визначено статус учасників бойових дій військовослужбовців, які приймають безпосередню участь в АТО. Змінами від 19 червня 2014 року до цього Закону доповнено перелік сімей на яких поширюється його дія - це сім’ї осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України, які загинули або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час участі в антитерористичній операції, захищаючи незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України. Зазначеним Законом передбачено соціальний захист учасників бойових дій та захист їх сімей.

Разом з тим, сьогодні виникає чимало запитань: Коли і яким чином наші військовослужбовці та інші особи, які захищають нашу державу в зоні АТО зможуть отримати відповідний статус «учасник бойових дій»?

20 серпня 2014 року постановою № 413 Кабінету Міністрів України затверджено Порядок надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення. Цей Порядок визначає процедуру та механізм надання статусу учасника бойових дій, визначає перелік документів, які можуть бути підставою для призначення статусу учасника бойових дій, а також орган, який буде приймати рішення про надання цього статусу особі та інші питання.

Так, згідно з цим Порядком підставами для надання особі статусу учасника бойових дій є: документи про безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення, направлення у відрядження до районів проведення АТО, їх перебування в таких районах з метою проведення заходів із захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності держави і т.д. Це витяги з наказів, директив, розпоряджень, посвідчень про відрядження, журналів бойових дій, бойових донесень та інше. Рішення про надання статусу учасника бойових дій приймається міжвідомчою комісією з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, яка утворюється новоствореною Державною службою у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції. Командири (начальники) військових частин (органів, підрозділів) або інші керівники установ, закладів у місячний строк після завершення особами виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення зобов’язані подати на розгляд комісій, утворених в міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади, у підпорядкуванні яких перебували військові частини, установи та заклади, в складі яких проходили службу чи працювали особи, довідки за визначеною формою. Зазначеною постановою затверджені форми довідки про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, а також форма довідки про безпосередню участь особи в антитерористичній операції. Після належного вивчення комісією поданих документів і наявності достатніх підстав документи передаються для розгляду і відповідного рішення до міжвідомчої комісії.

Порядок передбачає також механізм самостійного звернення особи до міжвідомчої комісії з необхідними підтверджуючими документами учасника АТО у разі якщо командир військової частини чи інша відповідальна особа не направить до комісії необхідних матеріалів на цю особу, а також механізм оскарження до суду відмови у наданні статусу учасника бойових дій. При цьому, Порядок передбачає і такий механізм доказування в суді участі в антитерористичній операції як покази свідків.

Таким чином, держава нормативно врегулювала ще одне болюче питання і наші військовослужбовці та інші особи, які належним чином виконали свій обов’язок по захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, отримали гарантії призначення їм статусу учасників бойових дій та належного соціального захисту.


Про порядок надання статусу учасника бойових дій особам, які брали участь у антитерористичній операції

Відповідно до Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 413 статус учасника бойових дій надається:

  • військовослужбовцям (резервістам, військовозобов’язаним) та працівникам Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, особам рядового і начальницького складу, військовослужбовцям, працівникам МВС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, ДСНС, ДПтС, військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції;
  • працівникам підприємств, установ та організацій, які залучалися і брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення.

Підставою для надання особам статусу учасника бойових дій є:

  • для військовослужбовців - документи про безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення, направлення (прибуття) у відрядження до районів проведення антитерористичної операції, їх перебування в таких районах з метою виконання завдань із захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України шляхом безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення (витяги з наказів, директив, розпоряджень, посвідчень про відрядження, журналів бойових дій, бойових донесень, дислокацій, книг нарядів, графіків несення служби, звітів, зведень, донесень, матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень);
  • для працівників підприємств, установ та організацій - документи про безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення або направлення (прибуття) у відрядження для безпосередньої участі в антитерористичній операції в районах її проведення (витяги з наказів, розпоряджень, посвідчень про відрядження, книг нарядів, матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень), а також документи, що були підставою для прийняття керівниками підприємств, установ, організацій рішення про направлення осіб у таке відрядження.

Для надання статусу учасника бойових дій військовослужбовцям, командири (начальники) військових частин (органів, підрозділів) або інші керівники установ, закладів у місячний строк після завершення особами виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення зобов’язані подати на розгляд комісій, утворених у міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади чи інших державних органах (далі - комісія), у підпорядкуванні яких перебували військові частини (органи, підрозділи), установи та заклади, в складі яких проходили службу чи працювали особи, довідки та документи, які є підставою для надання особам статусу учасника бойових дій.

Комісії вивчають документи і подають їх на розгляд міжвідомчої комісії, а в разі відсутності підстав, які підтверджуються документами, повертають їх до військових частин (органів, підрозділів), установ, закладів з метою подальшого доопрацювання.

Міжвідомча комісія розглядає документи, надіслані комісією, і в разі потреби заслуховує пояснення осіб, стосовно яких вони подані, свідків, представників державних органів та в місячний строк з дня надходження документів приймає рішення щодо надання статусу учасника бойових дій, про що інформує комісію.

Для надання статусу учасника бойових дій працівникам підприємств, установ та організацій, керівники підприємств, установ, організацій в місячний строк після завершення особами виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення зобов’язані подати на розгляд міжвідомчої комісії довідки та документи, які є підставою для надання особам статусу учасника бойових дій.

Міжвідомча комісія розглядає документи і в разі потреби заслуховує пояснення осіб, стосовно яких вони подані, свідків, представників державних органів та приймає в місячний строк з дня надходження документів рішення щодо надання статусу учасника бойових дій, про що інформує керівників підприємств, установ, організацій та органи соціального захисту населення за місцем реєстрації особи.

У разі неподання командиром (начальником) військової частини (органу, підрозділу) або іншим керівником установи, закладу до комісії чи керівником підприємства, установи, організації до міжвідомчої комісії документів, необхідних для надання статусу учасника бойових дій, особа може самостійно звернутися до таких комісій.

У разі відмови в наданні статусу учасника бойових дій питання про надання особі зазначеного статусу може повторно виноситися на розгляд міжвідомчої комісії за рішенням Міністра соціальної політики.

Рішення комісії може бути оскаржено в судовому порядку.

Посвідчення учасника бойових дій і нагрудний знак особам, яким надано статус учасника бойових дій, видаються органами Міноборони, МВС, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Адміністрації Держприкордонслужби, Адміністрації Держспецтрансслужби, Управління державної охорони, Адміністрації Держспецзв’язку, ДСНС, ДПтС, а також органами соціального захисту населення за місцем їх реєстрації.

За додатковою інформацією звертатися до управління соціального захисту населення за телефоном 36-91-16.



Станом на 15.07.2015 в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, перебуває 564 учасника бойових дій, 5 інвалідів війни із числа учасників АТО та 38 сімей загиблих учасників АТО, яким надаються пільги по оплаті за житлово-комунальні послуги за рахунок коштів державного бюджету.

Крім того, учасникам АТО, які захищають незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і беруть безпосередню участь в її проведенні, членам їх сімей, на період перебування в зоні АТО надаються за рахунок коштів міського бюджету 100% пільги по оплаті послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, вивозу твердих побутових відходів та рідких нечистот, водопостачання та водовідведення. Протягом 2015 року 515 учасників АТО та члени їх сімей отримували відповідні пільги за рахунок коштів міського бюджету. Всього з міського бюджету виділено на дані цілі 452,1 тис. грн., профінансовано організації - надавачі послуг, на загальну суму 196,3 тис. грн.

На сьогодні реалізовують свої права на пільги 266 сімей учасників АТО - мешканців міста Суми.

За рахунок коштів міського бюджету в 2014 році 13 сім’ям загиблих під час проведення АТО було надано додатково пільги в розмірі 50% на оплату житлово-комунальних послуг на загальну суму 6,9 тис. грн. З початку поточного року - 17 сім’ям на загальну суму 12,4 тис. грн.

Протягом 2014 року та з початку поточного року за рахунок коштів міського бюджету сім’ям 25 загиблих при виконанні службового обов’язку під час проведення АТО надано матеріальну допомогу на загальну суму 1,9 млн. грн.

В липні 2015 року буде перерахована матеріальна допомога сім’ям 2 загиблих при виконанні службового обов’язку під час проведення АТО та сім’ї 1 померлого військовослужбовця із числа учасників АТО, смерть якого настала в період проходження військової служби, на загальну суму 210,0 тис. грн.

Відповідно до Порядку використання коштів, що надійшли від фізичних та юридичних осіб для надання одноразової грошової допомоги постраждалим особам та особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 535, до загального реєстру по місту Суми внесено дані щодо 28 учасників АТО та членів їх сімей для надання одноразової грошової допомоги на загальну суму 34,7 тис. грн. При надходженні фінансування відповідна допомога буде перерахована на особові рахунки кожного заявника.

За рішенням комісії з питань надання матеріальної допомоги громадянам міста, які опинилися в складних життєвих обставинах, за рахунок коштів міського бюджету перераховано матеріальну допомогу 2 учасникам АТО на загальну суму 4,0 тис. грн.

З липня 2015 року відповідно до рішення Сумської міської ради від 24.06.2015 № 4502-МР 12 дітям, батьки яких загинули при виконанні службового обов’язку або померли в період проходження військової служби під час антитерористичної операції, буде надаватися щомісячна грошова допомога в розмірі прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку. На дані цілі з міського бюджету виділено 116,0 тис. грн.

На виконання Порядку виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2015 № 105, проведено відшкодування 132 підприємствам за 1 113 мобілізованих осіб на загальну суму 10,3 млн. грн.

Взято на облік щодо забезпечення путівкою на санаторно-курортне лікування 15 учасників бойових дій та 1 інвалід війни з числа учасників АТО. Путівки для оздоровлення зазначеної категорії осіб до управління не надходили.

З метою виявлення потреб у забезпеченні технічними та іншими засобами реабілітації проведено опитування 33 учасників АТО, взято на облік 5 осіб, із яких 4 чол. потребують забезпечення палицями. Управлінням направлено відповідні заявки на підприємства, які є виконавцями державного замовлення.