0009.jpg

Сумська міська рада продовжує активно працювати над створенням безбар'єрного простору для всіх мешканців міста, демонструючи свою відданість принципам інклюзивності на національному рівні.

До уваги користувачів пропонуємо перелік матеріалів і посібників з питань безбарʼєрності.

1. Посібник «Дослідження доступності міських просторів» – це дослідження доступності міських просторів з прикладами та рішеннями, які регулюються конкретними нормативами та стандартами для проєктування чи модернізації будівель та споруд, об’єктів благоустрою та транспортної інфраструктури міст:

2. «Альбом безбар’єрних рішень» – практичний посібник про створення безбар’єрних просторів із рекомендаціями та прикладами безбар’єрних рішень для ґанків та подвір'їв, вулиць, та громадських просторів і громадських будівель. Він також містить рекомендації воєнного часу щодо облаштування укриттів, тимчасових шпиталів, волонтерських пунктів тощо:

«Довідник безбар'єрності» - проєкт, присвячений безбар’єрній комунікації, і сам стає безбар’єрним – він заговорив українською жестовою мовою з аудіодискрипцією.

Без штучних бар’єрів та виключень, - саме таким має бути спілкування як між всіма громадянами, так і з органами влади, зокрема.

Детально про етику комунікації знайомтесь у «Довіднику безбар’єрності» - гіді з коректного спілкування, у якому зафіксовані нові норми безбар’єрної мови.

Цей гід створений за ініціативи першої леді Олени ЗЕЛЕНСЬКОЇ у співпраці з громадськими організаціями, правозахисниками, психологами, українськими та міжнародними експертами.