004.jpg

Департамент інфраструктури міста Сумської міської ради повідомляє про початок роботи над проектом місцевого плану управління відходами Сумської міської територіальної громади.

Проект розробляється на виконання пункту 1 частини другої статті 26 Закону України “Про управління відходами”, відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2023 р. № 947 «Про затвердження Порядку розроблення, погодження та затвердження місцевих планів управління відходами».

Метою гідровлічних випробувань є запобігання поривам та уникнути аварійних ситуацій магістральних теплових мережах і теплових мережах від ЦТП і котелень в опалювальний період.

Запитання:
Чи нараховуються та чи стягуються в умовах воєнного стану неустойки (штрафів, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних, нарахованих на заборгованість, утворену за несвоєчасне та/або неповне внесення населенням плати за житлово-комунальні послуги?

З метою вдосконалення системи управління житлово-комунальним господарством, підвищення ефективності та надійності його функціонування та забезпечення якісного і безперебійного надання послуг з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, виконавчий комітет ухвалив рішення про визначення виробників та виконавців комунальних послуг з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.

Виконавчий комітет своїм рішенням від 27.10.2022 №476 встановив, що з 01.10.2022 року до кінця шостого місяця після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, застосовувати тарифи на теплову енергію (її виробництво, транспортування та постачання) і послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води для всіх категорій споживачів на рівні тарифів, що застосовувалися станом на 24.02.2022.

Таке рішення ухвалене з метою соціального захисту споживачів Сумської міської ТГ на виконання Закону України «Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання під час дії воєнного стану та подальшого відновлення їх функціонування», відповідно до якого протягом дії воєнного стану в Україні та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, забороняється підвищення для всіх категорій споживачів тарифів на теплову енергію (її виробництво, транспортування та постачання) і послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води, постанови КМУ від 29.04.2022 № 502 «Деякі питання регулювання діяльності у сфері комунальних послуг у зв’язку із введенням в Україні воєнного стану», відповідно до листа Міністерства розвитку громад та територій України від 25.08.2022 № 7/10.2/8416-22 щодо надання роз’яснень.

ТОВ «Сумитеплоенерго» розпочало проведення гідравлічних випробувань теплових мереж міста підвищеним тиском.

З 1 січня 2022 року відповідно до постанови НКРЕКП тариф на послуги розподілу природного газу для АТ «Сумигаз» становить 1,608 грн за 1 м3 на місяць з урахуванням ПДВ. Послуга здорожчала на 7 копійок проти минулорічної вартості тарифу.

Сумчани часто скаржаться на ті чи інші проблеми в їхніх будинках, очікуючи, що влада, місцева чи навіть центральна, мають її вирішувати. Насправді ж за стан власного житла передовсім відповідають його власники та управляючі компанії, які, за старою звичкою, все ще часто називають ЖЕКами.

За радянських часів весь житловий фонд належав дійсно державі, пізніше, вже в незалежній Україні, більшість житлових будинків передали на баланс місцевих органів самоврядування. Водночас за ці роки відбулася масова приватизація житла і склалася дещо парадоксальна ситуація – власники приватизованих квартир вважали, що їхня власність закінчується за порогом їх квартири, а ремонт даху, водопроводу, мереж освітлення у будинку – це справа міської влади і їх не стосується.

Останнім часом сумчани досить часто скаржаться на незадовільну роботу керуючих компаній, які обслуговують їхнє житло. І все більше з них обирають радикальний шлях розв'язання цієї проблеми - створюють об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Досвід роботи ОСББ в Сумах підтверджує - ця форма господарювання у власному будинку зараз оптимальна.

Більшість багатоповерхових будинків у Сумах далеко не нові та мають численні проблеми із комунікаціями. Проте керуючі компанії, які по старому часто називають ЖЕКами, часто не поспішають реагувати на виклики сумчан. Міська влада постійно контролює роботу керуючих компаній, реагує на всі звернення з приводу їх незадовільної роботи, хоч законодавчих важелів для цього небагато.