004.jpg

На території міста Суми моніторинг викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря здійснює лабораторія Сумського обласного центру з гідрометеорології. За даними Сумського обласного центру з гідрометеорології у лютому 2018 року відбір проб атмосферного повітря здійснювався на 3-х стаціонарних постах, які знаходяться за адресами: вул. Сумсько-Київських дивізій, 26 (ПСЗ № 3), вул. Харківська, 125 (ПСЗ № 4), вул. Металургів, 2 (ПСЗ № 5).

Протягом лютого 2018 року відібрано та проаналізовано 1256 проб атмосферного повітря.
Середньомісячні концентрації діоксиду азоту та пилу перевищували санітарні норми в атмосферному повітрі в 1,4 рази, формальдегіду – в 1,1 рази. Інші інгредієнти, що визначались, нижче або на рівні санітарних норм.
Перевищення максимально разової гранично допустимої концентрації зафіксовані по пилу в 1,2 рази 26 лютого при північному напрямку вітру зі швидкістю 2 м/с на посту спостереження № 5 по вул. Металургів, 2.
У порівнянні з січнем 2018 року збільшилася середньомісячна концентрація діоксиду сірки, рівень забруднення діоксидом азоту, оксидом азоту, формальдегідом зменшився, а пилом, оксидом вуглецю та аміаком залишився майже на попередньому рівні.
Високих та екстремально високих рівнів забруднення атмосферного повітря у лютому не спостерігалось.
Спостереження за рівнем радіаційного забруднення атмосферного повітря щоденно проводила авіаметеорологічна станція Суми. Радіаційний фон у лютому 2018 року по м. Суми складав 11-13 мкР/год та не перевищував допустимих значень.