003.jpg

На території міста Суми моніторинг викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря здійснює лабораторія Сумського обласного центру з гідрометеорології.

За даними Сумського обласного центру з гідрометеорології у листопаді 2017 року відбір проб атмосферного повітря здійснювався на 3-х стаціонарних постах, які знаходяться за адресами: вул. Сумсько-Київських дивізій, 26 (ПСЗ № 3), вул. Харківська, 125 (ПСЗ № 4), вул. Металургів, 2 (ПСЗ № 5).

Протягом листопада 2017 року відібрано та проаналізовано 1364 проби атмосферного повітря.

Середньомісячні концентрації діоксиду азоту перевищували санітарні норми в атмосферному повітрі в 1,6 рази, пилу – в 1,2 рази та формальдегіду – в 1,1 рази. Інші інгредієнти, що визначались, нижче або на рівні санітарних норм.

Перевищення максимально разової гранично допустимої концентрації зафіксовано по оксиду вуглецю в 1,2 рази 29 листопада при південно-східному напрямку вітру зі швидкістю 7 м/с на посту спостереження за забрудненням атмосферного повітря № 4 (вул. Харківська, 125).

У порівнянні з жовтнем 2017 року збільшилася середньомісячна концентрація оксиду вуглецю, діоксиду азоту та оксиду азоту, рівень забруднення пилом та формальдегідом зменшився, а діоксидом сірки та аміаком залишився майже на попередньому рівні.

Високих та екстремально високих рівнів забруднення атмосферного повітря у листопаді не спостерігалось.

Спостереження за рівнем радіаційного забруднення атмосферного повітря щоденно проводила авіаметеорологічна станція Суми. Радіаційний фон у листопаді 2017 року по м. Суми складав 12-13 мкР/год та не перевищував допустимих значень.