004.jpg

На території міста Суми моніторинг викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря здійснює лабораторія Сумського обласного центру з гідрометеорології.
За даними Сумського обласного центру з гідрометеорології у грудні 2017 року відбір проб атмосферного повітря здійснювався на 3-х стаціонарних постах, які знаходяться за адресами: вул. Сумсько-Київських дивізій, 26 (ПСЗ № 3), вул. Харківська, 125 (ПСЗ № 4), вул. Металургів, 2 (ПСЗ № 5).

Протягом грудня 2017 року відібрано та проаналізовано 1246 проб атмосферного повітря.
Середньомісячні концентрації діоксиду азоту перевищували санітарні норми в атмосферному повітрі в 1,4 рази, пилу та формальдегіду – в 1,2 рази. Інші інгредієнти, що визначались, нижче або на рівні санітарних норм.
У порівнянні з листопадом 2017 року збільшилася середньомісячна концентрація формальдегіду, рівень забруднення діоксидом азоту та оксидом азоту зменшився, а пилом, оксидом вуглецю, діоксидом сірки та аміаком залишився майже на попередньому рівні.
Високих та екстремально високих рівнів забруднення атмосферного повітря у грудні не спостерігалось.
Спостереження за рівнем радіаційного забруднення атмосферного повітря щоденно проводила авіаметеорологічна станція Суми. Радіаційний фон у грудні 2017 року по м. Суми складав 11-14 мкР/год та не перевищував допустимих значень.