006.jpg

На території міста Суми моніторинг викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря здійснює лабораторія Сумського обласного центру з гідрометеорології.

За даними Сумського обласного центру з гідрометеорології у березні 2018 року відбір проб атмосферного повітря здійснювався на 3-х стаціонарних постах, які знаходяться за адресами: вул. Сумсько-Київських дивізій, 26 (ПСЗ № 3), вул. Харківська, 125 (ПСЗ № 4), вул. Металургів, 2 (ПСЗ № 5).

Протягом березня 2018 року відібрано та проаналізовано 1276 проб атмосферного повітря.

Середньомісячні концентрації діоксиду азоту перевищували санітарні норми в атмосферному повітрі в 1,8 рази, пилу – в 1,3 рази, формальдегіду – в 1,1 рази. Інші інгредієнти, що визначались, нижче або на рівні санітарних норм.

У порівнянні з лютим 2018 року збільшилася середньомісячна концентрація діоксиду азоту, оксиду азоту та оксиду вуглецю, рівень забруднення пилом зменшився, а діоксидом сірки, формальдегідом та аміаком залишився майже на попередньому рівні.

Високих та екстремально високих рівнів забруднення атмосферного повітря у березні не спостерігалось.

Спостереження за рівнем радіаційного забруднення атмосферного повітря щоденно проводила авіаметеорологічна станція Суми. Радіаційний фон у березні 2018 року по м. Суми складав 11-13 мкР/год та не перевищував допустимих значень.