002.jpg

Управління охорони здоров’я повідомляє сумчанам актуальну інформацію щодо щеплення від COVID-19.

Щеплення від COVID-19 дозволить містянам захистити себе і свої родини, щоб повернутися до звичного життя.

Усі вакцини, що зареєстровані в Україні, є безпечними та ефективно формують імунітет. Щеплення — добровільні та безоплатні.

Вакцинація проти COVID-19 в Україні розпочалася 24 лютого поточного року. Вже наступного дня, 25 лютого, розпочато імунізацію і сумських медичних працівників (мобільної бригади центру соціально-небезпечних захворювань та медиків Сумського обласного госпіталю ветеранів війни). Першими з міських медиків (26 лютого) вакциновано 130 працівників дитячої лікарні Святої Зінаїди.

Наразі надаємо інформацію про вакцину AstraZeneca. Це векторна вакцина, розроблена Оксфордським університетом та британсько-шведською біофармацевтичною компанією AstraZeneca. Вакцини AstraZeneca виготовляють в Європейському Союзі, Великобританії, Республіці Корея та в Індії.

«Вектор» — це вірус, який не шкодить організму людини. Його завдання полягає в тому, щоб доставити в клітину ген хвороботворного вірусу, проти якого потрібно виробити імунітет.

У вакцині від AstraZeneca як вектор використовується вірус мавпячого аденовірусу. Він доставляє в клітини ген, де закодований білок так званого шипа SARS-CoV-2. Клітина синтезує цей білок – і організм людини виробляє імунну відповідь.

Вакцина Oxford/AstraZeneca отримала схвалення для екстреного використання у Великій Британії, Індії та ЄС, схвалена ВООЗ.

Може зберігатися до шести місяців при температурі від +2 до +8°С. Ефективність – 81,3% після двох стандартних доз. Вакцину AstraZeneca вводять внутрішньом’язово. Для повноцінної імунізації потрібно отримати дві дози вакцини з інтервалом 12 тижнів. Першу і другу дозу можна отримати вакциною AstraZeneca, виробленою на різних майданчиках, адже склад та технологія виготовлення вакцини ідентичні.