007.jpg

Спостереження за вмістом пилу, діоксиду сірки, оксиду вуглецю, діоксиду та оксиду азоту, аміаку, формальдегіду проводились щоденно на 3-х стаціонарних постах.

В липні відібрано і проаналізовано 1364 проби атмосферного повітря.

Середньомісячні концентрації по місту в цей період перевищували санітарні норми в атмосферному повітрі по пилу та діоксиду азоту в 2 рази, формальдегіду в 1,4 рази. Інші інгредієнти, що визначались, нижче санітарних норм.

В липні на ПСЗ №5 (вул. Металургів) середньомісячний вміст по пилу перевищував рівень ГДК в 2,4 рази, діоксиду азоту в 2,3 рази, формальдегіду в 1,4 рази. Також середньомісячна концентрація перевищувала ГДК по пилу в 1,7 рази та діоксиду азоту в 1,6 рази ПСЗ №3 (вул. Сумсько-Київських дивізій), а на ПСЗ №4 (вул. Харківська) по пилу в 2 рази та діоксиду азоту 1,8 рази.

За зазначений період зафіксовано 4 випадки перевищення максимально разової концентрації по пилу на ПСЗ №5 (вул. Металургів):

  • 7 липня о 7 год. в 1,2 рази при південному напрямку вітру з швидкістю 3 м/с;
  • 8 липня о 19 год. в 1,2 рази при північному напрямку вітру зі швидкістю 2 м/с;
  • 28 липня о 7 год. в 1,2 рази при північно-західному напрямку вітру зі швидкістю 2 м/с;
  • 30 липня о 7 год. в 1,2 рази при північному напрямку вітру зі швидкістю 2 м/с.

На ПСЗ №3 (вул. Сумсько-Київських дивізій) та на ПСЗ №4 (вул. Харківська) в липні перевищення максимально разової концентрації з жодної домішки не зафіксовано.

У порівнянні з червнем забруднення атмосферного повітря міста по пилу, діоксиду азоту, діоксиду сірки, аміаку, формальдегіду зменшилося, а по оксиду вуглецю та оксиду азоту зосталося на майже попередньому рівні.

Високих та екстремально високих рівнів забруднення атмосферного повітря в липні не спостерігалось.

Спостереження за рівнем радіаційного забруднення атмосферного повітря щоденно проводила авіаметеорологічна станція Суми. Радіаційний фон у липні по м. Суми складав 12-13 мкР/год, і не перевищував допустимих значень.

 

За матеріалами Сумського обласного
центру з гідрометеорології