007.jpg

На території міста Суми моніторинг викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря здійснює лабораторія Сумського обласного центру з гідрометеорології.

За даними Сумського обласного центру з гідрометеорології у січні 2018 року відбір проб атмосферного повітря здійснювався на 3-х стаціонарних постах, які знаходяться за адресами: вул. Сумсько-Київських дивізій, 26 (ПСЗ № 3), вул. Харківська, 125 (ПСЗ № 4), вул. Металургів, 2 (ПСЗ № 5).

Протягом січня 2018 року відібрано та проаналізовано 1290 проб атмосферного повітря.

Середньомісячні концентрації діоксиду азоту перевищували санітарні норми в атмосферному повітрі в 1,6 рази, пилу – в 1,4 рази, формальдегіду – в 1,3 рази. Інші інгредієнти, що визначались, нижче або на рівні санітарних норм.

Перевищення максимально разової гранично допустимої концентрації зафіксовані по пилу в 1,2 рази 24 січня при північно-західному напрямку вітру зі швидкістю 1 м/с на посту спостереження №5 по вул. Металургів, 2.

У порівнянні з груднем 2017 року збільшилася середньомісячна концентрація діоксиду азоту, оксиду азоту, пилу та формальдегіду, рівень забруднення оксидом вуглецю зменшився, а діоксидом сірки та аміаком залишився майже на попередньому рівні.

Високих та екстремально високих рівнів забруднення атмосферного повітря у січні не спостерігалось.

Спостереження за рівнем радіаційного забруднення атмосферного повітря щоденно проводила авіаметеорологічна станція Суми. Радіаційний фон у січні 2018 року по м. Суми складав 11-13 мкР/год та не перевищував допустимих значень.