003.jpg

Управління охорони здоров’я повідомляє сумчанам актуальну інформацію щодо щеплення від COVID-19.

Вакцина Pfizer-BioNTech – це мРНК-вакцина, розроблена німецькою біотехнологічною компанією BioNTech спільно з американським фармакологічним концерном Pfizer.

Раніше вакцини мали у своєму складі білок вірусу.

Новизна РНК-вакцини в тому, що вона не містить у собі цього білку. Вона має генетичну інструкцію, яка навчає наш організм ці білки виділяти, а заодно – виробляти захисні антитіла, щоб побороти збудник інфекції.

Під генетичною інструкцією мається на увазі молекула РНК, яка кодує шиповидний білок вірусу –білок вірусу SARS-CoV-2, що є збудником COVID-19. Коли ця молекула потрапляє всередину людської клітини, синтезується білок, а наш організм виробляє на нього імунну відповідь.

Саме із застосуванням цієї нової технології пов'язаний один із головних недоліків вакцини: на відміну від більшості інших, створених за старішими технологіями, її потрібно зберігати за температури -70°C.

Вакцину внесено до списку вакцин для екстреного використання ВООЗ і дозволено для екстреного використання у США, Великій Британії, Канаді та ЄС. У Канаді ця вакцина показала 95% ефективності у захисті від COVID-19 серед осіб віком від 16 років.

Вакцину Pfizer BioNTech від COVID-19 вводять внутрішньом’язово. Для повноцінної імунізації необхідно отримати дві дози вакцини з інтервалом у 21 день.

22 лютого 2021 року вакцину Pfizer/BioNTech проти COVID-19 зареєстровано в Україні для екстреного медичного застосування.

Вакцину проти COVID-19 виробництва Pfizer-BioNTech наразі використовують для таких груп населення:

  • працівники сфери освіти;
  • особи з першого та іншого етапу, зокрема медики (не щепились раніше);
  • військовослужбовці Збройних сил України, співробітники структур державної безпеки;
  • представників іноземних дипломатичних установ в Україні;
  • працівники органів державної влади та місцевого самоврядування.