Організатор громадського обговорення - управління стратегічного розвитку міста.
9 липня 2022 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо засад державної регіональної політики та політики відновлення регіонів і територій». Відтепер Стратегія розвитку територіальної громади є головним обов’язковим планувальним документом розвитку громади.
Чому виникла необхідність оновлення/актуалізації чинної Стратегії розвитку міста Суми до 2030 року?
- Децентралізація. Створення Сумської міської територіальної громади.
- Повномасштабна війна.
- Зміни до закону України «Про засади державної регіональної політики» (зміни від 09.07.22).
- Затвердження Методичних рекомендацій щодо порядку розроблення, затвердження, реалізації, проведення моніторингу та оцінювання реалізації стратегій розвитку територіальних громад (наказ від 21.12.22).
- Вирішення питань прогнозування та стратегування/програмування повоєнного відновлення та розвитку.
Сумська міська ТГ стала пілотною громадою у реалізації проєкту «Розробка та апробація системи моніторингу та оцінки реалізації Стратегії розвитку територіальної громади в умовах повоєнного відновлення» Програми ООН з відновлення та розбудови миру. Адаптація/актуалізація чинної Стратегії розвитку до умов воєнного стану, повоєнного відновлення та розвитку з урахуванням нових викликів і міжнародної підтримки проводилось спільно з експертами ПРООН.
Відповідно до нормативних документів та рекомендацій термін реалізації Стратегії Сумської територіальної громади синхронізовано з Державною стратегією регіонального розвитку та Стратегією розвитку Сумської області, що розраховані до 2027 р. включно.
Під час актуалізації та приведення у відповідність Стратегії розвитку до умов воєнного стану та повоєнного відновлення управлінням стратегічного розвитку міста:
- здійснено збір даних та підготовка інформації для соціально-економічного аналізу Стратегії розвитку з оцінкою стану громади з урахуванням наслідків війни;
- проведено опитування ВПО до СМТГ з метою проведення всеохоплюючого аналізу рівня задоволеності та потреб громадян, що стали вимушеними переселенцями до Сумської міської ТГ у зв’язку з військовою агресію російської федерації;
- опитування представників бізнесу з метою проведення детального аналізу нинішньої ситуації, в якій опинилися представники малого та середнього бізнесу Сумської міської ТГ у зв’язку з військовою агресію російської федерації;
- опитування основних стейкхолдерів проєкту (представники влади) та кінцевих бенефіціарів (мешканці громади);
- проведено аналіз основних тенденцій різних сфер розвитку Сумської громади, що базуються на даних 2020-2022 років;
- переглянуті внутрішні та зовнішні чинники розвитку громади з огляду на обставини, що склалися внаслідок широкомасштабної війни;
- розроблені прогнозні сценарії розвитку (на основі різних сценарних умов);
- внесено зміни до структури оперативних цілей та завдань;
- розширено змістовну частину проєктних ідей та заходів із виконання завдань Стратегії;
- сформовано орієнтовний фінансовий план реалізації Стратегії;
- розроблено проєкт Плану реалізації на весь період дії стратегічного документа, тобто на 2023-2027 рр.;
- доопрацьовано систему моніторингу на основі визначення вичерпного переліку відповідних індикаторів та показників результативності за цілями та завданнями.
Строки проведення заходів з громадського обговорення
Громадське обговорення у формі електронної консультації проводиться з дня оприлюднення зазначеного інформаційного повідомлення і до 03.05.2023 року.
Ознайомитись з проєктом рішення «Про внесення змін до рішення Сумської міської ради від 24 грудня 2019 року № 6246 «Про затвердження Стратегії розвитку міста Суми до 2030 року» (нова редакція) можна за посиланнями:
Адреса електронної пошти, строк і форма для подання пропозицій (зауважень)
Пропозиції (зауваження) подаються на адресу електронної пошти Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. до 03 травня 2023 року (включно).
Пропозиції (зауваження) подаються у письмовій формі, надсилаються електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає; юридичні особи подають пропозиції у письмовій формі із зазначенням їх найменування та місцезнаходження; анонімні пропозиції не реєструються і не розглядаються.
До розгляду не приймаються пропозиції, які містять не конкретну інформацію, ненормативну лексику, наклепи, образи, суперечать чинному законодавству України.
Місцезнаходження, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення
м. Суми, Покровська площа, 2, управління стратегічного розвитку міста, тел.: 700-575, 700-576.
Прізвище та ім’я особи, що проводить заходи громадського обговорення
Начальник управління стратегічного розвитку міста Кубрак Оксана Миколаївна.
Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення
Результати проведення громадського обговорення будуть оприлюднені на офіційному сайті Сумської міської ради, розділ «Громадське обговорення» у визначений чинним законодавством термін.