006.jpg

За даними Сумського обласного центру з гідрометеорології у липні 2017 року відбір проб атмосферного повітря здійснювався на 3-х стаціонарних постах, які знаходяться за адресами: вул. Сумсько-Київських дивізій, 26 (ПСЗ № 3), вул. Харківська, 125 (ПСЗ № 4), вул. Металургів, 2 (ПСЗ № 5).

Протягом липня 2017 року відібрано та проаналізовано 1290 проб атмосферного повітря.

Середньомісячні концентрації пилу перевищували санітарні норми в атмосферному повітрі в 1,4 рази, діоксиду азоту та формальдегіду – в 1,3 рази. Інші інгредієнти, що визначались, нижче або на рівні санітарних норм.

На межі гранично допустимої концентрації зафіксована максимально разова концентрація по пилу, 31 липня, при північно-західному напрямку вітру зі швидкістю 3 м/с на посту спостереження № 5 по вул. Металургів, 2.

Перевищення максимально разових гранично допустимих концентрацій із жодної домішки не зафіксовано.

У порівнянні з червнем 2017 року зросла середньомісячна концентрація аміаку, формальдегіду, рівень забруднення пилом, діоксидом азоту, оксидом азоту зменшився, а діоксидом сірки та оксидом вуглецю залишився майже на попередньому рівні.

Високих та екстремально високих рівнів забруднення атмосферного повітря в липні не спостерігалось.

Спостереження за рівнем радіаційного забруднення атмосферного повітря щоденно проводила авіаметеорологічна станція Суми. Радіаційний фон у липні 2017 року по м. Суми складав 11-13 мкР/год, та не перевищував допустимих значень.