003.jpg

На території міста Суми моніторинг викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря здійснює лабораторія Сумського обласного центру з гідрометеорології.

За даними Сумського обласного центру з гідрометеорології у 2017 році відбір проб атмосферного повітря здійснювався на 3-х стаціонарних постах, які знаходяться за адресами: вул. Сумсько-Київських дивізій, 26 (ПСЗ №3), вул. Харківська, 125 (ПСЗ №4), вул. Металургів, 2 (ПСЗ № 5).

Протягом 2017 року відібрано та проаналізовано 14113 проб атмосферного повітря.

Індекс забруднення атмосфери (ІЗА5) за пріоритетними домішками (пил, діоксид сірки, оксид вуглецю, діоксид азоту, формальдегід) у 2017 році склав – 5,14, що характеризує рівень забруднення атмосфери як слабо забруднений.

Середньорічні концентрації діоксиду азоту перевищували санітарні норми в атмосферному повітрі в 1,5 рази, пилу та формальдегіду – в 1,3 рази. Інші інгредієнти, що визначались, нижче або на рівні санітарних норм.

На межі гранично допустимих концентрацій зафіксовані максимально разові концентрації по пилу на постах спостереження № 3 та № 4, діоксиду азоту – пости спостереження № 4, № 5.

Перевищення максимально разових концентрацій зафіксовано по оксиду вуглецю 1,6 рази та пилу 1,2 рази на посту спостереження № 5 у північному промвузлі міста, в районі розміщення ПАТ «Сумське МНВО» та інтенсивної автомагістралі, які є одним із основних джерел забруднення атмосферного повітря в цьому районі.

Концентрація важких металів в атмосферному повітрі міста не перевищувала санітарні норми.

Збільшення середньомісячних концентрацій спостерігалось по пилу у січні, квітні, червні, серпні, вересні; діоксиду сірки – червні, липні, серпні, вересні; діоксиду азоту – в лютому, квітні, червні, серпні, вересні, листопаді; формальдегіду – в січні, квітні, травні, липні, серпні, вересні; аміаку – в липні та вересні; оксиду азоту – в лютому, червні, серпні, вересні, листопаді; оксиду вуглецю – в січні та серпні; розчинних сульфатах – в червні, серпні, вересні.

Протягом 2013-2017 років спостерігалось збільшення середнього рівня забруднення атмосферного повітря по діоксиду сірки, оксиду азоту, формальдегіду, марганцю, нікелю, міді, цинку, залізу та зменшення по аміаку, хрому, свинцю, кадмію.

По пилу, оксиду вуглецю, розчинних сульфатах, діоксиду азоту рівень забруднення знаходився на одному рівні.

Високих та екстремально високих рівнів забруднення атмосферного повітря у м. Суми за 2017 рік не спостерігалось.

 

За матеріалами Сумського обласного
центру з гідрометеорології